Bezpieczne poddasze w systemie Knauf

 

Realizując marzenie o bezpiecznym domu, nie można zapominać o poddaszu i warto poświęcić szczególną uwagę materiałom do jego wykończenia.

 

 

DLACZEGO PŁYTY GIPSOWO-KARTONOWE SPRAWDZAJĄ SIĘ NA PODDASZU?

Przystępując do zabudowy poddasza, należy pamiętać, aby zapewnić stabilność konstrukcji, zabezpieczyć je przed wilgocią, utratą ciepła i co bardzo ważne dla zdrowia i życia mieszkańców: przed rozprzestrzenianiem się ognia na wypadek pożaru. 
Coraz częściej do zabudowy nowego i adaptacji starego poddasza używa się płyt gipsowo-kartonowych. Inwestorów przekonują liczne zalety konstrukcji z płyt G-K: szybki i łatwy montaż, lekka konstrukcja, która nie obciąża stropu, możliwość dowolnego kształtowania powierzchni i przyjazny klimat wnętrz wykończonych materiałami na bazie gipsu.


ZABEZPIECZENIE PRZED OGNIEM - czerwona płyta Knauf

Konstrukcja dachu domu jednorodzinnego budowana jest najczęściej z drewna. To materiał łatwopalny, dlatego największe zagrożenie dla bezpieczeństwa poddasza to ogień. Można ograniczyć je do minimum, stosując płytę gipsowo-kartonową w wersji ogniochronnej: "czerwoną" płytę Knauf, która dzięki zbrojeniu włóknem szklanym posiada wysokie parametry odporności ogniowej. Jest materiałem niepalnym w klasie reakcji na ogień A1s1d0. Płytą ogniochronną Knauf można obudować kanały instalacyjne i przewody kominowe. Na poddaszu z ogniochronną płytą Knauf możesz spać spokojnie! 


Łazienka na poddaszu w systemie suchej zabudowy KnaufZABEZPIECZENIE PRZED WILGOCIĄ I OGNIEM - zielona 
ogniochronna płyta Knauf

Trudno wyobrazić sobie poddasze bez łazienki. W rodzinach wielopokoleniowych powstają na poddaszu też kuchnie, dzięki czemu można wyodrębnić tam oddzielne mieszkanie. Te pomieszczenia narażone są na działanie wilgoci. Zaleca się stosowanie w nich płyt gipsowo-kartonowych impregnowanych, popularnych „zielonych”. Warto też nie rezygnować z waloru płyt ogniochronnych, zwłaszcza, że i kuchnie i łazienki często narażone są na działanie płomienia z uwagi na kuchenki i piecyki gazowe. Oba problemy rozwiązuje płyta Knauf impregnowana ogniochronna, bądź płyta Knauf Diamant.  







BEZPIECZNA KONSTRUKCJA ZABUDOWY

Stabilność konstrukcji suchej zabudowy może zapewnić jedynie zastosowanie kompletu materiałów pochodzących od jednego producenta. Profile CD i UD, wieszaki bezpośrednie, łączniki wzdłużne i blachowkręty muszą spełniać wymagania systemu, jak np. grubość profili stalowych Knauf CD i UD – 0,6 mm. Nie warto ryzykować oberwania sufitu czy spękanych ścian, korzystając z elementów, które nie są względem siebie w 100% kompatybilne.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta Ogniochronna F13
Do systemów PPOŻ
 
Knauf Płyta Ogniochronna F15
Ogniochronna płyta gipsowo-kartonowa
 
Knauf Płyta Impreg. ogniochronna HF13
Ogniochronna do pomieszczeń wilgotnych
 
Knauf Płyta Diamant HF13
Płyta o zwiększonej twardości 12,5 mm

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
W111.pl
W111.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W113.pl
W113.pl KNAUF Ściana szkieletowa