Jak zlikwidować wykwity na tynku akrylowym?

 

Elewacja, na której pojawiły się wykwity przestaje być ozdobą domu. Nie trzeba od razu przeprowadzać gruntownego remontu, zrywać starych tynków i układać nowych. Rozwiązaniem problemu jest wyczyszczenie elewacji przy użyciu odpowiedniego środka.

 

 

PRZYGOTOWANIE ELEWACJI

Pierwszym krokiem jest czyszczenie elewacji z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które mogłyby osłabić przyczepność farby. Kolejnym krokiem jest ocena stanu podłoża: jego stabilności i nośności. Ewentualne uszkodzenia i pęknięcia należy naprawić i zaszpachlować.


CZYSZCZENIE

Dopiero teraz można zastosować środek do czyszczenia i zwalczania grzybów oraz glonów na elewacji Knauf Fassi. Knauf Fassi jest środkiem gotowym do użycia. Nie należy go rozcieńczać. Nanosi się go na zanieczyszczone powierzchnie za pomocą szczotki lub pędzla. Można też nakładać go mechanicznie, np. za pomocą opryskiwacza ogrodowego.

Preparat należy pozostawić na 12-24 godziny na ścianie. Po wyschnięciu powierzchnie trzeba oczyścić z resztek zanieczyszczeń ostrą szczotką lub za pomocą wody pod ciśnieniem. W przypadku silnych zabrudzeń czynność tą należy powtórzyć aż do uzyskania pożądanego efektu.

Po wyczyszczeniu należy nanieść środek Knauf Fassi na powierzchnie w celu impregnacji przed ponownym pojawieniem się mikroorganizmów.


MALOWANIE

Wyczyszczone elewacje dłużej zachowają piękny wygląd, jeśli po wyczyszczeniu zostaną pomalowane, najlepiej farbą silikonową w kolorze tynku. W przypadku tynków Knauf paleta barw tynków Cassic 04’ pokrywa się kolorystycznie z paletą barw Knauf Farby silikonowej.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Farba silikonowa egalizacyjna
Farba fasadowa
 
Knauf Fassi
Środek do czyszczenia elewacji oraz zwalczania grzybów i glonów