Profile specjalne w systemach suchej zabudowy

 

Systemy suchej zabudowy to płyty gipsowe, profile, szpachle, jak również szereg różnych wieszaków, łączników i innych elementów montażowych. W filmie prezentujemy profile specjalne Knauf, które ułatwiają pracę i tworzenie konstrukcji w systemach suchej zabudowy.

 

 
 
 
 
 
Stopień trudności
średni

 

 

 

 

Wykonanie krok po kroku
Kalkulator zużycia materiałów

 

 

Krok 1.

Krok 1. Profile narożnikowe elastyczne

Bardzo często mamy do czynienia z miejscami, gdzie dwie płaszczyzny wykonane w technologii suchej zabudowy, schodzą się pod kątem innym niż kąt 90 stopni. Są to zarówno kąty ostre jak i rozwarte. Miejsca te koniecznie powinny być ze sobą skręcone. Skręcanie dwóch profili UD czy CW jest pracochłonne i uciążliwe. W tej sytuacji bardzo pomocny jest profil elastyczny. Proponujemy profil o szerokości 10 cm w rolce 50 m oraz 20 cm w rolce 25 m. Profile te są bardzo pomocne w miejscach tzw. koszy dachowych wklęsłych i wypukłych, przejściu skosu dachowego w sufit, czy skosu w ściankę kolankową. Profil ten jest również bardzo pomocny przy zabudowie okna dachowego. Profile elastyczne są również niezastąpione przy budowie dwóch ścian pod kątem innym niż 90 stopni.

 
 

Krok 2.

Profile do łuków: profil sufitowy Knaufixy

Profil Knaufixy oferujemy w długości 40 mb. Dzięki swojej konstrukcji wygina się w każdym kierunku i jest bardzo przydatny przy wykonywaniu różnego rodzaju kształtów.

 
 

Krok 3.

Profile do łuków: profile Sinus.

Profile obrysowe ścienne Sinus występują w trzech wariantach 50, 75 i 100 milimetrów. Pomagają one zmontować ściankę po łuku. Wystarczy wytrasować łuk na podłodze i zagnieść profil sinus na wzór wytrasowanej linii. Sztywny już w tym momencie profil, mocujemy na suficie w odpowiednim miejscu, przenosząc za pomocą profila piony na sufit. Uzupełniając jeszcze profile pionowe uzyskujemy całą konstrukcję pod ściankę.