Śpij spokojnie z „czerwoną” płytą Knauf

 

Zastosowanie do budowy domu materiałów ogniochronnych jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Materiały niepalne nazywane są pasywną ochroną przeciwpożarową.

Oznacza to, że podczas pożaru elementy domu wykonane z tych materiałów dłużej zachowują nośność konstrukcji, hamują rozprzestrzenianie się ognia i tym samym zwiększają szanse na uratowanie ludzi oraz ich mienia.

Kiedy wybucha pożar domu, dla życia człowieka liczy się każda minuta. Im szybciej rozprzestrzenia się ogień, tym bardziej maleją szanse na ratunek

 

 

GIPS JAK GAŚNICA

Do materiałów budowlanych określanych mianem pasywnej ochrony przeciwpożarowej zalicza się płyty gipsowo-kartonowe. Gips posiada szczególne własności ogniochronne. Zawiera w sobie wagowo aż 20% wody w postaci krystalicznej. W przypadku płyty o grubości 15 mm ilość chemicznie związanej wody wynosi około 3 litrów na metr kwadratowy, a do jej podgrzania i odparowania potrzeba około 2000 kcal. Dla laika oznacza to, że gips pod wpływem ognia do momentu odparowania z niego wody działa jak gaśnica.


Knauf płyta ogniochronna „CZERWONA” PŁYTA OGNIOCHRONNA KNAUF

Po odparowaniu wody gips zaczyna się kruszyć, a konstrukcje wykonane ze zwykłych płyt gipsowo-kartonowych szybko tracą swoją stabilność. Dlatego też zwykła płyta gipsowo-kartonowa nie stanowi skutecznej zapory dla ognia. Tylko „czerwona” płyta Knauf ogniochronna, której rdzeń gipsowy wzmocniony jest włóknem szklanym, pod wpływem ognia zdecydowanie dłużej utrzymuje swoją spoistość oraz stabilność konstrukcji.


SYSTEMOWA KONSTRUKCJA

Zalety „czerwonej” płyty ogniochronnej to jednak nie wszystko. Niezwykle ważna jest cała konstrukcja ściany działowej czy sufitu podwieszanego, która dopiero w całości może stanowić barierę dla ognia. Knauf oferuje inwestorom i wykonawcom kilkanaście systemowych rozwiązań przegród budowlanych o wysokich parametrach ogniochronnych. Bardzo istotne jest także stosowanie elementów konstrukcji tego samego producenta, gdyż tylko w ten sposób można uzyskać deklarowane parametry systemu.


WYŻSZY STANDARD I BEZPIECZEŃSTWO

Ścianki działowe, sufity podwieszane, zabudowa poddasza i pionów instalacyjnych wykonane z płyty czerwonej Knauf, stwarzają wyższy standard mieszkania i życia, a domownikom zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zabudować poddasze i potem spać spokojnie, to „czerwona” płyta ogniochronna Knauf jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Nie ma innej alternatywy.

 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Płyta Ogniochronna F13
Do systemów PPOŻ
 
Knauf Płyta Ogniochronna F15
Ogniochronna płyta gipsowo-kartonowa