Folia w płynie Knauf Hydro Flex


Jak wykonać hydroizolację za pomocą Knauf Hydro Flex?

 

 

Jak poprawnie wykonać hydroizolację w łazience?

 

W trakcie wykonywania prac remontowych w łazience, kuchni czy toalecie, warto zastosować hydroizolację, która jest skuteczną ochroną przed przenikającą do podłoża wodą.
Obejrzyj film i dowiedz się jak w kilku krokach poprawnie wykonać hydroizolację za pomocą folii w płynie Knauf Hydro Flex.

 

 
 
 
 
 
Stopień trudności
łatwy

 

 

JAK POPRAWNIE WYKONAĆ HYDROIZOLACJĘ W ŁAZIENCE?

Poprawnie wykonanie hydroizolacji w łazience jest gwarancją nie tylko szczelności pomieszczenia, ale przyczynia się również do zapewnienia komfortu mieszkania w domu wolnym od szkodliwych pleśni i grzybów. 
Dodatkowo, w przypadku wystąpienia awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, hydroizolacja zminimalizuje powstałe szkody, a także zapobiegnie zalaniu sąsiednich pomieszczeń. 
Z filmu dowiesz się w jaki sposób poprawnie, krok po kroku, wykonać hydroizolację w łazience, przy użyciu folii Knauf Hydro Flex oraz dedykowanych do użycia z nią elementów uszczelniających: narożników, taśm oraz mankietów.  

Folia w płynie KNAUF HYDRO FLEX

  • Tworzy wodoszczelną powłokę, która chroni przed działaniem wody
  • Przeznaczona do stosowania wewnątrz budynków 
  • Nie wymaga stosowania odrębnego środka gruntującego
  • Gotowa do użycia 
  • Łatwe nakładanie
 

 

 

Wykonanie krok po kroku
Kalkulator zużycia materiałów

 

 

Krok 1.

Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do wykonywania prac hydroizolacyjnych należy odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu należy dokonać rzetelnej oceny stanu powierzchni ścian i sufitów, sprawdzić je pod kątem równości i nośności. Wszelkie większe ubytki i nierówności obligatoryjnie uzupełniamy np. przy pomocy masy naprawczej Knauf M1 Repair. Następnie przy użyciu szczotki lub odkurzacza usuwamy z powierzchni podłoża kurz oraz pozostałości zaprawy tynkarskiej.

 
 

Krok 2.

Wyznaczanie tzw. stref mokrych

W kolejnym etapie prac wyznaczamy tzw. strefy mokre, czyli te obszary, które poddawane są bezpośredniemu działaniu wody. To właśnie w tych strefach wykonuje się hydroizolację, a zaliczają się do nich, m.in.: cała powierzchnia podłogi, obszary wokół brodzika, umywalki lub wanny.

 
 

Krok 3.

Gruntowanie podłoża

Zanim przystąpimy do nakładania właściwej warstwy hydroizolacji musimy zagruntować podłoże. Do zagruntowania typowych podłoży budowlanych stosujemy folię w płynie Knauf Hydro Flex. Folię rozcieńczamy wodą w stosunku 1:4, co oznacza, że na jedną część folii w płynie przypadają cztery części wody. Tak przygotowany preparat nanosimy następnie na strefy mokre. Na równych powierzchniach do aplikacji używamy wałka, a do trudno dostępnych miejsc wykorzystujemy pędzel.

 
 

Krok 4.

Wykonanie hydroizolacji za pomocą folii w płynie Knauf Hydro Flex

Zagruntowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na okres ok. 3 godzin. Po upływie tego czasu możemy przystąpić do wykonania hydroizolacji za pomocą folii w płynie Knauf Hydro Flex. Folię aplikujmy na strefy mokre bezpośrednio z opakowania. Przy nakładaniu pierwszej warstwy istotne jest żeby zachować odpowiednią kolejność wykonywanych czynności. Zaczynamy od wklejenia do naroży pomieszczeń narożników, a następnie w miejsce połączenia ściany z podłogą taśmy uszczelniającej. Aby uzyskać pełną gwarancję szczelności systemu, taśma powinna zachodzić min. 2 cm na narożnik. W samym narożach taśmy uszczelniającej nie pokrywamy folią w płynie. Umożliwi to ich swobodną pracę.

 
 

Krok 5.

Wykonanie hydroizolacja na podłodze

Po położeniu płytek na ścianach możemy przystąpić do nakładania hydroizolacji na podłodze. W tym celu powtarzamy wszystkie czynności jakie wykonywaliśmy podczas izolowania ścian. Najpierw gruntujemy rozcieńczoną folię w płynie, po upływie trzech godzin od zagruntowania nakładamy pierwszą warstwę właściwej hydroizolacji, ponownie czekamy 3 godziny aż folia przeschnie i finalnie nakładamy warstwę drugą.

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Hydro Flex
Folia w płynie
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Wewnętrzny
Do uszczelniania wewnętrznych naroży
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Zewnętrzny
Do uszczelniania zewnętrznych naroży
 
Knauf Hydro Flex Mankiet Uszczelniający 120x120
Do uszczelniania przejść rur w ścianie
 
Knauf Hydro Flex Mankiet Uszczelniający 425x425
Do uszczelniania odpływów kanalizacyjnych w podłodze