Tynki gipsowe - czym się różnią?

 

Najbardziej powszechnym sposobem wykończenia ścian i sufitów jest położenie tynków. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się tynki gipsowe, zwłaszcza tynki maszynowe. Tynki gipsowe popularność zawdzięczają szybkiej technologii wykonania oraz przyjaznym dla człowieka właściwościom gipsu, który przejmuje z otoczenia nadmiar wilgoci i oddaje go, kiedy powietrze staje się zbyt suche. Posiada on także niewielki opór dyfuzyjny oraz idealne właściwości do utrzymania zrównoważonego klimatu w pomieszczeniach, co daje wrażenie ciepła i przytulności.

 

 

KNAUF OFERUJE SZEROKĄ GAMĘ TYNKÓW GIPSOWYCH

Tynki gipsowe spełniają różnorodne wymagania inwestorów. Sprawdź właściwości każdego z nich i wybierz tynk najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. 

 
TYNK GIPSOWY KNAUF MP 75 L
Standardowy tynk gipsowy lekki, łatwy w obróbce. Nakładany maszynowo na różnego rodzaje podłoża: beton komórkowy, pustaki ceramiczne i wapienno-piaskowe, podłoża betonowe, styropian. Ten ostatni wymaga zbrojenia siatką Gitex. Tynk dostarczany w workach 30 kg oraz w silosach, które sprawdzają się szczególnie przy realizacji dużych inwestycji.

Minimalna grubość tynku:     8 mm
Średnie zużycie:                  8 kg/m2/10 mm


TYNK GIPSOWY KNAUF MP 75 SL
Super lekki maszynowy tynk gipsowy. Lżejszy i bardziej wydajny niż Knauf MP 75 L, dzięki czemu generuje oszczędności materiałowe, zwłaszcza w przypadku tynkowania bardzo dużych powierzchni. Może być stosowany na tych samych podłożach co Knauf MP75 L. Dostępny na rynku w workach 30 kg oraz w silosach.

Minimalna grubość tynku:     8 mm
Średnie zużycie:                  7 kg/m2/10 mm


TYNK GIPSOWY KNAUF MP 75 DIAMANT
Tynk gipsowy o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, zalecany zwłaszcza do tynkowania ścian w pomieszczeniach narażonych na intensywną eksploatację. Sprawdza się bardzo dobrze w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Można stosować go na te same podłoża, co Knauf MP 75 L oraz Knauf MP 75 SL. Dostępny w workach 30 kg oraz silosach.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             12 kg/m2/10 mm
 
 
  
TYNK GIPSOWY KNAUF MP 75 G/F THERM
Tynk przeznaczony do tynkowania ścian, na których położono ogrzewanie ścienne. Dobrze przewodzi ciepło i nie odkształca się pod jego wpływem. Nakładany maszynowo. Dostępny w workach 30 kg. Istnieje możliwość dostawy na zamówienie w silosach.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             9 kg/m2/10 mm
 
 
TYNK GIPSOWY KNAUF GOLDBAND
Tynk gipsowy, nakładany ręcznie na różnego rodzaje podłoża: beton komórkowy, pustaki ceramiczne i wapienno-piaskowe, podłoża betonowe. Sprawdza się szczególnie dobrze podczas wykonywania prac remontowych oraz w przypadku tynkowania niedużych powierzchni.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             7,2 kg/m2/8 mm


ŚRODKI GRUNTUJĄCE

Wszystkie tynki gipsowe są tynkami jednowarstwowymi i wymagają wcześniej zagruntowanego podłoża. Na podłoża chłonne o chropowatej powierzchni, takie jak cegły czy pustaki stosujemy środek gruntujący Knauf Grundiermittel, który wyrównuje chłonność podłoża. Na podłożą niechłonne o zwartej i gładkiej powierzchni, takie jak stropy żelbetowe i elementy  betonowe, stosujemy Knauf Betokontakt, który zwiększa przyczepność tynku gipsowego do podłoża.

Wnętrze z tynkiem gipsowym Knauf
 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Grundiermittel 60
Środek gruntujący do powierzchni chłonnych
 
Knauf Goldband
Ręczny tynk gipsowy
 
Knauf MP 75 SL
Maszynowy tynk gipsowy, super lekki
 
Knauf Betokontakt
Środek gruntujący do betonu
 
Knauf Grundiermittel 90
Środek gruntujący do powierzchni bardzo chłonnych
 
Knauf MP 75 Diamant
Maszynowy tynk gipsowy o podwyższonej twardości
 
Knauf MP 75 G/F Therm
Maszynowy tynk gipsowo-wapienny na ogrzewanie ścienne
 
Knauf MP 75 L
Maszynowy tynk gipsowy, lekki