Mera SPA Hotel, Sopot


Systemy Knauf w Mera SPA Hotel

 

 

 
Mera SPA Hotel, Sopot

 

Nowoczesny i niepowtarzalny Mera SPA Hotel jest usytuowany w Sopocie, najpopularniejszym kurorcie Polski, bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży. Hotel oferuje 145 pokoi z widokiem na morze, w tym pokoje standard, pokoje romantyczne na specjalne okazje, przestrzenne pokoje rodzinne oraz 4 wyjątkowe apartamenty. Do dyspozycji gości jest również zaplecze konferencyjno-bankietowe oraz dwie restauracje: Brasserie na parterze hotelu oraz ekskluzywna Pescatore, położona na pierwszym piętrze. Największym atutem hotelu jest Strefa SPA & Wellness, składająca się z 35 pokoi zabiegowych, 4 basenów, w tym jedynego na polskim wybrzeżu, otwartego basenu na hotelowym dachu.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

Systemy Knauf w Mera SPA Hotel

Materiały użyte do wykończenia wnętrz Mera Spa Hotel miały być przyjazne dla środowiska, wpisując się w filozofię ekologicznego budownictwa i ideę SPA & Wellness. Do wykonania zabudów wewnątrz budynku wykorzystano płyty gipsowo - kartonowe firmy Knauf w różnych konfiguracjach: F13 (GKF), HF13 (GKFI), F13 Piano, HF13 Diamant.

W częściach basenowych i SPA zastosowano płyty z lekkiego betonu Knauf AQUAPANEL® Indoor.

W części lobby hotelowego, restauracji oraz strefie  SPA wykonano sufity poprawiające komfort akustyczny w systemie D127 w oparciu o płyty perforowane Knauf Cleaneo Akustik 8/15/20 R. Średni pomiar izolacyjności akustycznej wykonany przez niezależną firmę wyniósł R’A1 = 59dB.

Fasada Mera Spa Hotel z modrzewia syberyjskiego o powierzchni 7000 m2 zaskakuje efektem w zestawieniu z naturalnymi materiałami, takimi jak beton czy szkło. Główna koncepcja architektoniczna i docelowy wygląd fasady nawiązują do „wyrzuconych przez morze srebrzystoszarych kawałków drewna”, które według idei starzenia się drewna nabierają z upływem czasu srebrnoszarej barwy.

Inwestor: SwedeCenter Sp. z o.o.
Generalny Wykonawca: Warbud S.A.
Wykonawca: Zakład Ogólnobudowlany Markbud Marek Lewańczyk
Projektant: Pracownia T33 Architekci
 
D112.pl
D112.pl KNAUF Sufit podwieszany
 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W115.pl
W115.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W381.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W381.pl

 

Lokalizacja
Mera SPA Hotel

 

ul. Bitwy pod Płowcami 59 81-731 Sopot