Elewacje KNAUF -
wybierz kolory swojego domu
Zdjecia wykorzystane za zgodą biura projektowego

Wybierając kolor tynku pamiętaj o kilku zasadach:


  • Bardzo dobrze, jeśli dom wtapia się w otoczenie. Wówczas należy wziąć pod uwagę kolorystykę okolicznych budynków albo warunków przyrody.
  • Dom może też kontrastować z otoczeniem i wyróżniać się na jego tle. W tym przypadku trzeba się wykazać dużym wyczuciem i wrażliwością na kolory.
  • Kolor elewacji powinien współgrać z kolorem dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, bramy garażowej a nawet ogrodzenia.
  • W przypadku łączenia wielu kolorów na elewacji, intensywne barwy należy stosować raczej na mniejszych fragmentach. Nie należy wprowadzać zbyt wielu kolorów.
  • Kolor elewacji wpływa na postrzeganie bryły budynku. Ciemne kolory przyciągają ją bardziej do ziemi, natomiast jasne wysmuklają. Na dom parterowy, z wysokim spadzistym dachem, lepiej wybrać jasne barwy.
  • Światło ma ogromny wpływ na postrzeganie kolorów. Ten sam kolor inaczej będzie prezentował się na elewacji południowej, doświetlonej przez większość dnia, a inaczej na zwykle zacienionej elewacji północnej.
Bogactwo Kolorów
Tynki Strukturalne Knauf na elewacje dostępne są prawie w 800 różnych wariantach kolorystycznych:
  • 275 pastelowych kolorów (Knauf Classic ’04) – tynki ADDI, OXXI, KATI, CONNI
  • 516 intensywnych kolorów (Knauf Finess) – tynk ADDI
Wobec takiego bogactwa barw, dobór kolorów na elewację domu może się okazać się prawdziwym wyzwaniem. Aby pomóc Ci w wyborze, opracowaliśmy 4 palety kolorystyczne, które podpowiadają jak dobierać i łączyć ze sobą różne kolory.


Wzornik kolorów tynków i farb CLASSIC'04

Wzornik kolorów tynków i farb FINESS

NADCHODZI POMOC4 PALETY KOLORYSTYCZNE KNAUF

Wędrówkę po kolorach i ich wybór na elewację, ułatwiają 4 palety kolorystyczne Knauf. Zostały one stworzone w oparciu o: architekturę domów, ich lokalizację, styl życia i upodobania inwestorów oraz kolory tynków Knauf Classif i Knauf Finess.

Każda paleta zawiera:
30
kolorów
podstawowych
5
akcentów
kolorystycznych
15
kolorów
uzupełniających

Jak korzystać z palet kolorystycznych?
Każda paleta składa się z 30 kolorów podstawowych, 5 akcentów kolorystycznych oraz 15 kolorów uzupełniających. Znawcy kolorów zalecają zastosowanie koloru podstawowego na dużych płaszczyznach, koloru uzupełniającego na mniejszych powierzchniach, a akcentu kolorystycznego tylko na wybranych elementach elewacji.


Palety kolorystyczne

Zobacz, jak wyglądać będzie Twój wymarzony dom


Wybrałeś kolory tynków, ale zastanawiasz się, jak będą się ze sobą komponowały i czy pasują do bryły Twojego domu? Aby uniknąć rozczarowań, warto sięgnąć po nowoczesne i praktyczne wsparcie – aplikację Knauf „Dobór kolorystyczny elewacji”. To interaktywna aplikacja, która ułatwi Ci podjęcie decyzji i odnalezienie idealnych kompozycji kolorystycznych.

Wierzymy, że projektowanie swojego domu za pomocą aplikacji Knauf, przyniesie Ci ogromną satysfakcję i radość. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Do testowania kolorów możesz użyć zdjęcia swojego domu lub przykładowego projektu wybranego z gotowej bazy. Możesz dowolnie zmieniać kolory i zastawiać je ze sobą, aż do osiągnięcia najlepszego efektu. Masz nieskończenie wiele możliwości! Możesz przygotować kilka wizualizacji wymarzonego domu i pokazać je swoim bliskim, aby wspólnie podjąć decyzję, która elewacja podoba Wam się najbardziej. Program podpowie Ci także wybór rodzaju tynku i obliczy, ile opakowań potrzebujesz. Z wizualizacją domu i gotową listą zakupową możesz się udać prosto do hurtowni.
OTWÓRZ APLIKACJĘ   >
Pamiętaj!
Kolor może wyglądać inaczej na ekranie monitora. Barwa zależy od indywidualnych ustawień monitora.
Przykłady dobrze dobranych kolorów na elewacji znajdziesz w folderze „Elewacje w dobrym stylu”.

ODWIEDŹ STREFĘ KOLORU KNAUF W HURTOWNI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

ZOBACZ KOLORY TYNKÓW „NA ŻYWO” NA WZORNIKACH I DUŻYCH EKSPOZYTORACH


Niektórzy uważają, że kolor tynku najlepiej zobaczyć „na żywo”. W najlepszych hurtowniach budowlanych na terenie całej Polski przygotowaliśmy specjalne showroomy Strefa Koloru Knauf, gdzie na dużych ekspozytorach można obejrzeć z bliska próbki tynków w czterech palet kolorystycznych. Hurtownie te oferują wszystkie tynki strukturalne Knauf. Tynki mogą być wymieszane na miejscu lub wymieszane fabrycznie i sprowadzone do hurtowni.

Kolory tynków na próbkach można zobaczyć również we wzornikach książkowych tynków strukturalnych Knauf dostępnych w punktach sprzedaży.
Pamiętaj!
Nieco inaczej postrzega się ten sam kolor na małej próbce, a inaczej na dużych płaszczyznach. Jeśli nie jesteś do końca pewny swojego wyboru, warto przed ostatecznym zakupem wykonać większą próbę albo na powierzchni budynku, albo choćby na płycie ze sklejki.

Sprawdź nasze porady

dotyczące wyboru koloru tynku