Bezpieczne poddasze w systemie Knauf

 

Realizując marzenie o bezpiecznym domu, nie można zapominać o poddaszu i warto poświęcić szczególną uwagę materiałom do jego wykończenia.

 

 

DLACZEGO PŁYTY GIPSOWO-KARTONOWE SPRAWDZAJĄ SIĘ NA PODDASZU?

Przystępując do zabudowy poddasza, należy pamiętać, aby zapewnić stabilność konstrukcji, zabezpieczyć je przed wilgocią, utratą ciepła i co bardzo ważne dla zdrowia i życia mieszkańców: przed rozprzestrzenianiem się ognia na wypadek pożaru. 
Coraz częściej do zabudowy nowego i adaptacji starego poddasza używa się płyt gipsowo-kartonowych. Inwestorów przekonują liczne zalety konstrukcji z płyt G-K: szybki i łatwy montaż, lekka konstrukcja, która nie obciąża stropu, możliwość dowolnego kształtowania powierzchni i przyjazny klimat wnętrz wykończonych materiałami na bazie gipsu.


ZABEZPIECZENIE PRZED OGNIEM - czerwona płyta Knauf

Konstrukcja dachu domu jednorodzinnego budowana jest najczęściej z drewna. To materiał łatwopalny, dlatego największe zagrożenie dla bezpieczeństwa poddasza to ogień. Można ograniczyć je do minimum, stosując płytę gipsowo-kartonową w wersji ogniochronnej: "czerwoną" płytę Knauf, która dzięki zbrojeniu włóknem szklanym posiada wysokie parametry odporności ogniowej. Jest materiałem niepalnym w klasie reakcji na ogień A1s1d0. Płytą ogniochronną Knauf można obudować kanały instalacyjne i przewody kominowe. Na poddaszu z ogniochronną płytą Knauf możesz spać spokojnie! 


Łazienka na poddaszu w systemie suchej zabudowy KnaufZABEZPIECZENIE PRZED WILGOCIĄ I OGNIEM - zielona 
ogniochronna płyta Knauf

Trudno wyobrazić sobie poddasze bez łazienki. W rodzinach wielopokoleniowych powstają na poddaszu też kuchnie, dzięki czemu można wyodrębnić tam oddzielne mieszkanie. Te pomieszczenia narażone są na działanie wilgoci. Zaleca się stosowanie w nich płyt gipsowo-kartonowych impregnowanych, popularnych „zielonych”. Warto też nie rezygnować z waloru płyt ogniochronnych, zwłaszcza, że i kuchnie i łazienki często narażone są na działanie płomienia z uwagi na kuchenki i piecyki gazowe. Oba problemy rozwiązuje płyta Knauf impregnowana ogniochronna.  BEZPIECZNA KONSTRUKCJA ZABUDOWY

Stabilność konstrukcji suchej zabudowy może zapewnić jedynie zastosowanie kompletu materiałów pochodzących od jednego producenta. Profile CD i UD, wieszaki bezpośrednie, łączniki wzdłużne i blachowkręty muszą spełniać wymagania systemu, jak np. grubość profili stalowych Knauf CD i UD – 0,6 mm. Nie warto ryzykować oberwania sufitu czy spękanych ścian, korzystając z elementów, które nie są względem siebie w 100% kompatybilne.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta Ogniochronna F13
Do systemów PPOŻ
 
Knauf Płyta Ogniochronna F15
Ogniochronna płyta gipsowo-kartonowa
 
Knauf Płyta Impreg. ogniochronna HF13
Ogniochronna do pomieszczeń wilgotnych

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
W111.pl
W111.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W113.pl
W113.pl KNAUF Ściana szkieletowa