Strefa koloru Knauf


Pomagamy wybrać kolor na elewację

WYBIERAJĄC KOLOR TYNKU NA ELEWACJĘ SWOJEGO DOMU,
PAMIĘTAJ O KILKU ZASADACH:


Bardzo dobrze, jeśli dom wtapia się w otoczenie. Wówczas należy wziąć pod uwagę kolorystykę okolicznych budynków albo warunków przyrody.


Dom może też kontrastować z otoczeniem i wyróżniać się na jego tle. W tym przypadku trzeba się wykazać dużym wyczuciem i wrażliwością na kolory.


Kolor elewacji powinien współgrać z kolorem dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, bramy garażowej a nawet ogrodzenia.


W przypadku łączenia wielu kolorów na elewacji, intensywne barwy należy stosować raczej na mniejszych fragmentach. Nie należy wprowadzać zbyt wielu kolorów.


Kolor elewacji wpływa na postrzeganie bryły budynku. Ciemne kolory przyciągają ją bardziej do ziemi, natomiast jasne wysmuklają. Na dom parterowy, z wysokim spadzistym dachem, lepiej wybrać jasne barwy.


Światło ma ogromny wpływ na postrzeganie kolorów. Ten sam kolor inaczej będzie prezentował się na elewacji południowej, doświetlonej przez większość dnia, a inaczej na zwykle zacienionej elewacji północnej.

BOGACTWO KOLORÓW DO WYBORU

Tynki Strukturalne Knauf na elewacje dostępne są prawie w 800 różnych wariantach kolorystycznych:
- 275 pastelowych kolorów (Knauf Classic ’04) – tynki ADDI, OXXI, KATI, CONNI
- 516 intensywnych kolorów (Knauf Finess) – tynk ADDI

Wobec takiego bogactwa barw, dobór kolorów na elewację domu może się okazać się prawdziwym wyzwaniem. Aby pomóc Ci w wyborze, opracowaliśmy 4 palety kolorystyczne, które podpowiadają jak dobierać i łączyć ze sobą różne kolory.NADCHODZI POMOC


4 palety kolorystyczne KnaufWędrówkę po kolorach i ich wybór na elewację, ułatwiają 4 palety kolorystyczne Knauf.
Zostały one stworzone w oparciu o: architekturę domów, ich lokalizację, styl życia
i upodobania inwestorów oraz kolory tynków Knauf Classif i Knauf Finess.
Każda paleta zawiera:
30 KOLORÓW
PODSTAWOWYCH
5 AKCENTÓW
KOLORYSTYCZNYCH
15 KOLORÓW
UZUPEŁNIAJĄCYCH
Jak korzystać z palet kolorystycznych?
Każda paleta składa się z 30 kolorów podstawowych, 5 akcentów kolorystycznych oraz 15 kolorów uzupełniających. Znawcy kolorów zalecają zastosowanie koloru podstawowego na dużych płaszczyznach, koloru uzupełniającego na mniejszych powierzchniach, a akcentu kolorystycznego tylko na wybranych elementach elewacji.
MIEJSKI SZYK

Paleta kolorów inspirowana stylem skandynawskim, minimalizmem i najnowszymi trendami w projektowaniu. Doskonale sprawdza się w połączeniu z prostymi bryłami. Dobry wybór dla ludzi aktywnych, kochających wartki rytm miejskiego życia, preferujących funkcjonalne i proste rozwiązania.

Dowiedz się więcej...  
KLASYCZNA ELEGANCJA

Paleta ciepłych, stonowanych barw dla osób szukających inspiracji w tradycyjnych projektach architektonicznych. Szlachetne beże i brązy nadadzą nawet nowoczesnym domom klasycznej elegancji. Dobry wybór dla ludzi ceniących ponadczasowe, sprawdzone połączenia.

Dowiedz się więcej...  
ŚWIATOWE INSPIRACJE

Paleta najbardziej różnorodnych kolorów. Punkt wyjścia do tworzenia odważnych i bogatych zestawień kolorystycznych na elewacjach, zainspirowanych nowoczesną architekturą światową. Doskonały wybór dla osób kreatywnych, poszukujących niestandardowych rozwiązań architektonicznych i kolorystycznych.

Dowiedz się więcej...  
W ZGODZIE Z NATURĄ

Paleta łagodnych odcieni zieleni i brązu dla wszystkich miłośników przyrody i spokojnego trybu życia. Barwy, które bardzo dobrze wpisują się w naturalne otoczenie, doskonały wybór dla domu w pobliżu lasu, jeziora czy parku. Sprawdzą się zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Dowiedz się więcej...  

JAKI TYNK DEKORACYJNY NA JAKI DOM?
Poznaj najwyższej jakości tynki Knauf i wybierz najbardziej odpowiedni


Wybór tynku to nie tylko kwestia koloru, ale także odpowiedniego rodzaju tynku. W naszej ofercie są tynki mineralne, akrylowe, siloksanowe, silikatowe, silikonowe i mozaikowe. Wybór rodzaju tynku zależy od izolacji zastosowanej do ocieplenia - styropianu lub wełny mineralnej, miejsca, w którym stoi budynek oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.Dom dla zwolenników naturalnych materiałów?
Tynk mineralny Knauf RP 240 lub Knauf SP 260
i farba silikonowa Knauf Egalizacyjna
Dom w mieście lub przy ruchliwej drodze?
Tynk silikonowy Knauf Conni
 
Dom nad jeziorem, pod lasem
lub blisko parku?
Tynk silikatowy Knauf Kati
 
Jak wykończyć ważne detale elewacji - cokoły strefę wokół okien i drzwi?
Tynk mozaikowy Knauf Mosaic
 
Dom ekonomiczny
ocieplany stropianem?
Tynk akrylowy Knauf Addi
 
Dom ekonomiczny ocieplany
wełną mineralną?
Tynk siloksanowy Knauf Oxxi
 
Jak odświeżyć i wyczyścić
zabrudzoną elewacje?
Środek Knauf Fassi
 
ZOBACZ KOLORY TYNKÓW "NA ŻYWO"
W HURTOWNI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WE WZORNIKACH

Niektórzy uważają, że kolor tynku najlepiej zobaczyć w naturze. Zapraszamy do „Strefy Koloru Knauf” w najlepszych hurtowniach budowlanych na terenie całej Polski, gdzie na dużych ekspozytorach można obejrzeć z bliska próbki tynków w czterech palet kolorystycznych. Hurtownie te oferują wszystkie tynki strukturalne Knauf. Tynki mogą być wymieszane na miejscu lub wymieszane fabrycznie i sprowadzone do hurtowni.

Kolory tynków w naturze można zobaczyć również we wzornikach książkowych tynków strukturalnych Knauf dostępnych w punktach sprzedaży.


Pamiętaj!

Nieco inaczej postrzega się ten sam kolor na małej próbce, a inaczej na dużych płaszczyznach. Jeśli nie jesteś do końca pewny swojego wyboru, warto przed ostatecznym zakupem wykonać większą próbę albo na powierzchni budynku, albo choćby na płycie ze sklejki.


STWÓRZ WIZUALIZACJĘ SWOJEGO WYMARZONEGO DOMU

Wybrałeś kolory tynków, ale zastanawiasz się, jak będą się ze sobą komponowały i czy pasują do bryły Twojego domu? Aby uniknąć rozczarowań, warto sięgnąć po nowoczesne i praktyczne wsparcie – aplikację Knauf „Dobór kolorystyczny elewacji”. To interaktywna aplikacja, która ułatwi Ci podjęcie decyzji i odnalezienie idealnych kompozycji kolorystycznych.

Wierzymy, że projektowanie swojego domu za pomocą aplikacji Knauf, przyniesie Ci ogromną satysfakcję i radość. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Do testowania kolorów możesz użyć zdjęcia swojego domu lub przykładowego projektu wybranego z gotowej bazy. Możesz dowolnie zmieniać kolory i zastawiać je ze sobą, aż do osiągnięcia najlepszego efektu. Masz nieskończenie wiele możliwości! Co więcej, w aplikacji sprawdzisz, jak wybrane kolory, będą się prezentować na elewacji o różnych porach dnia. Możesz przygotować kilka wizualizacji wymarzonego domu i wydrukować je lub przesłać mailem do rodziny oraz znajomych. Program podpowie Ci także wybór rodzaju tynku. Szybko stworzysz listę zakupową, z którą możesz się udać prosto do hurtowni.

Przykłady dobrze dobranych kolorów na elewacji znajdziesz w folderze „Elewacje w dobrym stylu”.


Pamiętaj!

Kolor może wyglądać inaczej na ekranie monitora. Barwa zależy od indywidualnych ustawień monitora.Pokoloruj swój dom w aplikacji
DOBÓR KOLORYSTYCZNY
Pobierz folder z inspiracjami
ELEWACJE W DOBRYM STYLU
Sprawdź, gdzie kupisz nasze produkty
MAPA PUNKTÓW SPRZEDAŻY