Modna faktura na ścianie

 

Co sprawia, że tak modne nowoczesne, monochromatyczne wnętrza nie wydają się monotonne i nudne? Faktura materiałów użytych do aranżacji wnętrz. Ciekawy efekt można uzyskać za pomocą tynku Knauf MP 75 L-F Faktura, który wizualnie przypomina tynk cementowy.

 

 

KONIEC MONOTONII GŁADKICH ŚCIAN


Projektanci wnętrz nieustannie poszukują środków wyrazu, które nadadzą określonemu wnętrzu wyjątkowy rys i niepowtarzalny charakter. Wymagający inwestorzy przede wszystkim oczekują, żeby ich wnętrza były oryginalne. W praktyce oznacza to poszukiwanie materiałów, które otworzą nowe  możliwości w kreowaniu przestrzeni wizualnej wokół nas. Tynk Knauf MP 75 L-F Faktura to odpowiedź na potrzeby rynku. 


Coraz częściej zamiast gładkich ścian decydujemy się na wykonanie ścian fakturowanych, które podkreślą układ funkcjonalny i indywidualny charakter wnętrza. Jeżeli dodatkowo odpowiednio podkreślimy je światłem będą doskonałym tłem dla nowoczesnych przedmiotów wyposażenia wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, by ściany i wszystkie elementy dekoracyjne były dobrze dopasowane i spójne ze sobą.
Struktura tynku Knauf MP 75 L-F FakturaWYBIERZ TYNK Z FAKTURĄ


Maszynowy tynk gipsowy  Knauf MP 75 L-F Faktura, dzięki zawartości kruszywa wapiennego pozwala uzyskać powierzchnie ścian o fakturze drobnego piasku. Z uwagi na swój skład posiada wszystkie zalety tynków gipsowych. Jest przyjazny dla środowiska człowieka, tworzy ciepły, przyjemny i zdrowy klimat wnętrz. Łatwo go położyć. Najlepiej agregatem tynkarskim. Technologia wykonania różni się od tradycyjnej tylko ostatnim etapem, który w tym przypadku polega na zacieraniu powierzchni tak, aby wydobyć drobnoziarnistą fakturę tynku.

ŚCIANA O STRUKTURZE DROBNEGO PIASKU


Tynk Knauf MP 75 L-F Faktura spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku, wyróżnia się dużą uniwersalnością zastosowania. Otynkowane powierzchnie ścian można malować wielokrotnie na dowolny kolor, za każdym razem inny, nie niszcząc faktury. 


W odbiorze wnętrza istotną rolę odgrywa nie tylko rodzaj materiału wykończeniowego na ścianie i  jego struktura, ale także odpowiednio dobrany kolor. Przemalowanie ścian to najprostszy sposób na metamorfozę wnętrza. Wybierając tynk fakturowany Knauf możemy zmieniać nasze pomieszczenia bez obaw, że stracimy oryginalną fakturę ścian.