Technologia wykonania tynków gipsowych Knauf

W tym filmie nasz pracownik, specjalista ds. szkoleń z zakresu tynków gipsowych, Leszek Górecki, pokaże Ci, jak wykonać tynki gipsowe zgodnie ze sztuką budowlaną, dbając o każdy nawet najmniejszy detal.

Odcinek 2:

Jak przyspieszyć montaż narożników tynkarskich?

Featured projects

When teams and companies are passionate, their work speaks for themselves

The corresponding post type is disabled. Please make sure to 1) install The7 Elements plugin under The7 > Plugins and 2) enable desired post types under The7 > My The7, in the Settings section.

Montaż narożników to ważny element prac tynkarskich. Aby przyspieszyć ten etap, a tym samym całe prace tynkarskie warto do obsadzenia wykorzystać ręczny tynk gipsowy Knauf Goldband. Materiał ten ze względu na szybszy czas wiązania pozwala znaczniej skrócić czas, wymaganej w trakcie prac tynkarskich, przerwy technologicznej pomiędzy poszczególnymi etapami.

Poradnik krok po kroku

Montaż narożników tynkarskich

1. Docięcie narożników pod wymiar

Przed przystąpieniem do prac polecamy obliczyć ile i narożników będzie podczas pracy potrzeba.  Pozwoli to na optymalne wykorzystanie materiału i zredukowanie jego strat. Narożnik sprzedajemy w czterech długościach, aby optymalnie zaplanować sobie pracę: 1600 mm, 2300 mm, 2800 mm oraz 3000 mm.  Po wymierzeniu narożniki docinamy za pomocą specjalnych nożyc do metalu.  

2. Przygotowanie tynku ręcznego Goldband

Jak mamy już docięte na wymiar, gotowe do montażu narożniki to możemy przygotować ręczny tynk gipsowy Knauf Goldband, korzystając z instrukcji na opakowaniu.  Zaprawę wsypujemy do czystej i zimnej wody i mieszamy aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji.  Aby uzyskać optymalną konsystencję 30 kg, worek należy rozrobić w ok. 18 litrów wody.  

3. Wtapianie narożników do zaprawy

W kolejnym roku nanosimy Goldband na krawędź ściany, do której będziemy montować narożnik. Ważne, żeby to zrobić w formie tzw. placków w odstępie co ok. 50 cm. Następnie przykładamy narożnik i dociskamy go równomiernie wzdłuż całej krawędzi.  

4. Wyrównywanie narożnika 

Obsadzony narożnik należy jeszcze wypionować i wypoziomować, jak już to zrobimy, następnie zdejmujemy nadmiar tynku, który nam pozostał.  Na wszelki wypadek, na sam koniec warto jeszcze przyłożyć poziomnicę tynkarską, żeby mieć 100% pewności, że wszystko mamy równe.