PKO Rotunda - Oddział PKO Banku Polskiego


Sufit, ściany działowe i podłoga na poziomie +1 oparte na systemie Knauf

 

 

 
PKO Rotunda - Oddział PKO Banku Polskiego

 

Oddział banku PKO Rotunda już od pół wieku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy. Stał się ikoną na mapie miasta i popularnym miejscem spotkań. W listopadzie 2019 roku został ponownie otwarty, po przeprowadzeniu kompleksowej rewitalizacji. Nowa, trzykondygnacyjna PKO Rotunda łączy w sobie funkcje dotychczasowego budynku - odział banku, z oczekiwaniami mieszkańców oraz najnowszymi trendami zrównoważonego rozwoju miasta. Na poziomie +1 została otwarta dla wszystkich Strefa Spotkań z kawiarnią, miejscem do odpoczynku, pracy i ofertą ciekawych wydarzeń rozrywkowych.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

Sufit sferyczny oparty na systemie Knauf

Na obiekcie zaprojektowana i wykonana została konstrukcja sufitu sferycznego, opartego na systemie Knauf. Podkonstrukcja została wykonana przy wykorzystaniu wieszaków noniuszowych Knauf oraz giętych profili CD60x27. Profile główne wykonane zostały z zaprojektowanych przez konstruktora kształtowników stalowych. Powierzchnia sufitu to 700 m2. Okładzinę sufitu stanowią dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych Knauf Diamant. 

Ściany działowe z płyt cementowych AQUAPANEL

Dodatkowo poza sufitem w budynku wykonane zostały ściany działowe Knauf z zastosowaniem płyt cementowych Aquapanel Indoor oraz płyt Knauf F13. Na pierszej kondygnacji PKO ROTUNDY znajduje się kawiarnia, której posadzka wykonana jest z płyt Knauf FHB 32
Brak systemów Knauf w obiekcie

 

Lokalizacja
PKO Rotunda

 

Marszałkowska 100/102 00-026 Warszawa