Renowacja zniszczonego tarasu


za pomocą systemu balkonowo-tarasowego Knauf

 

 

Jak krok po kroku wykonać renowację zniszczonego tarasu?

 

Balkony i tarasy wystają zwykle poza obrys budynku. Zdarza się jednak, że są wkomponowane w jego bryłę i znajdują się nad częściami mieszkalnymi, tak jak w przypadku loggii, balkonów nad wykuszami lub tarasu nad garażem. W każdym przypadku należą one, poza dachem i elewacjami, do najbardziej narażonych na działanie czynników atmosferycznych, a tym samym na zniszczenie.

 

 
 
 
 
 
Stopień trudności
średni

 

 

Źle wykonane mogą stać się zmorą mieszkańców już po roku od zamieszkania w nowym budynku, zwłaszcza jeśli znajdują się nad częściami mieszkalnymi. W przypadku nieprawidłowo wykonanych balkonów i tarasów z okładziną ceramiczną, na skutek zawilgocenia podłoża lub przyległych ścian, może dojść z biegiem czasu nawet do zagrzybienia wnętrz oraz naruszenia stabilności konstrukcji budynku. Nieprawidłowe odprowadzenie wody opadowej powoduje odspojenie okładziny ceramicznej od podłoża oraz powstawanie zacieków.

JAK UNIKNĄĆ TAKICH PROBLEMÓW?  

Wybór odpowiedniego sytemu

Wybrać odpowiedni system zabezpieczenia balkonu lub tarasu. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od ich usytuowania. Przykładowo system z rynną polecany jest w przypadku, kiedy woda z balkonów z balkonów i tarasów na balkony, tarasy lub inne elementy budynku położone poniżej. System bez rynny z profilem okapowym polecany jest w każdym innym przypadku. Okap również odprowadzi wodę opadową, ale ściekająca woda niczemu i nikomu nie będzie zagrażać. Rozwiązanie występujące częściej w budownictwie jednorodzinnym.

Stosowanie odpowiednich produktów 

Należy stosować produkty najlepiej jednego producenta, które tworzą system i obejmują wszystkie etapy wykonania zabezpieczenia balkonów i tarasów, łącznie z położeniem okładziny ceramicznej.

Prawidłowa technologia wykonania 

Jak już zaopatrzyliśmy się w odpowiednie produkty, to teraz musimy upewnić, że pracę wykonany w odpowiedni sposób, zgodnie z procesem technologicznym. Należy bardzo rygorystycznie przestrzegać technologii wykonania całego systemu zabezpieczenia balkonów i tarasów przed penetracją wilgoci oraz działaniem czynników atmosferycznych. Niestaranne wykonanie może skutkować w przyszłości drogim remontem, ponieważ naprawa źle wykonanego zabezpieczenia przed wilgocią oznacza konieczność zerwania wszystkich warstw i położenia ich od nowa.  

W naszym filmie instruktażowym znajdziecie krok po kroku instrukcję, jak prawidłowo wykonać renowację tarasu przy użyciu naszego systemu tarasowego. Niniejszego film instruktażowy może posłużyć jako wskazówka zarówno do wykonania systemów z rynną, jak i bez rynny.  Technologie wykonania tych dwóch systemów składa się z wielu takich samych czynności. Różnice występują tylko w zastosowaniu elementów obu systemów, takich jak profile okapowe, narożniki i łączniki oraz montażu haków rynnowych w systemie ZR.  

 

 

Wykonanie krok po kroku
Kalkulator zużycia materiałów

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf ELASTIC PLUS Fuga Elastyczna 2-15 mm
Fuga elastyczna 2 - 15 mm
 
Knauf Hydro Flex 1C
Elastyczna zaprawa uszczelniająca 1-komponentowa
 
Knauf Silikon sanitarny
Elastyczny, jednoskładnikowy
 
Knauf M1 Repair
Masa naprawczo-wyrównująca 3-50 mm
 
Knauf Haftemulsion
Środek gruntujący
 
Knauf Hydro Flex Taśma uszczelniająca
Do uszczelniania połączeń pomiędzy ścianą a podłogą
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Wewnętrzny
Do uszczelniania wewnętrznych naroży
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Zewnętrzny
Do uszczelniania zewnętrznych naroży