Dlaczego fachowcy wybierają Goldband?

Goldband, to znany i ceniony przez Wykonawców budowlanych, ręczny tynk gipsowy. Wszechstronność tego materiału oraz doskonałe właściwości robocze sprawiają, że stał się on nieodzownym elementem każdej remontowanej inwestycji. Goldband jest produktem uniwersalnym. Za jego pomocą można wykonać szeroki zakres prac remontowych bez potrzeby kupowania innych materiałów.

Goldband jako tynk jednowarstwowy jest odpowiedni do użycia na wszelkiego typu podłożach, na których tworzy gładką powierzchnię lub powierzchnię o dowolnej strukturze. Goldband nadaje się do stosowania w każdym pomieszczeniu, od piwnicy aż po dach, o maksymalnej wilgotności powietrza 70%, włączając  w to kuchnie i łazienki o standardowym zastosowaniu.Goldband jest wydajny – średnie zużycie na 15 mm grubości to około 13 kg/m2.

Tynk ręczny Knauf Goldband nie zawiera szkodliwych substancji. Został wyróżniony prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem EMICODE® w najwyższej klasie EC1 PLUS, co oznacza że spełnia najbardziej restrykcyjne normy dla produktów niskoemisyjnych i nie zawiera związków rakotwórczych, mutagennych lub toksycznych dla rozrodczości. Nie musisz się obawiać, że podczas pracy wdychasz toksyczne substancje, niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Dla użytkowników budynków tynk Goldband zapewnia najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Plastyczny

łatwo się rozrabia na zaprawę o jednolitej konsystencji

Szybki czas wiązania

wiąże szybko, co znacznie skraca czas pracy

Tworzy przyjemny klimat

jest higroskopijny – reguluje wilgotność w pomieszczeniach

Tynk ręczny

można go nakładać bez użycia agregatu tynkarskiego

Lekki w obróbce

po rozrobieniu jest łatwy do nakładania
i rozprowadzania

Naprawianie głębokich ubytków

można nim naprawiać nawet duże ubytki
do 50 mm głębokości

TYNK GOLDBAND UŻYWAM DO RÓWNANIA I RĘCZNEGO TYNKOWANIA ŚCIAN

Sławek z firmy Gypser

TYNK GOLDBAND UŻYWAM DO RÓWNANIA I RĘCZNEGO TYNKOWANIA ŚCIAN

Sławek z firmy Gypser

Dlaczego jest niezastąpiony?

W trakcie remontów bardzo często spotykam się z problemem nierównych ścian oraz odpadającym tynkiem. Jeśli ściany mają ubytki tylko w niektórych miejscach, a różnica w pionie nie przekracza 4 cm, dobrym pomysłem jest ich naprawa i wyrównanie za pomocą ręcznego tynku gipsowego Goldband.

…bo można go nakładać w grubych warstwach

Mój sposób? Gdy tynkuję powyżej grubości 35 mm, to nakładam go w dwóch warstwach, przy czym pierwszą warstwę pozostawiam do całkowitego wyschnięcia i dopiero wtedy nakładam kolejną. Dwie cieńsze warstwy wysychają szybciej niż jedna bardzo gruba. Raz prostowałem nawet Goldbandem ściany gipsowo-kartonowe. I też dał radę!

…bo można go wykończyć na gładko lub stworzyć dekoracyjną strukturę

Cenię Goldband za jego wszechstronność i plastyczność. Za pomocą Goldbanda można uzyskać gładkie powierzchnie, ale także różne struktury – zaciągane, zacierane według upodobań. Po pomalowaniu można uzyskać naprawdę ciekawy efekt dekoracyjny. A koszt wykonania takiej dekoracyjnej ściany przy użyciu Goldbanda jest niewielki.

Tynku Goldband nie zamieniłbym na nic!

Historia Sławka

Tynku Goldband nie zamieniłbym na nic!Sławek z firmy budowlanej Gypser.

W branży budowlanej działam od dawna. W tym roku moja firma obchodzi okrągłą, 20-stą rocznicę działalności. Cóż mogę powiedzieć – duma rozpiera! Wszystko zawdzięczam ciężkiej pracy, szczęściu do ludzi i dobrych współpracowników, no i oczywiście rzetelnej realizacji zleceń. Pewnie, że dobre materiały, takie jak Goldband, w tym pomagają. Zacząłem używać go już wiele lat temu. Wtedy dowiedziałem się, że nic lepszego niż Goldband, nie znajdę. I to prawda. Sprawdza się u mnie do dzisiaj.

Klienci często nie znają technologii ani produktów, to ja decyduję, czego używamy w pracach remontowych. Muszę wiedzieć, co jest najlepsze. A lepszego niż Goldband nie znam! Jest ze mną podczas każdego remontu. Wtedy bardzo często trzeba równać ściany i borykać się z odpadającym tynkiem. Do wyrównania takich powierzchni zawsze stosuję Goldband.

Mieliśmy w firmie trochę wyzwań. Pamiętam jak remontowaliśmy dom. Właściciel poprzesuwał chyba wszystkie drzwi jakie były w budynku, a po starych zostały dziury. Zabudowaliśmy je cegłami. Na koniec wszedł Goldband. Wszystko poszło jak po maśle. Do takich wyzwań Goldband jest idealny. Uwinęliśmy się z tym raz dwa! Przy Goldbandzie już na drugi dzień można przeszlifować, zagruntować, naciągnąć gładź. W trzy dni robota gotowa!

Moim zdaniem to jeden z najlepszych tynków gipsowych ręcznych dostępnych na rynku. Bardzo dobrze schnie, a doświadczony tynkarz potrafi go położyć bez dalszego szlifowania. Jest trwały, więc ściany położone tynkiem Goldband będą nam długo służyły. Doskonały do remontów mieszkań, ale sprawdza się tak samo dobrze na większych powierzchniach. Super produkt! Polecam go jako fachowiec.

GYPSER Usługi remontowo – budowlane

ul. Potokowa 21 lok. 7, 92-002 Łódź, tel.: 501 866 145, gypser@gypser.pl

Firma Gypser zajmuje się wykonawstwem obiektów budowlanych, remontami, adaptacjami, modernizacjami i dociepleniami budynków, a przede wszystkim specjalizuje się w systemach suchej zabudowy.

GOLDBAND STOSUJĘ DO WYPEŁNIANIA BRUZD I NAPRAWIANIA USZKODZONYCH ŚCIAN

Rafał z firmy Konkretna Brygada Remontowa

GOLDBAND STOSUJĘ DO WYPEŁNIANIA BRUZD I NAPRAWIANIA USZKODZONYCH ŚCIAN

Rafał z firmy Konkretna Brygada Remontowa

Dlaczego jest niezastąpiony?

W trakcie remontu często na nowo organizujemy funkcjonalność pomieszczeń, zwłaszcza w kuchni i łazience. Wiąże się to zwykle z koniecznością położenia dodatkowej instalacji elektrycznej lub wodnokanalizacyjnej, którą trzeba ukryć w ścianie. Goldband sprawdza się w takich przypadkach, ponieważ można nakładać go grubą warstwą.

…bo wiąże się z prawie każdym podłożem

Ja mówię o nim nawet, że „wiążę się z powietrzem”. Używam go do wszelakich rozkuć, przekuć, napraw. Nadaje się na każde podłoże. Nie muszę kombinować z różnymi materiałami, kupuję Goldband i wiem, że otynkuję ścianę, zalepię bruzdy, naprawię dziury. Bardzo ułatwia życie.

…bo można go używać w kuchni i łazience

Goldbandu używam podczas remontów łazienek, kiedy po skuciu starych płytek, trzeba doprowadzić ściany na nowo do stanu deweloperskiego. Kładę go wtedy grubszą warstwą, minimum 10 mm, nie wygładzam, powierzchnia musi zostać szorstka (tzw. wykończenie „na ostro”). Otynkowaną Goldbandem powierzchnię zabezpieczam w strefach mokrych hydroizolacją. Goldband sprawdza się jako podłoże pod płytki.

Do tynku Goldband mam zaufanie!

Porady Rafała

Zacząłem pracę zagranicą, tak jak wielu fachowców z branży. Mój kuzyn, który mieszkał tam od dawna, zaprosił mnie do siebie do pracy w budowlance. I tak się zaczęło. Technika, jaką się tam stosuje odbiega od naszej, ale praca mnie zaciekawiła. To właśnie zagranicą pierwszy raz zetknąłem się z Goldbandem. Kiedy wróciłem do kraju postanowiłem wykorzystać zdobyte doświadczenie. Ściągnąłem dwóch kolegów do pracy i zaczęliśmy rozkręcać firmę. Wtedy też dużo testowaliśmy, poznawaliśmy materiały, ale Goldband był z nami cały czas. Jakościowo – fantastyczny tynk! Niezastąpiony w pracy.

W mojej firmie postawiłem na jakość i terminowość. Wiadomo, że kiedy ktoś zleca prace – chce mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze i nie będzie trzeba tego poprawiać. Moja ekipa wchodzi i wychodzi terminowo. Goldband bardzo w tym pomaga, to numer 1 wśród tynków. Szczególnie sprawdza się przy naprawie ścian. Jest super łatwy w nakładaniu i bardzo szybko schnie. Prace idą piorunem.

Goldband kojarzy mi się przede wszystkim z materiałem naprawczym, wiążę się dosłownie ze wszystkim, ja mówię o nim nawet, że „wiążę się z powietrzem”. Używam go do wszelakich rozkuć, przekuć, napraw. Jego najważniejsza cecha to wszechstronność. Można nim naprawić każdą ścianę, albo zrobić dekoracje. Goldbandem prostowaliśmy nawet ściany karton-gipsowe. I trzyma się!

Pracuje się z nim pierwszorzędnie! Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie zamieniłbym go na nic innego. Nawet nie wiem, czy Goldband ma jakąś konkurencję? Nie orientowałem się. Bo nie mam potrzeby szukać innego produktu. Mam zaufanie do Goldbanda. A to najważniejsze w tej pracy, bo wiem czego mogę się spodziewać i że w trakcie remontu nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. Już zużyłem tyle worków, że można byłoby nimi zasypać dziesięciopiętrowy wieżowiec. A będzie ich jeszcze więcej, bo Goldband zostaje ze mną na stałe!

Konkretna Brygada Remontowa

ul. Kościuszki 16, 22-650 Łaszczów, tel.: 888 111 700, e-mail: konkretnabrygada@gmail.com

Firma Konkretna Brygada Remontowa zajmuje się kompleksowym wykańczaniem wnętrz. Projekty realizuje dopasowując zakres prac do indywidualnych wymagań, uzupełniając je o własne propozycje, które zapewniają skutecznie rozwiązania techniczne oraz szybki efekt końcowy.

GOLDBAND WYKORZYSTUJĘ DO OBRÓBKI TYNKARSKIEJ PO WYMIANIE DRZWI I OKIEN

Piotr z firmy Bud-Max

GOLDBAND WYKORZYSTUJĘ DO OBRÓBKI TYNKARSKIEJ PO WYMIANIE DRZWI I OKIEN

Piotr z firmy Bud-Max

Dlaczego jest niezastąpiony?

Wymiana drzwi i okien to często nieodzowny element remontu domu lub mieszkania. Goldband jest do tego typu prac idealny, ponieważ pozwala bez problemów uzyskać gładką powierzchnię. Dodatkowo można stosować go na stare tynki gipsowe i cementowo wapienne, podłoża betonowa i ceramiczne.

…bo sprawdza się przy standardowych i wymagających zleceniach

Goldband szybko schnie, mocno wiąże i łatwo się obrabia. Sprawdza się przy standardowych drzwiach i oknach, ale także przy bardziej wymagających zleceniach – przy dużych przeszkleniach, oknach o dużym formacie, przesuwnych typu HS. Montaż i obróbka glifów to wtedy niezłe wyzwanie. Naraz musi pracować kilka lub nawet kilkanaście osób, liczy się czas. Takich zleceń mamy coraz więcej. Realizujemy je zawsze z Goldbandem, bałbym się eksperymentować z innym produktem.

Goldband spełnia moje oczekiwania w 100%!

Porady Piotra

W branży stolarki otworowej działam od 2004 roku. Właśnie wtedy rozpoczął się w Polsce prawdziwy „boom” na wymianę drzwi i okien. Mam szczególne wspomnienia z tamtych lat… Szybkie tempo pracy, ciężarówki załadowane po sam brzeg oknami oraz pomarańczowymi workami z Goldbandem. Używaliśmy go bez przerwy. Potrzebowaliśmy materiału, dzięki któremu mogliśmy szybko, sprawnie i przede wszystkim z dbałością o najwyższą jakość wykonać zlecenie. Budowaliśmy reputację firmy, więc na pomyłki nie było miejsca.

Pierwsze lata prowadzenia firmy, to była dla mnie prawdziwa szkoła fachu, kreatywności i pracy w szybkim tempie. Otwory na okna i drzwi były wtedy zupełnie inne niż dzisiaj. Po masywnych framugach i ościeżnicach zostawał solidny kawał glifu, który trzeba było wykończyć. A Goldband jest jedynym w swoim rodzaju materiałem, który sprawdza się do tego idealnie.

Dzisiaj, tak jak przed laty, Goldband wykorzystuję do obróbki tynkarskiej po wymianie drzwi i okien. Jest do tego typu prac najlepszy. Po prostu nigdy mnie nie zawiódł. Szybko schnie, mocno wiąże, łatwo się obrabia. Nic dziwnego, że jest z nami na każdej budowie. Zużyliśmy już tyle worków Goldbanda, że gdyby je ułożyć jeden za drugim to powstałby niezły korek na Trasie Toruńskiej.

Jak się pracuje z Goldbandem? Szybko schnie, szybko wiąże, jest bardzo plastyczny. Sprawdza się już od tylu lat i nigdy nie miałem potrzeby, żeby go zastępować. Mogę nawet powiedzieć, że się do niego przywiązałem, trochę jak do członka naszej budowlanej rodziny. Spełnia moje oczekiwania w 100%. Nigdy nie szukałem zamienników, bo nigdy ich nie potrzebowałem.
A nie raz było tak, że wyrwane ościeżnice zostawiały w glifie ślad w postaci sporej wyrwy. Naprawa takiego ubytku, dzięki Goldbandowi, to istna bułka z masłem, bo masa dosłownie jak masło rozprowadza się po naprawianej powierzchni.

Bud-Max Usługi Remontowo – Budowlane. Remonty to nasza pasja.

Al. Jana Pawła II 65,  01-031 Warszawa, tel.: 22 404 8197,  e-mail: biuro@bud-max.waw.pl

Firma Bud-Max wykonuje prace związane z wykończeniem remontem i adaptacją wnętrz, w szczególności wymianą drzwi i okien. Świadczy usługi remontowe i budowlane dla firm oraz osób prywatnych.

JAK TYNKOWAĆ?WSKAZÓWKI FACHOWCÓW

1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Najpierw usuwam pozostałości po starym tynku. Na ścianie powinien zostać tylko taki, który jest mocno związany z podłożem. Następnie oczyszczam powierzchnię z pyłu i kurzu.

2. GRUNTOWANIE

W miejscach, w których ma zostać położony nowy tynk, gruntuję powierzchnię. Grunt polepsza przyczepność materiału oraz wyrównuje chłonność podłoża. Używam do tego środka gruntującego na bazie dyspersji styrenowo-akrylowej, np. Knauf Universalgrund lub Tiefengrund. Zagruntowaną powierzchnię pozostawiam do wyschnięcia. W zależności od panujących warunków może to trwać od 3 do 24 godzin.

3. TYNKOWANIE

Tynk nakładam równomiernie od góry do dołu na całą powierzchnię za pomocą pacy do gipsu. Ta czynność powinna być wykonana w jednym cyklu, zanim Goldband zacznie wiązać.

Równanie ścian
Świeżo położony tynk zaciągam łatą H, po ok. 1 godzinie wyrównuję łatą typu T. Następnie lekko stwardniały tynk zraszam wodą i przecieram pacą z gąbką. Dzięki temu mogę wyciągnąć na powierzchnię tzw. mleczko gipsowe, które potrzebne jest do ostatecznego wygładzenia tynku.

Naprawa ubytków
Po wypełnieniu całego ubytku – dziury, bruzdy, przechodzę do wyrównania. Ostrą krawędzią blichówki czy pióra ściągam nadwyżkę tynku licując go z powierzchnią. Po wyschnięciu ściana jest gotowa do szpachlowania.

Obróbka okien i drzwi
Po wypełnieniu glifów wyrównuję powierzchnię łatą tynkarską, aby zachować piony i linie. Wyrównaną powierzchnię zwilżam gąbką nasączoną wodą, aby wyciągnąć tzw. mleczko i wygładzić powierzchnię. Po wyschnięciu powierzchnia jest gotowa do szpachlowania.

Sławek

Goldband przygotowuję mieszając suchą zaprawę z wodą aż do uzyskania jednorodnej masy. Zawsze wsypuję zaprawę do wody, nigdy odwrotnie. Po rozrobieniu zostawiam masę na około 10 minut, po czym mieszam ją raz jeszcze. Dopiero wtedy rozpoczynam tynkowanie.

Rafał

Podczas pracy na bieżąco czyszczę narzędzia, zanim Goldband zacznie wiązać. Dzięki temu pozostałości produktu łatwo schodzą z narzędzi.

Piotr

Przy montażu drzwi i okien, zanim przystąpię do właściwej obróbki tynkarskiej w pierwszej kolejności zabezpieczam je przed zabrudzeniem. Niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać.

JAK TYNKOWAĆ? WSKAZÓWKI FACHOWCÓW

Sławek

Goldband przygotowuję mieszając suchą zaprawę z wodą aż do uzyskania jednorodnej masy. Zawsze wsypuję zaprawę do wody, nigdy odwrotnie. Po rozrobieniu zostawiam masę na około 10 minut, po czym mieszam ją raz jeszcze. Dopiero wtedy rozpoczynam tynkowanie.

Rafał

Podczas pracy na bieżąco czyszczę narzędzia, zanim Goldband zacznie wiązać. Dzięki temu pozostałości produktu łatwo schodzą z narzędzi.

Piotr

Przy montażu drzwi i okien, zanim przystąpię do właściwej obróbki tynkarskiej w pierwszej kolejności zabezpieczam je przed zabrudzeniem. Niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać.

MY FACHOWCY NAJLEPIEJ WIEMY, CO SIĘ SPRAWDZA