Jaki tynk gipsowy do szkół i przedszkoli?

 

Tynki gipsowe doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej ze względu na krótszy czas wykonania w porównaniu do tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych.

 

 

WNĘTRZA W DOBRYM KLIMACIE

Tynki gipsowe wybierane są bardzo chętnie do szkół i przedszkoli z uwagi na swoje właściwości. Pochłaniają  z otoczenia nadmiar wilgoci i oddają ją, kiedy powietrze staje się zbyt suche. Dzięki temu we wnętrzach powstaje przyjazny dla człowieka klimat.


SZYBKIE WYKONANIE

Tynki gipsowe doskonale nadają się do obiektów użyteczności publicznej również dlatego, że łatwo się je nakłada. Tynki maszynowe nakładane agregatem tynkarskim znacznie skracają wykonanie prac tynkarskich. Przyspieszają realizację inwestycji o dużych powierzchniach ścian i sufitów, co przekłada się na wymierne oszczędności w kosztach robocizny i szybsze oddanie obiektu do użytkowania.


TWARDY TYNK GIPSOWY - TAK TO MOŻLIWE!

Standardowe tynki gipsowe, mimo swoich zalet, są jednak mniej twarde i odporne na uderzenia niż tynki cementowo-wapienne. Dlatego w miejscach o dużym natężeniu ruchu osób, takich jak korytarze w urzędach i szpitalach, albo sale lekcyjne w szkołach, niektórzy inwestorzy decydują się na tynki cementowo-wapienne. Tworzą one jednak zimne i chropowate powierzchnie, które najczęściej pokrywa się gładzią gipsową. Powoduje to dodatkowe koszty materiałowe i wzrost wydatków na robociznę. 

Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie zalet standardowych tynków gipsowych z zaletami tynków cementowo-wapiennych. Na rynku jest taki produkt - to maszynowy tynk gipsowy Knauf MP 75 Diamant. Zachowuje on wszystkie zalety tynków gipsowych, jest natomiast tak twardy i wytrzymały w użytkowaniu jak tradycyjne tynki cementowo-wapienne. Knauf MP 75 Diamant jest odporny nawet na uderzenia, kopnięcia lub ciosy. Właściwości te podkreśla nazwa: twardy jak diament.


Porównanie właściwości tynku Knauf MP 75 Diamant z tradycyjnym tynkiem cementowo-wapiennym


Knauf MP 75 DiamantTynk cementowo-wapienny
gipsowycementowo-wapienny
zużycie materiału - 11.5 kg/m²/10mmzużycie materiału - 15 kg/m²/10mm
gładka powierzchniaszorstka powierzchnia
twardość na poziomie 15 N/mm²twardość na poziomie 8 N/mm²
czas obróbki około  3 godzinczas obróbki około 18 godzin

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf MP 75 Diamant
Maszynowy tynk gipsowy o podwyższonej twardości