Mera SPA Hotel, Sopot


Systemy Knauf w Mera SPA Hotel

 

 

 
Mera SPA Hotel, Sopot

 

Nowoczesny i niepowtarzalny Mera SPA Hotel jest usytuowany w Sopocie, najpopularniejszym kurorcie Polski, bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży. Hotel oferuje 145 pokoi z widokiem na morze, w tym pokoje standard, pokoje romantyczne na specjalne okazje, przestrzenne pokoje rodzinne oraz 4 wyjątkowe apartamenty. Do dyspozycji gości jest również zaplecze konferencyjno-bankietowe oraz dwie restauracje: Brasserie na parterze hotelu oraz ekskluzywna Pescatore, położona na pierwszym piętrze. Największym atutem hotelu jest Strefa SPA & Wellness, składająca się z 35 pokoi zabiegowych, 4 basenów, w tym jedynego na polskim wybrzeżu, otwartego basenu na hotelowym dachu.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

Systemy Knauf w Mera SPA Hotel

Materiały użyte do wykończenia wnętrz Mera Spa Hotel miały być przyjazne dla środowiska, wpisując się w filozofię ekologicznego budownictwa i ideę SPA & Wellness. Do wykonania zabudów wewnątrz budynku wykorzystano płyty gipsowo - kartonowe firmy Knauf w różnych konfiguracjach: F13 (GKF), HF13 (GKFI), F13 Piano, HF13 Diamant.

W częściach basenowych i SPA zastosowano płyty z lekkiego betonu Knauf AQUAPANEL® Indoor.

W części lobby hotelowego, restauracji oraz strefie  SPA wykonano sufity poprawiające komfort akustyczny w systemie D127 w oparciu o płyty perforowane Knauf Cleaneo Akustik 8/15/20 R. Średni pomiar izolacyjności akustycznej wykonany przez niezależną firmę wyniósł R’A1 = 59dB.

Fasada Mera Spa Hotel z modrzewia syberyjskiego o powierzchni 7000 m2 zaskakuje efektem w zestawieniu z naturalnymi materiałami, takimi jak beton czy szkło. Główna koncepcja architektoniczna i docelowy wygląd fasady nawiązują do „wyrzuconych przez morze srebrzystoszarych kawałków drewna”, które według idei starzenia się drewna nabierają z upływem czasu srebrnoszarej barwy.

Inwestor: SwedeCenter Sp. z o.o.
Generalny Wykonawca: Warbud S.A.
Wykonawca: Zakład Ogólnobudowlany Markbud Marek Lewańczyk
Projektant: Pracownia T33 Architekci
 
D112.pl
D112.pl KNAUF Sufit podwieszany .
 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W115.pl
W115.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W381.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W381.pl

 

Lokalizacja
Mera SPA Hotel

 

ul. Bitwy pod Płowcami 59 81-731 Sopot