Sposób na wilgoć w basenach i saunach

 

Projektanci i inwestorzy zdążyli już poznać zalety lekkich technologii budowlanych, służących do wykańczania wnętrz. Płyty gipsowo-kartonowe znalazły stałe zastosowanie w realizacji różnego rodzaju inwestycji, głównie z uwagi na łatwość i szybkość montażu. Gips jednak chłonie wilgoć i z tego względu nie nadaje się do wszystkich zastosowań. Co z pomieszczeniami, które są stale wilgotne i intensywnie eksploatowane? Materiał, który łączy zalety lekkiej technologii, tzw. suchej zabudowy i jednocześnie rozwiązuje problem wilgoci to płyta cementowa AQUAPANEL® Indoor.

 

 

ODPORNA NA WODĘ PŁYTA CEMENTOWA AQUAPANEL® Indoor

Płyta cementowa AQUAPANEL® Indoor jest trwałą okładziną ścian, sufitów i wszelkiego rodzaju przegród budowlanych wznoszonych na konstrukcji metalowej. Jej trzon stanowi cement, dzięki czemu jest w 100% wodoodporna i spełnia wysokie standardy higieniczne. Jest odporna na powstawanie grzybów i pleśni, a także na pęcznienie, kruszenie.Te właściwości predystynują ją do zastosowania właśnie w pomieszczeniach szczególnie narażonych na oddziaływanie wilgoci: w łazienkach i kuchniach, a zwłaszcza intensywnie eksploatowanych, a więc pomieszczeniach basenów, w szatniach z licznymi prysznicami, w pomieszczeniach sanitarnych w budynkach publicznych, obiektach sportowych, a także przemysłowych. AQUAPANEL Indoor znajduje zastosowanie również w kuchniach przemysłowych, mleczarniach, zakładach przetwórstwa spożywczego i winnicach.  


WYTRZYMAŁA

AQUAPANEL® Indoor można wykończyć kładąc okładzinę o ciężarze do 50 kg na m2 ściany, np. płytki ceramiczne lub z kamienia naturalnego. Gdy kładziemy glazurę, wymagana jest tylko jedna warstwa płyt cementowych, przy standardowym wymogu stosowania podwójnej okładziny z płyty gipsowo-kartonowej. 


PROSTY MONTAŻ

Montaż AQUAPANEL® Indoor jest prosty i porównywalny z montażem płyt gipsowo-kartonowych. Płyty AQUAPANEL® można giąć poprzez mechaniczne kruszenie "na sucho". Gięcie jest technicznie bardzo proste i nie wpływa na parametry odpornościowe produktu. Minimalne promienie gięcia to 3 m dla płyty 900 x 1200 mm lub 1 m dla pasków płyty o szerokości 300 x 1200 mm. AQUAPANEL® Indoor może być też wykończona gładziami cementowymi lub cementowo-wapiennymi oraz tapetą z włókna szklanego.  


Płyta cementowa Knauf AQUAPANEL w łazience UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Cementowa płyta AQUAPANEL® Indoor jest materiałem porowatym przez co ogranicza powstawanie wody kondensacyjnej na powierzchniach ścian i sufitów. Daje możliwość montażu na dowolnej konstrukcji stalowej lub drewnianej. Systemowe rozwiązania z zastosowaniem płyty cementowej AQUAPANEL® Indoor pozwalają wykorzystać zalety lekkiej zabudowy przy wykonaniu sufitów podwieszanych, ścian działowych i instalacyjnych oraz wszelkiego rodzaju obudów, co oznacza obniżenie kosztów robocizny, szybszą realizację inwestycji, a w konsekwencji wcześniejszą jej amortyzację. 




WNĘTRZA PRZEZ LATA JAK NOWE

Atutem dla inwestora, który decyduje się na zastosowanie płyt AQUAPANEL® Indoor jest także wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie pomieszczeń, które przez długie lata pozostają nie tylko funkcjonalne ale i estetyczne.  Wyeliminowanie remontów oznacza również wykluczenie strat na skutek zawieszenia działalności na czas prac remontowych. Warto więc podjąć mądrą, perspektywiczną decyzję co do wyboru materiałów i technologii już na etapie projektowania. 

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta cementowa AQUAPANEL® Indoor
Płyta cementowa do wnętrz