Boso, ale w kapciach - ogrzewanie podłogowe

 

Coraz więcej osób wybiera ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników. Nic dziwnego - najwięcej ciepła ludzki organizm traci przez stopy i głowę. Właśnie dlatego tak nieprzyjemne jest zetkniecie bosych stóp z zimną podłogą, szczególnie po wyjściu z wanny, spod prysznica lub z ciepłego łóżka.

 

 

JAKIE OGRZEWANIE WYBRAĆ?

Wybór systemu ogrzewania w mieszkaniu czy domu to jedna z najważniejszych decyzji w trakcie budowy lub remontu. Bierzemy pod uwagę koszty instalacji, eksploatacji, energooszczędność. Bardzo ważne jest również poczucie komfortu i ciepło oraz estetyka wkomponowania ogrzewania w domową przestrzeń.


GRZEJNIKI KONTRA OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Ogrzewanie pomieszczeń w sposób tradycyjny, za pomocą grzejników, opiera się na zjawisku konwekcji – unoszenia ciepłego powietrza. Ogrzewanie podłogowe działa inaczej. Grzejnik na ścianie pod oknem zastępują rurki z ciepłą wodą, umieszczone pod podłogą. Ciepło oddawane jest przez podłogę za pomocą promieniowania. Rozchodzenie się ciepłego powietrza za pomocą konwekcji jest w przypadku ogrzewania podłogowego znacznie mniejsze. Powierzchnią grzewczą jest cała podłoga, dzięki czemu ciepło rozchodzi się wszędzie równomiernie.


WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA PRZESTRZENI


Ogrzewanie podłogowe, to nie tylko przyjemność chodzenia po ciepłych płytkach, panelach czy parkiecie, ale także możliwość swobodnego projektowania przestrzeni w pomieszczeniach, bez uwzględniania miejsca na tradycyjne grzejniki. W nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach tradycyjne grzejniki mogą szpecić wnętrze, psując zamierzony efekt estetyczny. Poza tym przestrzeń pod oknem, gdzie najczęściej montowane są grzejniki, możemy wykorzystać na postawienie szafki, biurka, komody, toaletki, a nawet łóżka. Bez grzejników każdy pokój będzie bardziej ustawny. Tradycyjnych grzejników nie należy zastawiać meblami, bo ilość ciepła oddawanego przez nie do pomieszczenia znacznie spadnie.


JAKA WYLEWKA NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Aby ogrzewanie podłogowe prawidłowo spełniało swoją funkcję i było źródłem ciepła, należy uzupełnić je odpowiednią wylewką.  Wybieramy wylewkę,  która nie będzie izolować ciepła, lecz przewodzić i oddawać je do pomieszczenia. Wylewka dedykowana na ogrzewanie podłogowe to Knauf FE 50 Largo.


KORZYŚCI DLA CIEBIE
Knauf FE 50 Largo na ogrzewaniu podłogowym

WYSOKI WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA
– 50% krótszy czas nagrzewania pomieszczeń w porównaniu do wylewek cementowych, co przynosi wymierne oszczędności w rachunkach za energię elektryczną. Specjalna technologia wykonania, która wymaga minimalnej otuliny rur grzewczych - zaledwie 35 mm, dodatkowo ułatwia przenikanie ciepła.

BARDZO ŁATWE WYKONANIE – wylewkę można wykonać samodzielnie i w krótkim czasie. Zaprawę wystarczy zmieszać z wodą, wylać na podłoże i poczekać aż wyschnie. Już po 24 godzinach można chodzić po gotowej wylewce.

SAMOPOZIOMUJĄCA – równa powierzchnia bez uciążliwego szlifowania. Jest doskonałą bazą do ostatecznego wykończenia podłogi – układania płytek, parkietu lub paneli.

TRWAŁA I WYTRZYMAŁA – jedną z najważniejszych zalet wylewki jest to, że nie pęka. W wylewkach anhydrytowych podczas wiązania nie występuje skurcz, charakterystyczny dla wylewek cementowych.  

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf FE 50 Largo
Wylewka anhydrytowa