Najtwardszy tynk gipsowy wszechczasów

 

Tynk gipsowy Knauf MP 75 Diamant to tynk inny niż wszystkie.
Tynki gipsowe wybierane są przez inwestorów bardzo chętnie z uwagi na swoje właściwości pochłaniania z otoczenia nadmiaru wilgoci i oddawania jej, kiedy powietrze staje się zbyt suche, a w konsekwencji tworzenie we wnętrzach przyjaznego klimatu. Są jednak mniej twarde i odporne na uderzenia niż tynki cementowo-wapienne, które z kolei są zimne i szorstkie. Knauf MP 75 Diamant ma wszystkie cechy tynków gipsowych, a jednocześnie jest równie odporny na uderzenia jak tynki cementowo-wapienne.

 

 

Knauf Mp 75 Diamant twardy jak diamentTWARDY JAK DIAMENT

Nazwa tynku Knauf MP 75 Diamant podkreśla jego wyjątkowe właściwości. Jest twardy i wytrzymały jak diament, a tym samym bardzo odporny na wszystkie uszkodzenie mechaniczne. To dlatego jest polecany do domów, w których mieszkają rodziny z małymi dziećmi, na klatki schodowe, jak również do obiektów użyteczności publicznej – urzędów, szpitali, przychodni, szkół, żłobków i przedszkoli.
Twardy tynk Knauf MP 75 Diamant przy schodachDO WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ

Knauf MP 75 Diamant może być stosowany we wszystkich pomieszczeniach ogrzewanych zimą, także w łazienkach i kuchniach, gdzie wilgotność powietrza nie przekracza 70%. 


PRZYTULNE I ZDROWE WNĘTRZA

Gips posiada właściwości higroskopijne, to znaczy że pochłania nadmiar wilgoci z otoczenia i oddaje ją, kiedy powietrze jest zbyt suche. Dzięki temu Knauf MP 75 Diamant utrzymuje wilgotność powietrza w pomieszczeniach na neutralnym poziomie. GŁADKIE ŚCIANY I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU ORAZ PIENIĘDZY

Knauf MP 75 Diamant w przeciwieństwie do ziarnistych i chropowatych powierzchni tynków cementowo-wapiennych tworzy gładkie powierzchnie, które nie wymagają podwójnego nakładania i szlifowania gładzią. Ponadto Knauf MP 75 Diamant jest łatwiejszy i szybszy w obróbce od tynków cementowo-wapiennych. 


Knauf MP 75 Diamant tynk, który nie pękaTYNK, KTÓRY NIE PĘKA

Knauf MP 75 Diamant to tynk gipsowy, a gips nie kurczy się podczas wysychania. Na tynkach cementowo-wapiennych na skutek naprężeń może powstawać pajęczyna mikropęknięć. W przypadku tynków gipsowych to zjawisko nie występuje


SZYBKO ZREALIZUJESZ INWESTYCJĘ

Tynki gipsowe wysychają szybciej niż tynki cementowo-wapienne. Tynk gipsowy o grubości 1,5 cm schnie średnio około 2 tygodni, tynk cementowo-wapienny tej samej grubości około 4 tygodni.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Grundiermittel 60
Środek gruntujący do powierzchni chłonnych
 
Knauf Betokontakt
Środek gruntujący do betonu
 
Knauf Grundiermittel 90
Środek gruntujący do powierzchni bardzo chłonnych
 
Knauf MP 75 Diamant
Maszynowy tynk gipsowy o podwyższonej twardości