Chcesz wykonać narożniki w jeden dzień,
bez żmudnego szpachlowania?


Montaż narożników zewnętrznych to najbardziej czasochłonny etap montażu ścian w systemie suchej zabudowy.
Mamy na to sposób!
Zastosuj innowacyjną Płytę Knauf Klik do narożników.

PŁYTA KNAUF KLIK DO NAROŻNIKÓW

Płyta gipsowo-kartonowa z wklejonym pośrodku specjalnym profilem zatrzaskowym typu „klik”. Profil wykonany jest z wysokiej jakości PCV. Zatrzask umożliwia wykonanie z płyty mocnego i trwałego prefabrykowanego narożnika zewnętrznego. Płyta szybko i prosto składa się do kąta 90 stopni. Nie trzeba tracić czasu na obsadzanie narożnika, szpachlowanie i szlifowanie. Oznacza to ogromną oszczędność czasu pracy. Narożnik można wykonać i wykończyć w ciągu jednego dnia.

PARAMETRY TECHNICZNE
Wykonana z płyty A13
Szerokość: 0,60 m
Długość: 2,60 m
Grubość:12,5 mm
Krawędź HRAK.

Po złożeniu – profil L, narożnik zewnętrzny 90°

Nr art. 721895

Przejdź do karty technicznej produktu

Narożnik zewnętrzny – teraz wystarczy jeden klik i gotowe!

1

1. Wymierz płytę Knauf Klik do narożników i w razie potrzeby przytnij na wymiar.

2

2. Usuń zabezpieczenie transportowe – oderwij pasek zabezpieczający z profilu zatrzaskowego.

3

3. Jednym ruchem zatrzaśnij płytę od zewnętrznej strony, składając ją pod kątem prostym 90°

NOWA, WYŻSZA JAKOŚĆ WYKOŃCZENIA NAROŻNIKÓW

Bez nierówności i zgrubień

W przeciwieństwie do metalowych narożników, narożniki wykonane z Płyty Knauf Klik mają idealnie równą linię na całej długości i są zawsze perfekcyjnie spasowane z resztą zabudowy.

Przy wklejaniu standardowych metalowych narożników zdarza się, że narożniki falują i trudno uzyskać prostą linię na całej długości. Dodatkowo, warstwa masy użytej do osadzania i szpachlowania ma kilka milimetrów. Na narożniku pozostaje zgrubienie, które wymaga zniwelowania. Nierówność gubi się rozciągając szpachlowanie pasem o szerokości min. 20 cm, ale jest to czasochłonny proces. Różnica płaszczyzn może być widoczna, np. kiedy ściana z narożnikiem jest podświetlona.

Solidny i trwały narożnik

Narożniki wykonane z Płyty Knauf Klik są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż standardowe narożniki metalowe.

Od wewnątrz narożniki są usztywnione i wzmocnione profilem zatrzaskowym z twardego PCV. Są trwałe w eksploatacji, nie pękają, nie powstają na nich nieestetyczne wgniecenia. Jakość wykonania narożników jest wyższa i dokładniejsza. Spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

USPRAWNISZ I PRZYSPIESZYSZ SWOJĄ PRACĘ

Bez żmudnego szpachlowania i szlifowania

Zastosowanie Płyty Klik zupełnie zmienia sposób wykończenia narożnika – znacznie przyspiesza i ułatwia montaż ścian w systemie suchej zabudowy.

Zastosowanie Płyty Klik zupełnie zmienia sposób wykończenia narożnika – znacznie przyspiesza i ułatwia montaż ścian w systemie suchej zabudowy. Nie musimy już wklejać narożnika metalowego, nie musimy go osadzać, nie musimy szpachlować, czekać aż wyschnie i szlifować. Docinamy Płytę Klik na odpowiednią długość, usuwamy zabezpieczenie transportowe i składamy. Jeden klik i uzyskujemy narożnik 90°, który przykręcamy do konstrukcji z profili. Narożnik wykonany przy użyciu Płyty Klik nie wymaga obróbki, jest gotowy do finalnego wykończenia.

Szybkie zakończenie prac na budowie

Płyta Klik pozwala do minimum ograniczyć prace mokre – eliminuje etap wtapiania narożnika metalowego, szpachlowania i szlifowania.

Płyta Klik pozwala do minimum ograniczyć prace mokre – eliminuje etap wtapiania narożnika metalowego, szpachlowania i szlifowania. Narożnik można wykonać i wykończyć w ciągu jednego dnia. Nie trzeba rozkładać pracy w czasie i można szybciej oddać inwestycję lub przejść do kolejnych etapów prac.

Dowolne wykończenie

Narożnik z Płyty Knauf Klik można dowolnie wykończyć praktycznie każdym materiałem dekoracyjnym – farbą, tapetą, tynkiem itp.

Łatwy transport

Płyta Klik do narożników jest transportowana jak standardowe płyty gipsowo-kartonowe w pozycji poziomej, dzięki wbudowanej listwie zatrzaskowej, którą należy usunąć przed złożeniem na miejscu montażu. Taki system pozwala na efektywny transport i składowanie.

ZOBACZ, ILE MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ

STOSUJĄC NAROŻNIKI Z PŁYTY KNAUF KLIK

MNIEJ MATERIAŁÓW

Stosując Knauf Płytę Klik do narożników nie musisz wtapiać aluminiowych narożników i zużywasz o wiele mniej szpachli.

MNIEJ PRACY

Montaż Płyty Klik jest szybszy niż w przypadku zastosowania i obróbki standardowych narożników. Ograniczamy do minimum tzw. prace mokre na budowie. Nie trzeba czekać na wyschnięcie szpachli ani później wykonywać szlifowania, które wiąże się z pyłem i bałaganem.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Zastosowanie Płyty Knauf Klik do narożników to ogromną oszczędność czasu na budowie. Można szybciej zakończyć prace remontowe, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

Narożnik z Płyty Knauf Klik Tradycyjna metoda wykonania narożnika
Zużycie materiałów:
∙ Płyta Knauf Klik,
∙ wkręty TN 25
Zużycie materiałów:
∙ płyta gipsowo – kartonowa,
∙ wkręty TN 25,
∙ narożnik metalowy,
∙ masa szpachlowa
Czas pracy około 1 h w ciągu jednego dnia:
∙ montaż Płyty Knauf Klik,
∙ wykończenie
Czas pracy około 4 h w ciągu dwóch dni:
∙ montaż płyty,
∙ obsadzenie narożnika,
∙ szpachlowanie,
∙ szlifowanie,
∙ wykończenie

STOSUJĄC PŁYTĘ KNAUF KLIK DO NAROŻNIKÓW OSZCZĘDZASZ:

40%

mniejsze zużycie materiałów

75%

krótszy czas wykonania

Montaż narożnika z Płyty Knauf Klik krok po kroku

Przygotowanie konstrukcji ściany

Postaw konstrukcję ściany z profili Knauf 0,6 mm w systemie suchej zabudowy, zgodnie ze standardami z zeszytów technicznych.

Montaż narożnika z Płyty Knauf Klik

Na etapie płytowania, w narożniku zewnętrznym przykręć Płytę Klik do narożników. Płyta ma standardowo szerokość 0,6 m i długość 2,6 m. W razie potrzeby należy ją przyciąć do żądanych wymiarów. Po docięciu płyty z profilu usuwa się pasek zabezpieczający. Następnie składa się Płytę Klik do narożników do kąta 90 stopni. Uformowaną płytę mocuje się do narożnika przy pomocy wkrętów Knauf TN 25. Narożnik jest gotowy – nie wymaga żmudnego procesu szpachlowania!

Płytowanie i spoinowanie

Kolejne etapy płytowania należy wykonać standardowo, mocując płyty do metalowego stelaża z profili. Spoinę pomiędzy Płytą Klik a kolejną płytą wypełnij przy użyciu masy Knauf Uniflott.

© 2021 Knauf Sp. z o.o.