OVO Apartments, Wrocław


System Knauf AQUAPANEL® w OVO Apartments

 

 

 
OVO Apartments, Wrocław

 

OVO Apartments we Wrocławiu zyskał miano jednego z najciekawszych i najnowocześniejszych projektów architektonicznych zrealizowanych w ostatnich latach w Polsce. To nowoczesny budynek usytuowany w samym centrum Wrocławia. Wyróżnia się futurystyczną bryłą, jest otwarty dla lokalnej społeczności i oryginalnie wpisuje się w charakter miasta. W OVO Apartments mieści się 170 luksusowych apartamentów i penthouse'ów, biura, centrum fitness, centrum konferencyjne oraz 5-gwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton Wrocław.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

System Knauf AQUAPANEL® w OVO Apartments

Do budowy OVO Apartments zostały zastosowane kompletne systemy Knauf AQUAPANEL® z użyciem płyt cementowych AQUAPANEL® Outdoor oraz SkyLite, a także systemy ociepleń zewnętrznych firmy Knauf. Systemy Knauf zostały wykorzystane w końcowym etapie realizacji – przy zewnętrznym wykończeniu obiektu. Sufity i przegrody balkonowe wykonane z naszych produktów można podziwiać zarówno z ulic otaczających obiekt, jak i z atrium. Za dobór odpowiednich produktów wchodzących w skład poszczególnych systemów odpowiedzialni byli
produkt managerowie Knauf, którzy przez cały czas trwania inwestycji wspierali wykonawcę w zakresie technicznym.

W systemie sufitowym zewnętrznym zastosowana została płyta cementowa Knauf AQUAPANEL® SkyLite o grubości 8 mm. Jest to najlżejsza płyta cementowa na rynku, umożliwiająca wykonanie sufitów podwieszanych zewnętrznych oraz umiejscowionych w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych. Płyta cementowa AQUAPANEL® SkyLite to bazowy produkt kompletnego systemu sufitowego Knauf AQUAPANEL® SkyLite, który zawiera wszystkie niezbędne komponenty, aby móc przy jego wykorzystaniu realizować nawet najbardziej ambitne i kreatywne projekty sufitów – od spektakularnie dużych i imponujących powierzchni, po zaokrąglone organiczne kształty. Ten lekki, elastyczny, łatwy w montażu system zapewnia najwyższą jakość i trwałość.

Przegrody pomiędzy balkonami apartamentów wykonane w systemie AQUAPANEL® Outdoor nie mogły być posadowione na posadzce balkonu. Aby sprostać temu wymaganiu, systemowa podkonstrukcja przegród AQUAPANEL® Outdoor została zaprojektowana przez wykonawcę specjalnie na tę inwestycję, przy wsparciu działu technicznego Knauf. 

Dodatkowo w częściach wspólnych oraz publicznych zobaczyć można piękne białe płaszczyzny ścian i sufitów, które zostały uzyskane z zastosowaniem produktów Knauf z gamy systemów ociepleń zewnętrznych. Wykorzystano produkty takie jak Knauf Klej zbrojony z włóknem KZW 700 wraz z siatką zbrojącą, a na nim Knauf Gładź cementową białą do zastosowań zewnętrznych i dającą efekt końcowy Knauf Farbę silikonową egalizacyjną.

Inwestor: Wings Properties Sp. z o.o.
Projektant: Pracownia Gottesman Szmelcman Architecture
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
 
P321a.pl
KNAUF THERMO P321a.pl
 
W382.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W382.pl
 
W381.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W381.pl
 
W386-2.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W386-2.pl
 
W386-1.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W386-1.pl

 

Lokalizacja
OVO Apartments

 

Generała Romualda Traugutta 50-123 Wrocław