Bardzo lekki i wydajny tynk gipsowy

 

Knauf MP 75 SL to zaprawa gipsowa z dodatkiem kruszyw lekkich, które zapewniają łatwą obróbkę tynku i wysoką wydajność.

 

 

Knauf MP 75 SL lekki jak piórkoLEKKI JAK PIÓRKO

Knauf MP 75 SL to maszynowy tynk gipsowy, który wyróżnia się bardzo niskim ciężarem właściwym, niższym niż w przypadku popularnego Knauf MP 75 L. To powoduje, że Knauf MP 75 SL jest bardzo lekki - stąd skrót SL, czyli super lekki. 


Oszczędność czasu, sił i pieniędzy

Niski ciężar tynku sprawia, że Knauf MP 75 SL jest jeszcze łatwiejszy w obróbce od Knauf MP 75 L. To bardzo  ważne dla wykonawców,  którzy pracują z produktem na budowie. Co więcej, tynk jest jeszcze bardziej wydajny. Zużycie Knauf MP 75 SL na m2 przy standardowej grubości 10 mm to tylko 7 kg. Niskie zużycie ma ogromne znaczenie zwłaszcza na dużych powierzchniach, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze w budżecie przeznaczonym na inwestycję. Podczas budowy lub renowacji zasadność ekonomiczna często ma kluczowe znaczenie przy wyborze produktu. Tynk Knauf MP 75 SL jest bardziej wydajny przy takich samych kosztach materiałowych na m2. 


WIĘCEJ METRÓW KWADRATOWYCH I MNIEJSZY WYSIŁEK!

  • Zużycie tylko 7 kg/cm/m2
  • Plastyczny w obróbce
  • Lekkie zaciąganie


Gładka powierzchnia 

Tynk Knauf MP 75 SL doskonale sprawdza się jako podłoże pod wszystkie rodzaje wykończenia – malowanie, tapetowanie lub układanie glazury. Tynk świetnie kryje i przy prawidłowej obróbce pozwala uzyskać gładką powierzchnię ścian. Knauf MP 75 SL nie wymaga szpachlowania przed malowaniem, ale jeżeli zachodzi taka potrzeba, można go wykończyć gładzią gipsową, np. Knauf Super Finish.

Tynk przeznaczony jest do wszystkich pomieszczeń o standardowej wilgotności powietrza, łącznie z kuchniami i łazienkami o normalnym przeznaczeniu, gdzie poziom wilgotności jest podwyższony tylko czasowo.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Grundiermittel 60
Środek gruntujący do powierzchni chłonnych
 
Knauf MP 75 SL
Maszynowy tynk gipsowy, super lekki
 
Knauf Betokontakt
Środek gruntujący do betonu
 
Knauf Grundiermittel 90
Środek gruntujący do powierzchni bardzo chłonnych
 
Knauf Super Finish
Gotowa masa szpachlowa