Jak wyczyścić meble ogrodowe?

 

Wiosna to czas przygotowania ogrodów, tarasów i balkonów do sezonu letniego. Nie tylko rośliny potrzebują pielęgnacji. Również meble ogrodowe wymagają porządnego mycia po okresie zimowym, kiedy były przechowywane pod specjalnymi osłonami, w garażach lub piwnicach.

 

 

CZYSZCZENIE MEBLI OGRODOWYCH Z TECHNORATTANU I PLASTIKU

Meble ogrodowe wymagają zastosowania różnych środków czyszczących, w zależności od materiału z jakiego zostały zrobione. Do pielęgnacji mebli drewnianych, czy rattanowych dedykowane są inne preparaty niż do mebli metalowych, z plastiku, lub ze sztucznego rattanu (tzw. technorattanu). W zależności od tego, czy meble drewniane są lakierowane czy nie, również wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych, a nawet specjalnej konserwacji . Wyczyszczenie mebli z tworzyw sztucznych jest znacznie prostsze, dlatego cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Podpowiadamy, jaki środek sprawdzi się najlepiej. 


Meble ogrodowe z technorattanu
Meble z technorattanu wymagają co jakiś czas solidnego czyszczenia


CZYSZCZENIE MEBLI OGRODOWYCH Z UCIĄŻLIWYCH ZABRUDZEŃ

Jeżeli meble ogrodowe z tworzyw sztucznych były zimą przechowywane pod przykryciem lub w zamkniętych pomieszczeniach, to do odświeżenia ich z kurzu, wystarczy gąbka lub ściereczka z mikrofibry i woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Zwykle jednak meble są nie tylko zakurzone, ale posiadają też plamy spowodowane działaniem czynników atmosferycznych, które nie zmywają się tak łatwo. Jeżeli nie umyliśmy mebli po użytkowaniu w poprzednim sezonie, to zaschnięte zabrudzenia nie zejdą przy użyciu wody.

Meble plastikowe i z technorattanu, zwłaszcza te jasne lub pozostające na tarasie czy balkonie przez dłuższy czas, wymagają zastosowania bardziej radykalnych zabiegów czyszczących i skuteczniejszych środków, aby odzyskały ładny wygląd. Warto kupić preparat przeznaczony specjalnie do tego celu Knauf Środek do czyszczenia tworzyw sztucznych. Dostępny jest w szerokiej dystrybucji w sklepach budowlanych. 


Jasne meble ogrodowe
Jasne meble ogrodowe brudzą się szybciej

Środek do czyszczenia tworzyw sztucznych łatwo i skutecznie usuwa resztki spożywcze, brud, tłuszcz, olej, osad atmosferyczny, ślady po liściach i inne uciążliwe plamy z mebli ogrodowych. Nie zawiera substancji żrących, dzięki czemu nie odbarwia i przywraca meblom naturalny wygląd oraz ładny połysk. Ze względu na swoje właściwości Środek do czyszczenia tworzyw sztucznych można stosować tak często, jak tego potrzebujemy w trakcie całego sezonu letniego. 


JEDEN ŚRODEK, WIELE ZASTOSOWAŃ

Środek do czyszczenia tworzyw sztucznych sprawdzi się doskonale nie tylko do mycia mebli ogrodowych. Z jego pomocą pozbędziemy się zabrudzeń na szafkach i blatach kuchennych wykonanych z tworzyw sztucznych. Wyczyścimy również  ramy okienne, rolety i żaluzje zewnętrze oraz wewnętrzne, a także parapety z PCV. To niezastąpiona pomoc w czasie porządków, nie tylko na wiosnę, ale przez cały rok. 

Meble ogrodowe z plastiku
Meble ogrodowe warto czyścić nie tylko na wiosnę, ale także w trakcie całego sezonu letniego
 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Środek do czyszczenia tworzyw sztucznych