Sala konferencyjna, Stuttgart

 

 

 
Sala konferencyjna, Stuttgart

 

Trzy rzeczy wyróżniają nową formę sali konferencyjnej w Stuttgarcie: dostateczna ilość miejsca do organizacji dużych spotkań, nowoczesne rozwiązania techniczne do profesjonalnych wystąpień oraz sufit chłodzący dla rozgrzanych głów.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

Zadanie - imponująca zabudowa sufitu
Wchodząc do sali konferencyjnej, uwagę od razu przykuwa imponująca zabudowa sufitu. Nad całym pomieszczeniem góruje pięć owalnych sklepień sufitowych z ukośnym oświetleniem, położonych jedno za drugim. Na bazie trapezowatego rzutu poziomego zaprojektowana została konstrukcja z płyt Knauf o stałej szerokości przeciętnie 2,50 m i długości pomiędzy 11,5 m i 22 m. Z powodu wymiarów i wymaganej dokładności, zdecydowano że najlepszym sposobem wykonania konstrukcji pod sklepienie będzie wstępne przygotowanie jej w zakładzie Knauf i montaż gotowej konstrukcji na placu budowy.

Rozwiązanie
W konstrukcji sufitu Knauf, za gładko zaszpachlowaną powierzchnią dostarczonych gotowych elementów, ukryty jest rejestrator chłodzenia o wydajności 4,7 kW w strefie lekko wygiętych sklepień sufitowych. W pobliżu fasady wydajność chłodzenia zmniejsza się do 4,2 kW, wszystko jest skalkulowane na bazie temperatury zimnej wody 16/18°C. Pomiędzy technicznymi modułami klimatyzacji przebiegają szyny z otworami i łączą zarówno oświetlenie, jak i doprowadzenie powietrza. Sprytne połączenia mają jeszcze więcej zalet: ich promień wygięcia 3-5 m jest tak ustalony, że  rozprowadza dźwięk równomiernie w całym pomieszczeniu. Konstrukcja sufitu idealnie uzupełnia w ten sposób akustyczne własności obicia ścian. Ponadto gwarantuje, że nawet podczas gorących debat, uczestnicy spotkań będą się czuć w sali komfortowo.

Szczegóły konstrukcji sufitu podwieszanego Knauf z układem chłodzenia:
  • Wstępnie wykonana gięta konstrukcja spodnia z profili CD i zintegrowany rejestrator chłodzenia.
  • Poszycie z Knauf Thermoplatten o grubości 10 mm dla poprawy wydajności chłodzenia i ogrzewania
  • Szpachlowanie wysokiej jakości wg stopnia jakości Q3
 
D112.pl
D112.pl KNAUF Sufit podwieszany
 
D131.pl
D131.pl KNAUF Sufit przęsłowy

 

Lokalizacja
Sparkassen-Versicherung Stuttgart

 

Löwentorstraße 67 70376 Stuttgart