Innowacyjne płyty Knauf do zadań specjalnych

 

Oprócz standardowych płyt gipsowo-kartonowych, są również płyty do zadań specjalnych. Poznaj mniej znane płyty G-K Knauf, które warto znać, ze względu na ich nietypowe zastosowanie.

 

 

TWARDA I WYTRZYMAŁA
Płyta gipsowo-kartonowa Knauf Diamant

W budynkach użyteczności publicznej życie toczy się szybko. Na korytarzu w szkole, w szpitalu czy w obiektach sportowych ściany narażone są na liczne uszkodzenia – obicia, otarcia. Problem ten rozwiązuje zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej płyty gipsowo-kartonowej Knauf Diamant. Płyta ta posiada gęstszy rdzeń i jest wzmocniona włóknem szklanym. Dzięki temu ma twardą powierzchnię, wytrzymałą na uderzenia i zarysowania. Płyta Knauf Diamant wyróżnia się też wysokimi parametrami izolacyjności ogniochronnej i akustycznej.

ŚCIANA KULOODPORNA
Płyty gipsowo-kartonowe Knauf Torro oraz Knauf Diamant

Niektóre pomieszczenia wymagają zachowania specjalnych środków bezpieczeństwa i kuloodpornych ścian. Takie rozwiązania są koniecznością w bankach, w salach, które pełnią rolę sejfu. Do zbudowania kuloodpornej ściany można zastosować suchą zabudowę – płyty gipsowo-włóknowe Torro o grubości 28 mm (dostępne na specjalne zamówienie) oraz twarde płyty gipsowo-kartonowe Diamant.

Ściana kuloodporna w systemie suchej zabudowy Knauf

OCZYSZCZA POWIETRZE I TŁUMI HAŁAS
Perforowana płyta gipsowo-kartonowa Knauf Cleaneo Akustik

Rdzeń tej płyty zawiera dodatek odwodnionego zeolitu. Zeolit to występująca w przyrodzie skała wulkaniczna o zmiennej zawartości wody. Odprowadzenie wody z zeolitu w trakcie procesu produkcyjnego płyt Cleaneo Akustik powoduje, że w rdzeniu płyty powstają struktury szkieletowe o bardzo dużych powierzchniach wewnętrznych. Dzięki temu płyta ta pochłania z powietrza wszelkie nieprzyjemne zapachy, w tym dym nikotynowy. Perforacja natomiast sprawia, że płyta posiada ogromne walory tłumienia hałasu. Sufity podwieszane wykonane z tej płyty świetnie poprawiają akustykę pomieszczeń.  Płyta doskonale sprawdza się w restauracjach, barach, a także w kuchni połączonej z salonem w budownictwie mieszkaniowym.


ZAPORA DLA PROMIENI RTG
Płyta gipsowo-kartonowa Knauf Safeboard oraz p
łyta Knauf z powłoką ołowianą

Dzięki specjalnie dobranym dodatkom żółty rdzeń płyty Knauf Safeboard nie przepuszcza promieni RTG, co rozwiązuje problem przegród budowlanych w pracowniach rentgenowskich. Płyta ta ponadto posiada właściwości ogniochronne oraz charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Z uwagi na swoje specyficzne właściwości znajduje zastosowanie głownie w szpitalach oraz przychodniach lekarskich.

W placówkach medycznych w pracowniach rentgenowskich zamiennie stosuje się też płytę Knauf z powłoką ołowianą, która ma takie same właściwości, ale wynikają one z pokrycia rdzenia płyty ołowiem.

Specjalistyczne płyty Knauf do ochrony przed promieniowaniem RTG

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta z powłoką ołowianą
Do ochrony przed promieniowaniem RTG
 
Knauf Płyta Diamant HF13
Płyta o zwiększonej twardości 12,5 mm
 
Knauf Płyta RTG Safeboard
Do ochrony przed promieniowaniem RTG
 
Knauf Płyta Cleaneo Akustik Blokowa
Perforowana płyta akustyczna