Fuga, to spoina pomiędzy płytkami, która spełnia bardzo ważną funkcję dekoracyjną – jest dopełnieniem płytek. Możesz wybrać kolor fugi zbliżony do koloru glazury, wtedy spoina będzie prawie niewidoczna. To klasyczne połączenie, które zawsze się sprawdzi i zawsze będzie dobrze wyglądać. Jeśli wybierzesz kolor fugi kontrastowy do koloru glazury, spoina stanie się elementem ozdobnym, który wpłynie na ostateczny efekt wizualny. To odważne połączenie dla osób, które nie boją się eksperymentować i chcą aby wnętrza były odzwierciedleniem ich indywidualnego stylu. Z Fugą Elastyczną Knauf możesz pokazać swój charakter. Wybierz połączenie, które najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej łazienki.

KNAUF FUGA ELASTYCZNA6 kluczowych właściwości

Fuga oprócz funkcji dekoracyjnej spełnia też bardzo ważne funkcje użytkowe. Zapobiega wnikaniu wody pod płytki oraz rozwojowi grzybów i pleśni.

NA ŚCIANY I PODŁOGI, DO ŁAZIENKI, KUCHNI, HOLU ORAZ NA TARAS

SPOINY 2-10 MM

ODPORNA NA ŚCIERANIE

DO GLAZURY, TERAKOTY I GRESU

ODPORNA NA ZABRUDZENIA

ODPORNA NA GRZYBY I PLEŚŃ

Zgodna z normą CG2WA

Nowoczesne, wygodne opakowanie typu alubag

14 kolorów do wyboru!

Fuga Elastyczna dostępna jest w palecie 14 uniwersalnych kolorów, najpopularniejszych i najczęściej wybieranych: odcieniach szarości, beży, brązów. Dzięki temu, można ją łatwo dopasować do wybranych płytek. Kolory są bardzo trwałe, nie blakną podczas eksploatacji, nawet przy intensywnym czyszczeniu. W takiej samej gamie kolorystycznej występuje Silikon Sanitarny Knauf.

Biały

Jasny szary

Szary

Ciemny szary

Manhattan

Antracyt

Czarny

Jaśmin

Anemon

Bahama beż

Karmel

Jasny brąz

Brąz

Ciemny brąz

Uniwersalne zastosowaniena ściany i podłogi, do wnętrz i na zewnątrz

Fuga elastyczna Knauf jest idealna zarówno do fugowania płytek ściennych, jak i podłogowych. Można ją stosować do różnych rodzajów okładziny – glazury, terakoty, gresu, mozaiki (za wyjątkiem szklanej mozaiki i płytek bardzo chłonnych typu marmur), we wszystkich pomieszczeniach – łazienkach, kuchniach, holach, czy pralniach. Jest wodo- i mrozoodporna.

Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków do cementu, Fuga Knauf jest elastyczna, czyli odporna na naprężenia. Nie pęka i nie wykrusza się, gdy podłoże pod płytkami pracuje. Może być stosowana na zewnątrz, do spoinowania powierzchni, które narażone są na częste wahania temperatury – balkony, tarasy, schody wejściowe, pomieszczenia gospodarcze oraz do łazienek z ogrzewaniem podłogowym.

Wąskie i szerokie spoiny

Szerokość fugi dobieramy do wielkości płytek i specyfiki ich instalacji – fugi pełnią rolę dylatacji pomiędzy płytkami. Fuga elastyczna Knauf umożliwia wykonywanie zarówno wąskich, jak i szerszych spoin od 2 do 10 mm.

SPOINY 2-10 MM

Odporna na zabrudzenia

Fuga zapobiega wnikaniu kurzu i brudu pomiędzy płytki, dlatego tak ważne jest, aby była trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Dzięki zastosowaniu drobnego kruszywa Fuga Elastyczna Knauf ma gładką powierzchnię. Zabrudzenia nie wnikają głęboko w jej strukturę i są łatwe do usunięcia przy użyciu zwykłych środków czyszczących. Okładzina z płytek zwykle służy przez wiele lat. Fuga Knauf zapewnia estetyczny wygląd spoin przez cały okres eksploatacji.

Odporna na grzyby i pleśnie

Fuga zapobiega wnikaniu wody i wilgoci pod płytki do podłoża. Hamuje wzrost grzybów i pleśni, które lubią się zadomowić w wilgotnych pomieszczeniach. Fuga Knauf ma bardzo niską nasiąkliwość, za co odpowiada tak zwany „efekt perlenia”, który powoduje, że woda nie osadza się na fudze i nie wnika w jej strukturę, tylko spływa. Dzięki temu Fuga Elastyczna Knauf jest odporna na powstawanie nieestetycznych i szkodliwych dla zdrowia wykwitów.

W narożnikach i przy sanitariatach zastosuj silikon

Na połączeniach posadzki ze ścianą, w narożnikach i w szczelinach przy urządzeniach sanitarnych zastosuj Silikon Sanitarny Knauf, ponieważ jest jeszcze bardziej elastyczny od fugi. Silikon jest dostępny w takiej samej gamie kolorystycznej jak fuga, nie zmienia koloru podczas eksploatacji. Jest łatwy w użyciu i bezwonny – nie ma nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla tego typu produktów. Bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie z wodą, jest trwały. Może być stosowany we wnętrzach i na zewnątrz.

Dowiedz się więcej o fugowaniu

sprawdź nasze porady

Fugę Elastyczną Knauf kupisz w najlepszych marketach budowlanych