Ciche i ciepłe podłogi z suchego jastrychu

 

Piękne podłogi stanowią wizytówkę każdego domu. Aby dobrze wyglądały, muszą być równe. Nie zawsze mamy czas i warunki na to, aby wykonać mokrą wylewkę, która schnie kilka tygodni, jest ciężka i mocno obciąża strop. Kiedy zależy nam na szybkim remoncie albo podłoga ma być ułożona na drewnianym stropie, warto wykonać suchy jastrych.

 

 

CO NAZYWAMY SUCHYM JASTRYCHEM?

Suchy jastrych Knauf Dual Floor to rodzaj podkładu podłogowego. Jest wykonywany z płyt gipsowo-kartonowych, które sklejane są ze sobą w dwóch warstwach i   dodatkowo mocowane zszywkami stalowymi.


CIEPŁE PODŁOGI

Warstwę izolacyjną w systemie suchego jastrychu Knauf Dual Floor stanowi wełna mineralna, dzięki temu podłogi na bazie suchego jastrychu są ciepłe i tworzą przytulny klimat w pomieszczeniu.


CICHE PODŁOGI

Podłogi z suchego jastrychu w systemie Knauf Dual Floor są doskonałą izolacją akustyczną, dzięki warstwie izolacyjnej z wełny mineralnej. Niewiele osób myśli o tym, żeby podłoga w ich mieszkaniach była cicha. Taki walor podłogi na pewno docenią sąsiedzi z piętra niżej. Suchy jastrych doskonale sprawdza się też w domach piętrowych. Wygłuszenie podłóg znacznie podwyższa komfort mieszkańców.GDZIE STOSOWAĆ?

System suchego jastrychu Knauf Dual Floor można stosować zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Ze względu na prosty i szybki montaż, sprawdzi się, gdy trzeba wykonać renowację starej podłogi, a nie chcemy wyłączać pomieszczenia z użytku na dłuższy czas. To doskonały wybór dla inwestorów, którzy cenią nowoczesne materiały i ekonomicznej rozwiązania. Na podłogę z  suchego jastrychu można położyć dowolny rodzaj okładziny: parkiet, panele, wykładzinę dywanową. Jeżeli podłoga ma być używana w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, np.  w kuchni czy łazience, suchy jastrych należy zaimpregnować folią w płynie Knauf Hydro Flex. Na tak przygotowane podłoże można układać glazurę lub terakotę.


Korzyści dla Ciebie

  • znaczne przyspieszenie prac budowlanych – płyty w systemie Knauf Dual Floor układa się bardzo szybko
  • uniknięcie tzw. „mokrych” prac
  • uniknięcie nadmiernego obciążenia stropu – podkład jest lekki, waży około 26,5 kg/m2
  • równa powierzchnia podkładu pod ostateczną okładzinę
  • izolacja termiczna i akustyczna podłogi

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Brzegowa taśma dylatacyjna
Do systemów podłogowych
 
Knauf Uniflott
Wielofunkcyjna masa szpachlowa
 
Knauf Płyta Dual Floor 12,5
Twarda płyta gipsowo-kartonowa
 
Knauf Fugenfüller-Leicht
Masa szpachlowa

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
F147.pl
F147.pl KNAUF Suchy jastrych z płyt DUAL FLOOR