Ciche i ciepłe podłogi z suchego jastrychu

 

Ciche, ciepłe i piękne podłogi to marzenie każdego z nas!
Aby dobrze wyglądały i spełniały wszystkie wymogi, muszę być przede wszystkim równe. Nie zawsze mamy czas i warunki na to, aby wykonać mokrą wylewkę, która schnie kilka tygodni, jest ciężka i mocno obciąża strop. Kiedy zależy nam na szybkim remoncie albo podłoga ma być ułożona na drewnianym stropie, warto wykonać suchy jastrych.

 

 

SUCHY JASTRYCH: SPOSÓB NA CICHE I CIEPŁE PODŁOGI

Suchy jastrych Knauf Dual Floor to rodzaj podkładu podłogowego. Jest wykonywany z płyt gipsowo-kartonowych, które sklejane są ze sobą w dwóch warstwach i   dodatkowo mocowane zszywkami stalowymi.


CIEPŁE PODŁOGI

Warstwę izolacyjną w systemie suchego jastrychu Knauf Dual Floor stanowi wełna mineralna, dzięki temu podłogi na bazie suchego jastrychu są ciepłe i tworzą przytulny klimat w pomieszczeniu.


CICHE PODŁOGI

Podłogi z suchego jastrychu w systemie Knauf Dual Floor są doskonałą izolacją akustyczną, dzięki warstwie izolacyjnej z wełny mineralnej. Niewiele osób myśli o tym, żeby podłoga w ich mieszkaniach była cicha. Taki walor podłogi na pewno docenią sąsiedzi z piętra niżej. Suchy jastrych doskonale sprawdza się też w domach piętrowych. Wygłuszenie podłóg znacznie podwyższa komfort mieszkańców.GDZIE STOSOWAĆ?

System suchego jastrychu Knauf Dual Floor można stosować zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Ze względu na prosty i szybki montaż, sprawdzi się, gdy trzeba wykonać renowację starej podłogi, a nie chcemy wyłączać pomieszczenia z użytku na dłuższy czas. To doskonały wybór dla inwestorów, którzy cenią nowoczesne materiały i ekonomicznej rozwiązania. Na podłogę z  suchego jastrychu można położyć dowolny rodzaj okładziny: parkiet, panele, wykładzinę dywanową. Jeżeli podłoga ma być używana w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, np.  w kuchni czy łazience, suchy jastrych należy zaimpregnować folią w płynie Knauf Hydro Flex. Na tak przygotowane podłoże można układać glazurę lub terakotę.


Korzyści dla Ciebie

  • znaczne przyspieszenie prac budowlanych – płyty w systemie Knauf Dual Floor układa się bardzo szybko
  • uniknięcie tzw. „mokrych” prac
  • uniknięcie nadmiernego obciążenia stropu – podkład jest lekki, waży około 26,5 kg/m2
  • równa powierzchnia podkładu pod ostateczną okładzinę
  • izolacja termiczna i akustyczna podłogi

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Brzegowa taśma dylatacyjna
Do systemów podłogowych
 
Knauf Uniflott
Wielofunkcyjna masa szpachlowa
 
Knauf Płyta Dual Floor 12.5
Twarda płyta gipsowo-kartonowa
 
Knauf Fugenfüller-Leicht
Masa szpachlowa

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
F147.pl
F147.pl KNAUF Suchy jastrych z płyt DUAL FLOOR