Masa gipsowa G-K Start


Grubość warstwy do 10 mm

 

 

 

Masa gipsowa G-K Start

Grubość warstwy do 10 mm

 

2020-11-24

 

Gipsowa masa szpachlowa G-K Start od momentu pojawienia się na rynku zyskała duże uznanie wykonawców. Nie wszyscy wiedzą, że można ją nakładać na podłoża mineralne w warstwach o grubości nawet do 10 mm, dlatego teraz dodaliśmy tę informację na opakowaniu. Masa w nowych opakowaniach już wyjeżdża z naszej fabryki. Poznaj jej wszystkie zastosowania.

Masa G-K Start przeznaczona jest do wstępnego, ręcznego szpachlowania wszystkich rodzajów oryginalnych krawędzi płyt gipsowo-kartonowych i krawędzi docinanych z zastosowaniem taśmy zbrojącej, ale także do uzupełniania ubytków na wszystkich podłożach mineralnych oraz wyrównywania podłoży mineralnych warstwami nawet do 10 mm. Dzięki szybkiemu wiązaniu i wysychaniu masy G-K Start czas wykonania takich prac bardzo się skraca. To doskonała warstwa bazowa przed finalnym wykończeniem powierzchni gładzią. 

Dzięki temu, że można ją nakładać w grubych warstwach do 10 mm, doskonale sprawdza się do spoinowania z taśmą nawet dużych bruzd pomiędzy płytami: 
plastyczna podczas nakładania – łatwe profilowanie, szybkie i sprawne spoinowanie
łatwe wtapianie warstwy zbrojącej - wysoka przyczepność do podłoża i taśmy zbrojącej
mały skurcz po wyschnięciu – bez efektu „wciągania” nawet po nałożeniu grubą warstwą
odporna na spękania – dodatek specjalnych wypełniaczy zapewnia masie elastyczność, dzięki temu spoiny są trwałe i nie pękają pod wpływem naprężeń, powstających podczas pracy konstrukcji

Masa G-K Start może być także stosowana do uzupełniania ubytków w podłożach mineralnych – nierównych, wybrakowanych tynkach, starych gładziach. Nakładana w grubszych warstwach do 10 mm umożliwia wypełnienie i naprawę ubytków na raz, przed ostatecznym wykończeniem całej powierzchni gładzią:
szybko schnie – nawet po nałożeniu grubszej warstwy, następnego dnia można nakładać warstwę finiszową (w standardowych warunkach, temp. powyżej +5°C, wilgotność do 80%)
twarda po wyschnięciu - pozwala uzyskać twardą, odporną na uszkodzenia powierzchnię
może być stosowana do wzmacniania podłoży przy użyciu siatki.