AQUAPANEL - Kreuj przestrzeń bez żadnych ograniczeń


Opis zalet i mozliwości systemów AQUAPANEL

ŚCIANY ZEWNĘTRZNE KNAUF

 
System ścian zewnętrznych Knauf w technologii AQUAPANEL® to materiał budowlany nowej generacji, który można wykorzystać do tworzenia wytrzymałych i trwałych budowli o zaletach niemożliwych do uzyskania przy pomocy konwencjonalnych materiałów budowlanych.

Jako system elastyczny i odporny na warunki atmosferyczne,  ściana zewnętrzna Knauf stanowi osłonę budynku, która chroni przed ulewnymi deszczami i wysoką wilgotnością.  Płyta AQUAPANEL®  jest całkowicie wodoodporna, ponieważ jest wykonana z surowców nieorganicznych. Nie pleśnieje, nie mięknie ani nie puchnie.

Masa montowanych ścian mniejsza nawet o 75% w porównaniu z konstrukcjami z konwencjonalnych materiałów budowlanych. Pozwala to na większą swobodę projektowania i uzyskanie lepszej funkcjonalności w każdym zastosowaniu.  Ściany zewnętrzne Knauf AQUAPANEL® zarówno w nowych jak i w remontowanych budynkach, oferują niezrównane zalety z punktu widzenia oszczędności i trwałości.
Kluczowe zalety ścian zewnętrznych Knauf:

  • Cieńsze ściany o takiej samej wydajności energetycznej (0,20 W/m2 K przy grubości tylko 22 cm w porównaniu z 32-34,5 cm w przypadku ścian z elementów prefabrykowanych, również z warstwą izolacyjną o grubości 16 cm).
  • Krótszy czas montażu (do 27% szybciej) w porównaniu ze ścianami z cegieł i prefabrykatów.
  • Do 8% większa powierzchnia wnętrz dzięki mniejszej grubości materiałów.
  • Lepsza efektywność energetyczna i więcej miejsca na dodatkową izolację umożliwiającą oszczędności energii i redukcję kosztów związanych z użytkowaniem budynków
  • Właściwości akustyczne, ognioodporność, wytrzymałość na wstrząsy sejsmiczne i wydajność cieplna porównywalne ze ścianami z cegły i prefabrykatów przy dodatkowych zaletach wynikających z lżejszej konstrukcji.

Ściany zewnętrzne Knauf nie ograniczają budynku, ale kształtują przestrzeń. W wyniku stosowania systemów ścian zewnętrznych Knauf można uzyskać do 8,4% większą powierzchnię wnętrz niż w przypadku technologii konwencjonalnych.

Nie tylko ściana, ale kompletne rozwiązanie

Firma Knauf oferuje kompletne systemy zabudowy ścian zewnętrznych do realizacji projektów. Jest to kompletne rozwiązanie, którego każdy element jest dostępny bezpośrednio u nas.  Poznaj cały asortyment akcesoriów wchodzących w skład kompletnej ściany zewnętrznej Knauf.

Wykorzystaj kompleksowe rozwiązanie Knauf w technologii AQUAPANEL®:


1. Knauf Tynk dekoracyjny

2. Knauf Podkład pod tynki

3. AQUAPANEL® Zaprawa klejąco-zbrojąca - Biała z siatką zbrojącą

4. AQUAPANEL® Masa do spoinowania - Szara z taśmą do spoin

5. AQUAPANEL® Wkręt SN

6. AQUAPANEL® Płyta cementowa Outdoor

7. AQUAPANEL® Membrana izolacyjna Tyvek® Stucco Wrap™

8. Knauf Profil metalowy z powłoką antykorozyjną CW

9. Knauf Profil metalowy z powłoką antykorozyjną UW

10. Knauf Insulation izolacja termiczna

11. Knauf Insulation izolacja LDS oraz LDS taśma uszczelniająca

12. Knauf Płyta gipsowa