Sklep Ferrari, Nürburg

 

 

 
Sklep Ferrari, Nürburg

 

Samochody szybkie jak błyskawica i czerwone jak ogień – w taki sposób Ferrari zdobyło trasy wyścigowe na świecie. W Nürburg otwarto najnowszy Ferrari-Shop. Podstawą aranżacji wnętrz są systemy suchej zabudowy Knauf. Na łącznej powierzchni sklepu 240 m² znajdziemy część business-lounge i strefę odpoczynku z bezpośrednim widokiem na trasę rajdową. Włosi prezentują paletę wspomnień, które wzbudzają zachwyt klientów i licznych fanów Formuły 1.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

Zadanie - ekskluzywne wnętrze z systemami suchej zabudowy Knauf
Obok pierwszego niemieckiego Ferrari-Store w Nürburg, na świecie istnieją trzy kolejne we Włoszech (w Mediolanie, Rzymie i Wenecji), dwa w USA (w San Francisco i Miami), oraz po jednym w Londynie, Barcelonie, Macao i Abu Dhabi. Wszystkie reprezentują ten sam design: czerwony dywan, czerwone filary, jasne pomieszczenia i sufit, który uderza jak błyskawica.
Podstawą kompletnego wyposażenia wnętrz jest sucha zabudowa. Przy użyciu systemu Knauf stworzono ściany, okładziny i oczywiście konstrukcję sufitu na dwóch poziomach, gdzie występują naprzemiennie asymetryczne jednowymiarowe formy oraz prosto przycięte trójwymiarowe wygięte sklepienia.

Rozwiązanie - wykorzystanie
Pierwszy zamknięty poziom tworzy warstwa spodnia sufitu, prosta, biała i odpowiednio wytrzymała, aby unieść drugą warstwę. Ponieważ część surowego sufitu nie może utrzymać żadnego obciążenia, wykonawca odpowiedzialny za wykonanie suchej zabudowy zastosował przy konstrukcji spodniej odpowiednio zwymiarowane belki rozporowe. Na nich podwieszono spodni sufit poprzez podwójny ruszt z profili. Zastosowane wielowarstwowe płyty drewniane umożliwiają zamocowanie drugiej głębszej warstwy sklepień bezpośrednio na konstrukcji suchej zabudowy, bez specjalnych punktów zawieszenia.

Szczegóły
Wszystkie elementy budowlane zostały wstępnie przygotowane w zakładzie Knauf w Iphofen i dostarczone jako półfabrykaty na budowę, gdzie zostały złożone i zamontowane zgodnie z projektem przez firmę wykonawczą. Staranne szpachlowanie, pomalowanie na biało i montaż oświetlenia w konstrukcji dają w efekcie mieniące się rozbłyski.

 
W111.pl
W111.pl KNAUF Ściana szkieletowa

 

Lokalizacja
Sklep Ferrari, Nürburg

 

Nürburgring Grand-Prix Strecke 2 53520 Nürburg, Niemcy