Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające - gdzie je stosować?

 

Nie warto oszczędzać na hydroizolacji! Zastosowanie mas uszczelniających w połączeniu z taśmami, narożnikami i mankietami gwarantuje zabezpieczenie podłoża przed wilgocią.

 

 

IZOLOWANIE PRZED WILGOCIĄ

Powierzchnie wyłożone okładzinami ceramicznymi, wbrew pozorom, nie są wodoszczelne. Woda może przeniknąć do podłoża poprzez spoiny, tym samym doprowadzając do poważnych uszkodzeń, takich jak wypłukiwanie spoiwa, niszczenie podłoża, powstawanie rys, zagrzybienia i wykwity, a w niektórych sytuacjach do zawilgocenia sąsiednich pomieszczeń. Przed położeniem płytek należy zabezpieczyć podłoże warstwą hydroizolacji, która zapobiega wnikaniu wody i wilgoci.


USZCZELNIENIE MIEJSC ZAGROŻONYCH PĘKANIEM

Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające zapewniają szczelność hydroizolacji w miejscach zagrożonych powstawaniem pęknięć lub zarysowań, w których użycie samej masy hydroizolacyjnej nie jest wystarczającą ochroną przed wilgocią - na krawędziach ścian i podłóg, w narożach oraz wzdłuż przebiegu dylatacji. Na całej szerokości są pokryte elastomerową warstwą uszczelniającą i włókniną poliestrową zwiększającą przyczepność. Zapewniają szczelność powłok hydroizolacyjnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.  


KOMPLETNE ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE

Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające są odporne na działanie związków alkalicznych, dlatego mogą być stosowane zarówno z hydroizolacjami jedno-, jak i dwukomponentowymi. Taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające zatapia się w folii w płynie Knauf Hydro Flex lub zaprawach hydroizolacyjnych Knauf Hydro Flex 1C, Knauf Hydro Flex 2C. Po wyschnięciu tworzą one szorstką powłokę o niewielkiej grubości oraz doskonałej przyczepności dla okładzin ceramicznych.Jest to szybka metoda na uzyskanie trwale szczelnego podłoża. Gama produktów Hydro Flex to kompletny system do wykonania hydroizolacji.


DANE TECHNICZNE

● grubość 0,5 mm
● maksymalne ciśnienie wody 0,5 MPa
● odporność na temperaturę od -30 °C do +90 °C

ZASTOSOWANIE

  • DO POMIESZCZEŃ MOKRYCH - łazienek, kuchni, pralni i myjni
  • NA ZEWNĄTRZ BUDYNKÓW - na balkony i tarasy, do piwnic


HYDROIZOLACJA W ŁAZIENCE - KABINA PRYSZNICOWA

Miejsca narażone na czasowe oddziaływanie wilgoci oraz wody, czyli przede wszystkim podłogę i ściany wewnątrz i w pobliżu kabiny prysznicowej należy zabezpieczyć folią w płynie Knauf Hydro Flex (1). Taśma uszczelniająca (2) służy do trwałego i elastycznego uszczelnienia połączeń obszarów hydroizolacji pomiędzy ścianą a podłogą.
Do uszczelnienia naroży stosujemy narożniki wewnętrzne (4) i zewnętrzne (6). Przejścia przyłączy sanitarnych, rury przechodzące przez ściany i odpływy kanalizacyjne w podłodze należy uszczelnić systemowymi mankietami ściennymi (3) oraz podłogowymi (5).

Hydroizolacja w łazience


 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Hydro Flex 1C
Elastyczna zaprawa uszczelniająca 1-komponentowa
 
Knauf Hydro Flex
Folia w płynie
 
Knauf Hydro Flex Taśma uszczelniająca
Do uszczelniania połączeń pomiędzy ścianą a podłogą
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Wewnętrzny
Do uszczelniania wewnętrznych naroży
 
Knauf Hydro Flex Narożnik Zewnętrzny
Do uszczelniania zewnętrznych naroży
 
Knauf Hydro Flex Mankiet Uszczelniający 120x120
Do uszczelniania przejść rur w ścianie
 
Knauf Hydro Flex Mankiet Uszczelniający 425x425
Do uszczelniania odpływów kanalizacyjnych w podłodze