MOZAIKA ZDOBII ZABEZPIECZA

Tynk mozaikowy przeznaczony jest do dekoracyjnego wykończenia detali elewacji. Doskonale sprawdza się do tynkowania fragmentów elewacji najbardziej narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, czyli cokołów, podmurówek, wnęk okiennych i drzwiowych, a także wykuszy i wiatrołapów.

Tynk mozaikowy podkreśli elementy elewacji i ozdobi ją, nadając ciekawy i niebanalny wygląd.

TYNK MOZAIKOWY KNAUF MOSAIC

Dowiedz się więcej

NIESAMOWITY EFEKT KOLOROWYCH KRUSZYW

Unikatowe kompozycje kolorystyczne

Tynk mozaikowy to specjalnie dobrana żywica silikonowo-akrylowa w połączeniu z wysokiej jakości kolorowym kruszywem. To właśnie kolorowe kruszywa, nadają mozaice niepowtarzalny, ozdobny charakter. To od ich kolorystyki i wielkości zależy wzór tynku. Tynk mozaikowy jest najczęściej mieszanką dwóch lub trzech kolorów kruszyw połączonych w odpowiednich proporcjach, może być też jednobarwny. Knauf oferuje zarówno gotowe kolory tynków mozaikowych, jak i komponenty do samodzielnego stworzenia własnych kompozycji kolorystycznych.

48 NAJMODNIEJSZYCH KOLORÓW

Tynk mozaikowy Knauf dostępny jest teraz w nowej palecie 48 kolorów, najbardziej poszukiwanych przez architektów  i inwestorów.

Nowa paleta zawiera:

  • modne szarości – w tym bestsellerową srebrną szarość (B36), grafitowy (B91) i antracytowy (B94),
  • klasyczne beże i brązy – w tym odcienie karmelowe (B34, B74, B73) i czekoladowe (B35, B60, B103),
  • kolory mieszane – z przewagą jaśniejszego lub ciemniejszego kruszywa.

Tynk mozaikowy oferujemy w wersji drobnoziarnistej (kruszywo 0,8 – 1,2 mm) oraz gruboziarnistej (kruszywo 1,0 – 1,6 mm).

TYNK KNAUF MOSAIC DROBNOZIARNISTY - kruszywo 0,8 – 1,2 mm

TYNK KNAUF MOSAIC GRUBOZIARNISTY - kruszywo 1,0 – 1,6 mm

JAK WYBRAĆ KOLOR TYNKU MOZAIKOWEGO?

Kolor tynku mozaikowego należy dopasować do dominującego koloru tynku na elewacji oraz koloru dachu, stolarki okiennej i drzwiowej.

Wszystkie kolory tynków na dużych i małych płaszczyznach elewacji, powinny być w tej samej tonacji – zimnej lub ciepłej. Na elewacjach nowoczesnych domów bardzo dobrze wyglądają tynki mozaikowe w odcieniach szarości, natomiast klasyczne bryły domów pięknie dopełni tynk mozaikowy w odcieniach brązu.

Jeżeli wybraliśmy odważny kolor tynku strukturalnego na całą elewację np. zielony, niebieski, żółty lub pomarańczowy, warto uzupełnić go neutralnym, stonowanym kolorem mozaiki, dzięki czemu fasada będzie wyglądała elegancko.

ODPORNY NA USZKODZENIA I ZABRUDZENIA

Na najbardziej wymagające powierzchnie

Z uwagi na wysoką zawartość spoiwa żywicznego, tynk mozaikowy wyróżnia się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie pęka i nie kruszy się, jest odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jego powierzchnia jest wodoszczelna (hydrofobowa). Jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości i odporny na zabrudzenia. Można go swobodnie czyścić, bez obaw że uszkodzimy jego strukturę. Ze względu na swoje właściwości, tynk mozaikowy stanowi ekonomiczną alternatywę dla okładzin ceramicznych, np. kamienia czy klinkieru.

Tynk mozaikowy można również z powodzeniem zastosować we wnętrzach, np. w korytarzach, na klatkach schodowych, w poczekalniach, piwnicach i garażach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ELEWACJACH!

WYBIERZ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DO TWOJEGO DOMU