Funkcjonalna kuchnia z suchą zabudową

 

Na przestrzeni ostatnich lat, kuchnia stała się bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Wszystko za sprawą mody na gotowanie i samodzielne przygotowywanie wyszukanych potraw. Coraz częściej kuchnia łączy się z salonem albo z jadalnią, przez co nabiera kluczowego znaczenia. Kuchnia to nie tylko funkcjonalne AGD, ale także piękne meble i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Jeżeli szukasz pomysłów, jak urządzić swoją kuchnię, przeczytaj nasz artykuł.

 

 

PACHNĄCA KUCHNIA
Płyta pochłaniająca zapachy Knauf Cleaneo Akustik

Współczesne kuchnie są najczęściej połączone z salonem. Otwartą przestrzeń organizują ścianki działowe i oświetlenie strefowe. Warto jednak pamiętać, że w kuchni mamy do czynienia z intensywnymi zapachami, które wydzielają się podczas gotowania. Pochłanianie zapachów to zadanie wyciągu kuchennego, ale z praktyki wiemy, że nie zawsze dobrze sobie z tym radzi. Nieprzyjemne zapachy mogą być bardzo uciążliwe, dlatego w kuchni warto zamontować sufit podwieszany z perforowanej płyty Knauf Cleaneo Akustik. Pochłania ona zapachy na całej swojej powierzchni, a przy okazji także dźwięki, likwidując pogłos w pomieszczeniu. Problem zapachów znika, a my nie ponosimy dodatkowych kosztów z tytułu opłat za energię elektryczną.


UKRYWAMY PRZEWODY INSTALACYJNE

Sufit podwieszany w kuchni spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną i pochłania zapachy, ale pozwala również ukryć instalacje, które pozostawione nieobudowane wyglądają po prostu brzydko, bez względu na to, jak piękne meble wybraliśmy. W zabudowie z płyty gipsowo-kartonowej możemy ukryć na przykład przewód wentylacyjny od wyciągu kuchennego. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy chcemy urządzić kuchnię z wyspą.


BUDUJEMY WYSPĘ W KUCHNI

Płyta gipsowo-kartonowa znajduje coraz częstsze zastosowanie przy budowie wysp kuchennych. To wolnostojące konstrukcje, które łączą w sobie funkcje blatu roboczego, kuchenki i zlewozmywaka. Dzięki temu może z nich korzystać jednocześnie kilka osób, czerpiąc radość ze wspólnego, rodzinnego gotowania.

Wyspa kuchenna z sucha zabudową Knauf

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta Zwykła A10
Standardowa
 
Knauf Płyta Impregnowana HA13
Do pomieszczeń wilgotnych
 
Knauf Płyta Cleaneo Akustik Blokowa
Perforowana płyta akustyczna

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa