Gips ekologiczny, czyli REA-gips

 

Gips syntetyczny ma zbliżony skład chemiczny i właściwości do gipsu naturalnego. Otrzymuje się go w procesie odsiarczania spalin powstających w zakładach energetycznych i ciepłowniczych. Jego największym odbiorcą jest budownictwo.

 

 

EKOLOGIA TO NIE MODA, TO KONIECZNOŚĆ

Segregowanie śmieci, zgniatanie puszek i butelek przed wyrzuceniem, zakręcanie wody, samochody spalające mniej paliwa – ekologiczne podejście do różnych dziedzin naszego życia to nie tylko moda, ale również świadomy wybór wielu ludzi i firm. Produkowanie w sposób, który nie szkodzi środowisku naturalnemu jest jedną z najważniejszych zasad, którymi kieruje się Knauf. Wykorzystywany przez firmę gips syntetyczny - REA-gips jest produktem ubocznym powstałym w wyniku odsiarczania spalin w elektrowniach i elektrociepłowniach.


WYKORZYSTUJEMY ZASOBY, CHRONIMY ŚRODOWISKO

Praca elektrowni i elektrociepłowni poważnie oddziałuje na stan gleby, wody oraz powietrza atmosferycznego, a co za tym idzie również na wszystkie organizmy żywe. Jednym z najważniejszych problemów jest zanieczyszczanie powietrza tlenkami siarki powstającymi w wyniku spalania.

Z tego powodu jednym z największych wyzwań są działania mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji powstających jako produkt uboczny spalania. Jednym z głównych sposobów na neutralizowanie oddziaływania zanieczyszczeń na środowisko jest proces odsiarczania spalin, którego produktem ubocznym jest gips syntetyczny - REA-gips, podstawowy surowiec dla fabryk Knauf. Wykorzystanie go do produkcji płyt, tynków, mas i wylewek przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska.


REA-GIPS PRZYJAZNY DLA ZDROWIA

Systemy suchej zabudowy, produkowane na bazie płyty gipsowo-kartonowej, tynki gipsowe, masy szpachlowe i wylewki anhydrytowe pozwalają wykończyć dom od piwnicy aż po sam dach. Produkty powstające z REA-gipsu przyjmują nadmiar wilgoci z otoczenia i oddają ją, gdy powietrze staje się zbyt suche. Dzięki temu ułatwiają utrzymanie w pomieszczeniach dobrego dla człowieka mikroklimatu.