Knauf FireWin – system ochrony PPOŻ budynków

 

FireWin to nowy, kompleksowy system ochrony przeciwpożarowej budynków oferowany przez Knauf. To materiały budowlane o wysokich i bardzo wysokich parametrach ochrony przeciwpożarowej. FireWin obejmuje system płyt, farb, tynków i opasek ogniochronnych, które gwarantują niezawodność i sprawdzone zabezpieczenie przed pożarem.

 

 

SKUTECZNA I NIEZAWODNA OCHRONA PRZED POŻAREM

Wybierając system ochrony przeciwpożarowej, przede wszystkim zwracamy uwagę na niezawodność produktów. System Knauf FireWin spełnia  wysokie wymagania stawiane systemom pasywnej ochrony przeciwpożarowej, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla architektów, projektantów i instalatorów.  Planując i realizując budowę możesz w pełni zaufać jakości FireWin, a użytkownicy obiektów mogą czuć się bezpiecznie podczas ich użytkowania. 


System ochrony przeciwpożarowej Knauf FireWin


Knauf FireWin jest szczególnie dedykowany do kompleksowej ochrony obiektów o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych  – biurowców, hal magazynowych, produkcyjnych, wystawowych, parkingów podziemnych, stadionów, portów lotniczych. Pasywna ochrona przeciwpożarowa w przypadku tego rodzaju budynków oznacza zminimalizowanie strat związanych z pożarem i wydłuża czas, który można wykorzystać na ewakuację osób przebywających w budynku. Ten czas może decydować o ludzkim życiu i zdrowiu.


KNAUF FIREWIN – ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE

Knauf FireWin to oferta produktów o wysokim i bardzo wysokim współczynniku zabezpieczenia przeciwpożarowego, w tym:
 • płyty ogniochronne
 • ogniochronne farby do konstrukcji stalowych
 • ogniochronne tynki wewnętrzne i zewnętrzne
 • ogniochronne opaski ze stali nierdzewnej 

Pasywna ochrona przeciwpożarowa Knauf FireWin

PŁYTY OGNIOCHRONNE – OCHRONA PPOŻ BEZ KOMPROMISÓW
   
Płyty ogniochronne znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie wielkopowierzchniowym i mieszkaniowym. Prawo budowlane określa dla każdego obiektu inny współczynnik ochrony ppoż., w zależności od wielkości budowli, ilości użytkowników oraz potencjalnego ryzyka powstania pożaru. 

Knauf oferuje płyty ogniochronne oraz masy i kleje, dostosowane do przepisów oraz oczekiwań inwestorów. Oferta FireWin obejmuje:

Płyty ogniochronne w systemie Knauf FireWin
Płyty ogniochronne Knauf FireWin pod wpływem działania ognia zdecydowanie dłużej utrzymują spoistość


FARBY OGNIOCHRONNE DO ZABEZPIECZENIA KONSTRUKCJI STALOWYCH  

Konstrukcje stalowe to elementy wielu obiektów budowlanych, zwłaszcza o dużych gabarytach. Są to zwykle belki i słupy dwuteowe oraz profile zamknięte. W przypadku pożaru chodzi o to, aby pod wpływem wysokiej temperatury nie załamały się, co grozi zawaleniem całego obiektu. Dlatego tak wielkie znaczenie ma ich zabezpieczenie przed działaniem ognia. 

Knauf oferuje w tym celu kompleksowe rozwiązania farb ogniochronnych, w tym farby podkładowe i nawierzchniowe do konstrukcji stalowych jako środek antykorozyjny w środowiskach o umiarkowanym i silnym działaniu korozyjnym:
 • farbę podkładową Knauf Firepaint Praimer K1, zawierającą fosforan cynku, do stali węglowej
 • farbę podkładową Knauf Firepaint Praimer K2, epoksydową, do stali cynkowanej, aluminium i stali nierdzewnej
 • farbę wierzchnią Knauf Firepaint Steel o bezpieczeństwie pożarowym do 120 minut, ETA 18/0811
 • finiszową farbę wierzchnią Knauf Firepaint Finish, odporną na działanie słonej wody, związków alifatycznych oraz olejów zwierzęcych i roślinnych
 • rozpuszczalniki: alkaidowy Knauf Firepaint Thinner AL oraz epoksydowy Knauf Firepaint Thinner EP.


Farby ogniochronne Knauf FireWin zabezpieczają konstrukcje stalowe
Farby ogniochronne mogą być stosowane do zabezpieczania konstrukcji stalowych wewnątrz i na zewnątrz


TYNKI OGNIOCHRONNE – WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE O WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI 

Elementy konstrukcji stalowych można zabezpieczyć przed działaniem ognia także za pomocą odpowiednich tynków. Wewnątrz pomieszczeń bezpieczeństwo pożarowe do 240 minut gwarantuje ogniochronny tynk gipsowy Knauf Vermiplaster VP, który stosować można do zabezpieczenia belek i wsporników stalowych, belek i słupów żelbetowych , zbrojonych stropów i ścian betonowych oraz elementów zespolonych ze stalowym szalunkiem traconym. Tynk ten nie wymaga podkładu.

Do zabezpieczenia elementów salowych na zewnątrz dedykowany jest ogniochronny tynk cementowy Knauf Sibaterm o wskaźniku bezpieczeństwa pożarowego od 30 do 240 minut, który może być stosowany jako zabezpieczenie wsporników i belek stalowych w nieogrzewanych halach produkcyjnych i magazynach w wysokich budynkach, biurowcach, centrach handlowych, basenach, podziemnych parkingach oraz do ochrony elementów konstrukcyjnych podczas przebudowy obiektów. Tynk ten wymaga zagruntowania powierzchni metalowych za pomocą środka gruntującego Knauf Sibatermgrund. 


Tynki ogniochronne Knauf FireWin do wnętrz i na zewnątrz
Tynki ogniochronne Knauf FireWin są wydajne i bardzo wygodne w nakładaniu

 
OGNIOCHRONNE OPASKI DO ZABEZPIECZENIA RUR, PRZEWODÓW I INSTALACJI KABLOWYCH

Paletę produktów ogniochronnych Knauf FireWin uzupełniają opaski (kołnierze) ze stali nierdzewnej do rur polietylenowych (PE), polipropylenowych (PP), z polichlorku winylu (PCV) oraz rur wielowarstwowych, izolowanych i nieizolowanych , w konstrukcjach murowanych, żelbetowych i systemach suchej zabudowy. Zabezpieczają one przejścia na wypadek pożaru od 90 do 120 minut. W zależności od średnicy rur instalacyjnych zastosować można:
 • kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL V30, 30 mm dla rur o średnicy od 40 do 140 mm
 • kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL V60, 60 mm dla rur o średnicy od 26 do 250 mm
 • kołnierz ogniochronny Knauf RORCOL AV60, 60 mm dla rur o średnicy od 40 do 160 mm


Opaski ogniochronne Knauf FireWin
Kołnierze ogniochronne Knauf FireWin w razie pożaru pozwalają zachować izolacyjność ogniową przegród w miejscach przejścia przewodów i kabli 


DORADZTWO TECHNICZNE NA KAŻDYM ETAPIE PLANOWANIA I BUDOWY

W ramach systemu FireWin oferujemy naszym klientom kompleksową pomoc. Dzięki specjalistycznej wiedzy i dogłębnej znajomości suchych konstrukcji oraz zagadnień ochrony przeciwpożarowej, eksperci Knauf mogą doradzić na każdym etapie planowania i budowy. Zapraszamy do kontaktu z doradcami technicznymi w regionach. 


 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Fireboard-Spachtel
Masa szpachlowa do płyt Knauf Fireboard
 
Knauf Płyta Ogniochronna F13
Do systemów PPOŻ
 
Knauf Płyta Ogniochronna F15
Ogniochronna płyta gipsowo-kartonowa
 
Knauf Płyta Impreg. ogniochronna HF13
Ogniochronna do pomieszczeń wilgotnych
 
Knauf Płyta ppoż. Fireboard 15 mm
Płyta PPOŻ
 
Knauf Vermiplaster
Maszynowy tynk ogniochronny
 
Knauf Płyta ppoż. Fireboard 30 mm
Płyta PPOŻ
 
Knauf Płyta ppoż. Fireboard 20 mm
Płyta PPOŻ
 
Knauf Płyta ppoż. Fireboard 25 mm
Płyta PPOŻ
 
Knauf Płyta Impreg. ogniochronna HF15
Ogniochronna do pomieszczeń wilgotnych