Krok 1.
Bez względu na rodzaj zastosowanego systemu, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Przyjmijmy, że w przypadku naszych prac podłożem będzie podkład cementowy, wykonany ze spadkiem 1,5 – 2.0%. Zanim przystąpimy do wykonywania prac, musimy upewnić się, że podłoże jest suche, stabilne oraz posiada prawidłowo wykonane dylatacje. W przypadku, jeśli podłoże jest nierówne, należy je wyrównać np. za pomocą zaprawy naprawczej Knauf M1 Repair.
Krok 2.
Kiedy wyrównaliśmy podłoże i spełnia ono wymagane wartości, możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest montaż blacharskich elementów systemu – narożników i profili. Przed przystąpieniem do ich właściwego montażu w zaprawie uszczelniającej, należy je dociąć na właściwy wymiar i wstępnie przytwierdzić je do podłoża. Zaprawa uszczelniająca po rozrobieniu musi być wykorzystana w przeciągu jednej godziny, dlatego ważne, żeby elementy te zostały przygotowane przed przygotowaniem zaprawy. Narożnik przykładamy do miejsca montażu, po czym zaznaczamy otwory na kołki rozporowe. Następnie odkładamy narożnik i wywiercamy otwory. Po wywierceniu otworów na kołki i oczyszczeniu powierzchni z pyłu możemy już osadzić kołki rozporowe.
Krok 3.
Zaprawę uszczelniającą Knauf Hydro Flex 1C przygotowujemy rozrabiając worek 20 kg w około 4,8 litrach czystej wody. W pierwszej kolejności do czystego pojemnika wlewamy wodę, a następnie powoli dosypujemy zaprawę. Mieszamy przez około 2-3 minut, aż do uzyskania jednolitej masy. Po wymieszaniu należy odczekać minimum 3 minuty, a następnie krótko przemieszać.
Krok 4.
Kiedy przycięliśmy na wymiar wszystkie elementy systemu, osadziliśmy kołki rozporowe i rozrobiliśmy zaprawę Knauf Hydro Flex 1C, to możemy przystąpić do właściwego montażu elementów systemu. Zaczynamy od nałożenia w miejsce montażu zaprawy , do której następnie przykładać będziemy narożnik. wkręcamy wkręt do połowy. Następnie musimy odczekać, aż zaprawa wstępnie zwiąże, i wtedy dopiero będziemy mogli dokręcić kołki.
Krok 5.
Po zamontowaniu elementów blacharskich systemu, przystępujemy do kolejnego etapu, jakim jest łączenie i uszczelnianie profili. Profili łączymy za pomocą specjalnych łączników od góry i od dołu. Powstałe pomiędzy profilami szczeliny musimy jeszcze dodatkowo uszczelnić. W tym celu wykorzystujemy masę uszczelniającą Knauf Silikon, którą wypełniamy dokładnie szczeliny pomiędzy profilami.
Krok 6.
Po zamontowaniu i uszczelnieniu elementów blacharskich można przejść do właściwego etapu wykonania hydroizolacji. W tym celu musimy ponownie przygotować zaprawę uszczelniającą (patrz krok: 3), aby pokryć zapotrzebowanie dla pierwszej warstwy. Drugą warstwę będziemy mogli położyć dopiero po wyschnięciu pierwszej, czyli po upływie około 3-4 godzin. Nakładanie hydroizolacji Knauf Hydro Flex 1C zaczynamy od profili okapowych oraz narożników. Następnie w świeżą warstwę zaprawy będziemy wtapiać taśmę uszczelniającą Hydro Flex 1C. Następnie przechodzimy do uszczelnienia połączeń balkonu i tarasu ze wszystkimi przylegającymi do nich ścianami. Uszczelnianie tych elementów wykonujemy w taki sam sposób jak elementów blacharskich. Następnie przechodzimy do nakładania warstwy zaprawy na całą powierzchnię. Przed nałożeniem Knauf Hydro Flex 1C, całą powierzchnię balkonu i tarasu zwilżamy lekko wodą. Po naniesieniu pierwszej warstwy hydroizolacji, należy usunąć taśmę zabezpieczającą perforację profili okapowych.
Krok 7.
Drugą warstwę zaprawy Knauf Hydro Flex nanosimy powtarzając te same czynności, jak w przypadku warstwy pierwszej. Druga warstwa powinna być nałożona po wyschnięciu warstwy pierwszej, czyli po około 3-4 godzinach.