System poziomowania płytek Knauf KLS


Jak łatwo ułożyć płytki na podłodze?

 

 

System poziomowania płytek Knauf KLS

 

Równe ułożenie płytek to wyzwanie nawet dla doświadczonych glazurników. Innowacyjny system Knauf KLS ułatwia pracę i gwarantuje idealne wypoziomowanie posadzki.

 

 
 
 
 
 
Stopień trudności
średni

 

 

JAK ŁATWO UŁOŻYĆ PŁYTKI NA PODŁODZE?

Film pokazuje krok po kroku prosty sposób układania płytek wielkoformatowych z wykorzystaniem systemu Knauf KLS. Za pomocą klipsów i klinów Knauf KLS można łatwo wyrównać poziom ułożenia płytek wielkoformatowych względem siebie. Knauf KLS to nowoczesny system glazurniczy, który znacznie ułatwia pracę oraz pozwala na uzyskanie idealnie równej końcowej powierzchni układanych płytek.

Zestaw startowy Knauf KLS zawiera:

  • szczypce montażowe do podłogi – 1 szt.
  • kliny montażowe – 100 szt.
  • klipsy montażowe – 100 szt.
  • praktyczne wiaderko – 1 szt.

Szczypce i kliny montażowe są przeznaczone do wielokrotnego wykorzystywania. Klipsy montażowe można po zużyciu kupować w paczkach po 100 szt.


ZALETY Systemu Knauf KLS
  • ułatwia i przyspiesza pracę
  • klipsy i kliny zastępują tradycyjne krzyżyki glazurnicze
  • płytki są idealnie wypoziomowane i wyrównane względem siebieJAKI KLEJ DO PŁYTEK WIELKOFORMATOWYCH?


Do płytek wielkoformatowych polecamy klej Knauf K3 Podłoga/Format.
Knauf K3 to elastyczny, grubowarstwowy, rozlewny klej do glazury. Klej dokładnie wypełnia całą przestrzeń pod płytkami, dzięki temu nie pękają i nie odspajają się od podłoża.
 

 

 

Wykonanie krok po kroku
Kalkulator zużycia materiałów

 

 

Krok 1.

Czego potrzebujesz

Do ułożenia płytek niezbędne są: klej Knauf K3 Podłoga/Format, woda, wiadro, kastra do wymieszania kleju, mieszadło wolnoobrotowe, system poziomowania płytek Knauf KLS, Knauf Fuga elastyczna w wybranym kolorze oraz zestaw narzędzi ręcznych typowych dla prac glazurniczych.

 
 

Krok 2.

Przygotowanie i rozprowadzanie zaprawy klejowej

Rozpoczynamy od dokładnego wymieszania kleju Knauf K3 Podłoga/Format z wodą, zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu. Po dokładnym rozmieszaniu kleju i uzyskaniu odpowiedniej konsystencji, rozprowadzamy zaprawę na podłodze przy użyciu nierdzewnej pacy zębatej o podstawie zębów min. 10 mm. Następnie nakładamy klej na spodnią warstwę płytki. Przy układaniu płytek wielkoformatowych, ze względu na ich rozmiar i ciężar, warto skorzystać z przyssawki do płytek, która zdecydowanie ułatwia przenoszenie oraz manipulowanie płytkami.

 
 

Krok 3.

Wykorzystanie systemu Knauf KLS

Po ułożeniu pierwszej płytki czas na skorzystanie z systemu Knauf KLS. System ten składa się z klipsów i klinów oraz uniwersalnych szczypiec montażowych. W pierwszej fazie wykorzystujemy jednorazowe klipsy montażowe, które dzięki swojej budowie mogą zastąpić tradycyjnie stosowane krzyżyki glazurnicze. Klipsy instalujemy wsuwając je między podłoże i płytkę z każdej strony, w sposób prezentowany na filmie. Przy układaniu kolejnej płytki powtarzamy wcześniej opisane czynności.

 
 

Krok 4.

Wyrównywanie poziomu płytek

Wstępnie wyrównujemy poziom ułożony płytek, dobijając je gumowym młotkiem i kontrolując poziomicą. Montujemy klipsy, następnie w już zamontowane klipsy wkładamy kliny z zestawu KLS, wsuwając je w szczelinę wystającego klipsa. Regulujemy szczypce z zestawu, dopasowując rozstaw do rodzaju i wielkości użytego klina, a następnie za ich pomocą wciskamy klin w klips, wyrównując w ten sposób pozostałe nierówności płytki. Powtarzamy kolejno czynności dotyczące układania płytki oraz montażu elementów Knauf KLS, aż do zakończenia prac związanych z klejeniem płytek. UWAGA! Należy pamiętać o starannym dociągnięciu każdego z klinów, by precyzyjnie wypoziomować płytki.

 
 

Krok 5.

Usuwanie klipsów i klinów

Po wyschnięciu kleju, w prosty sposób usuwamy wystające elementy – klipsy oraz kliny z systemu KLS, pamiętając o ich usuwaniu zawsze w kierunku fugi, nigdy prostopadle do niej. Kliny zbieramy do kolejnego wykorzystania, resztki klipsów wyrzucamy.

 
 

Krok 6.

Fugowanie

Kolejny etap prac to fugowanie. Po wymieszaniu fugi z wodą, zgodnie z zaleceniami opisanymi na opakowaniu, przystępujemy do jej nakładania w prezentowany na filmie sposób. Po zakończeniu fugowania, po wstępnym przeschnięciu fug, zawsze należy pamiętać o dokładnym usunięciu pozostałych zabrudzeń z płytek. Podłoga jest gotowa! Dzięki zastosowanej technologii uzyskana powierzchnia płytek jest idealnie równa. Pamiętaj! System KLS przystosowany jest do montażu płytek o grubości od 3 do 12 mm oraz szerokości fugi min. 1,5 mm.

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf System poziomowania płytek KLS
Zestaw startowy
 
Knauf KLS Kliny i klipsy montażowe
Akcesoria do poziomowania płytek
 
Knauf KLS Szczypce montażowe
Ścienne lub podłogowe