Galeria Handlowa Neptun, Starogard Gdański


System sufitowy z płytą Knauf Cleaneo Akustik

 

 

 
Galeria Handlowa Neptun, Starogard Gdański

 

Galeria Handlowa Neptun to najnowocześniejszy trzypoziomowy obiekt handlowo-rozrywkowy w Starogardzie Gdańskim. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 25 000 mkw. Zajmuje ją łącznie około 100 najemców. Na klientów czeka szeroka oferta marek odzieżowych i obuwniczych. Galeria Neptun posiada ponad 600 miejsc parkingowych oraz Auto Myjnię zlokalizowaną przy jednym z dwóch wjazdów.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

System sufitowy z płytą Knauf Cleaneo Akustik

W ciągach pieszych galerii handlowej wykonano sufity w systemie suchej zabudowy z połączonych systemów Knauf D127 i Knauf D112. Połączenie tych dwóch opcji pozwoliło na wykonanie sufitów monolitycznych z płynnym przejściem powierzchni gładkiej z wykorzystaniem płyty Knauf A13 (GKB) do powierzchni perforowanej z płytą Knauf Cleaneo Akustik 12/25 Q. Perforacja poprawia komfort akustyczny w galerii.

Płyty perforowane Knauf Cleaneo Akustik są idealnym materiałem do kształtowania przestrzeni akustycznej, gdzie potrzebna jest bardzo dobra współpraca z systemami DSO (dźwiękowymi systemami ostrzegania) i gdzie wymagany jest wysoki współczynnik zrozumiałości mowy STI.

Pracownia projektowa  Cushman & Wakefield opracowała koncepcję budynku oraz wielobranżowy projekt budowlany Galerii Neptun wraz z otaczającym ją układem drogowym i sieciami niezbędnymi do funkcjonowania. Projektanci byli również zaangażowani w przygotowanie wniosku do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który został pomyślnie uchwalony przez Radę Miasta.

Projektant: Cushman & Wakefield
Główny wykonawca: Dekpol S.A.
Wykonawca: UB Krzysztof Cwajda
 
D112.pl
D112.pl KNAUF Sufit podwieszany .

 

Lokalizacja
Galeria Handlowa Neptun

 

83-200 Starogard Gdański ul. Pomorska 7