Piękny salon i sypialnia dzięki suchej zabudowie

 

Zainspiruj się i zrealizuj swój pomysł na niepowtarzalne wnętrze z systemami suchej zabudowy. Systemy suchej zabudowy Knauf mają szerokie zastosowanie. Pozwalają wykonać skomplikowane i nietypowe projekty. Zobacz, jak możesz je wykorzystać w swoim salonie lub sypialni.

 

 

Dlaczego ściany z płyt G-K są lepsze od ścian murowanych?

  • ściany można stawiać w dowolnym miejscu - lekka konstrukcja nie obciąża stropu,
  • szybszy i tańszy montaż w porównaniu z postawieniem tradycyjnej ściany murowanej,
  • od razu po zamontowaniu ściany są gotowe do dekorowania – malowania, tapetowania,
  • w wewnętrznej konstrukcji można ukryć przewody i instalacje,
  • ściany łatwo zdemontować, zmieniając układ pomieszczenia w zależności od potrzeb


Sufit podwieszany odmieni Twoje wnętrze!
  • pełna dowolność aranżacyjna, dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań,
  • walory estetyczne - niepowtarzalny charakter wnętrza,
  • montaż oświetlenia dekoracyjnego, które nada przytulny klimat Twojej sypialni i będzie doskonałym uwieńczeniem ciekawej aranżacji salonu

Skorzystaj z naszych inspiracji

WYDZIELENIE STREF W SALONIE

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. To otwarta przestrzeń, połączona z kuchnią, jadalnią i holem. Jeżeli chcemy, aby nasz salon był funkcjonalny i wygodny, warto podzielić go na strefy, stawiając lekkie ścianki działowe z płyty gipsowo-kartonowej. Podstawę stanowi metalowa konstrukcja, do której montowane są płyty gipsowo-kartonowe.

Wydzielenie stref w salonie suchą zabudową Knauf


WYODRĘBNIENIE GARDEROBY W SYPIALNI

Chcemy żyć wygodnie, dlatego coraz częściej decydujemy się na wydzielenie w sypiali pojemnej garderoby, która pomieści wszystkie potrzebne ubrania, buty i inne akcesoria. To doskonała alternatywa dla dużych szaf, które za sprawą gabarytów nie są atrakcyjne wizualnie. Ściany o konstrukcji szkieletowej z płyt gipsowo-kartonowych są cieńsze od tradycyjnych ścian murowanych. Mają grubość od 50 do 100 mm, a zatem nie zmniejszają powierzchni użytkowej pomieszczeń.

Wydzielenie garderoby w sypialni suchą zabudową Knauf


CHCESZ MIEĆ ŚCIANĘ W KSZTAŁCIE ŁUKU LUB FALI - NIC PROSTSZEGO!

Za pomocą płyt gipsowo-kartonowych można tworzyć ściany krzywoliniowe, o nieregularnych kształtach łuków i fal oraz nietypowych funkcjach. Dzięki temu, możemy zrealizować nawet najbardziej fantazyjne pomysły aranżacyjne, które nie mogą dojść do skutku przy zastosowaniu tradycyjnych ścian murowanych. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Ściana w kształcie łuku w systemie suchej zabudowy Knauf


MODNE I PIĘKNE WNĘTRZA Z SUFITAMI PODWIESZANYMI

Salon jest najważniejszym i najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w całym domu. W salonie przyjmujemy gości, więc chcemy aby był nie tylko funkcjonalny, ale również pięknie urządzony i efektowny. W nowoczesnych salonach królują sufity podwieszane, które w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem nadają niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu. W sypialni sufity podwieszane tworzą nastrojowy klimat do odpoczynku po męczącym dniu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wykonać sufit podwieszany nad całym pomieszczeniem lub nad jego wybranymi fragmentami, uzyskując efekt podświetlonych „wysp”. W suficie podwieszanym, oprócz oświetlenia, można ukryć kratki nawiewne i wywiewne z wentylacji lub klimatyzacji. Systemy sufitowe marki Knauf to bogata oferta różnorodnych rozwiązań, od prostych i ekonomicznych do bardzo okazałych i imponujących.

Sufit podwieszany w salonie w systemie suchej zabudowy Knauf


MEBLE BEZ MEBLI

Płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na wykonanie zabudowy, która może z powodzeniem zastąpić tradycyjne półki i szafki. Wykonanie takiej konstrukcji jest znacznie tańsze i łamie konwencję sztampowych mebli z katalogu. Rozmieszczenie i wielkość zabudowy można dostosować do indywidualnych preferencji i układu wnętrza. Sami decydujemy, ile miejsca przeznaczymy na telewizor, głośniki, książki czy inne drobiazgi. Warto przy tym pamiętać, że półki na których planujemy postawić ciężkie rzeczy, muszą mieć odpowiednio wzmocnioną konstrukcję. Powinniśmy to uwzględnić już na etapie planowania zabudowy. Płyty-gipsowo kartonowe sprawdzą się także przy obudowie bardzo popularnych ostatnio biokominków. Do takich zabudów polecamy czerwoną płytę Knauf.

Półki w systemie suchej zabudowy Knauf


NIEWIDOCZNE RURKI OD GRZEJNIKÓW I KARNISZE

W nowobudowanych domach i blokach ogrzewanie jest zwykle ukryte w podłodze, dlatego nie mamy problemu z rurkami, które szpecą mieszkanie. W starszym budownictwie nieestetyczne elementy można z powodzeniem zamaskować, obudowując je płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki temu, niewielkim kosztem możemy odmienić wnętrze, robiąc ozdobę pomieszczenia z nieestetycznej instalacji. Zabudowę możemy również wykorzystać do ukrycia karniszy. W minimalistycznych wnętrzach z eleganckimi zasłonami możemy zainstalować dodatkowo oświetlenie, które będzie tworzyło niepowtarzalny klimat i efektowną oprawę okna. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych, oprócz walorów dekoracyjnych, ma również inne zalety. Umożliwia łatwy dostęp do ukrytych pod nią instalacji, co jest szczególnie istotne w przypadku wystąpienia awarii. Demontaż fragmentu lub całości obudowy będzie znacznie tańszy niż rozbieranie ściany wykonanej z cegieł czy pustaków.

Obudowanie instalacji suchą zabudową Knauf 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Taśma wzmacniająca papierowa
Do systemów suchej zabudowy
 
Knauf Płyta Zwykła A10
Standardowa
 
Knauf Płyta Giętka 6.5 mm
Do kształtowania powierzchni krzywoliniowych

 

 

Wykorzystywane systemy

 

 
W111.pl
W111.pl KNAUF Ściana szkieletowa
 
W112.pl
W112.pl KNAUF Ściana szkieletowa