Tynki gipsowe - zdrowy klimat i wiele możliwości

 

Ostatnimi czasy tynki gipsowe stały się bardzo popularne w budownictwie mieszkaniowym. Wykonuje się je techniką jednowarstwową, są łatwe do wygładzenia i szybciej wysychają. Tworzą zdrowy klimat i otwierają inwestorom wiele możliwości wykończenia wnętrz.

 

 

DLACZEGO GIPS?

Gips jest materiałem silnie higroskopijnym
, co oznacza, że może pochłaniać wilgoć, magazynować ją i w razie potrzeby oddawać do otoczenia. Dzięki temu pozwala uzyskać optymalną wilgotność w pomieszczeniu. Ponadto gips przejmuje temperaturę otoczenia, co nadaje wnętrzom przytulną atmosferę. Te właściwości gipsu sprawiają, że tynki gipsowe tworzą we wnętrzach przyjemny, zdrowy klimat.
 

RÓŻNE MOŻLIWOŚCI WYKOŃCZENIA

Dostępne na rynku ręczne i maszynowe tynki gipsowe Knauf stwarzają wiele możliwości kształtowania powierzchni ścian i sufitów. W zależności od upodobań inwestora, za pomocą można uzyskać powierzchnię gładką, czy strukturalną.  Tynki gipsowe są doskonałym podłożem pod farby, tapety i glazurę.Nastryskiwanie tynku Knauf MP 75 LWYDAJNE TYNKI MASZYNOWE
Najbardziej popularny tynk gipsowy to Knauf MP 75 L. Jego zalety to wydłużony czas obróbki oraz wysoka wydajność. Równie pięknie wygląda we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.   Przy pomocy agregatu tynkarskiego nakłada się także Knauf MP75 Diamant, czyli tynk o podwyższonej twardości. Tynk ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających inwestorów, łączy on w sobie zalety tynków gipsowych i cementowo-wapiennych. Pozwala wnętrzom „oddychać”, a jednocześnie jest bardzo twardy i wytrzymały. 


Tynkowanie ręczne Knauf RotbandGDY NIE MA ALTERNATYWY DLA PRACY RĘCZNEJ
Ręczne tynki gipsowe reprezentują Knauf Rotband i Knauf Goldband. To tynki polecane do renowacji powierzchni, gdy chcemy naprawić uszkodzone lub stare tynki, zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie nie da się pracować z zastosowaniem agregatu tynkarskiego.

Knauf Rotband zawiera specjalne lekkie dodatki. Wyróżnia go bardzo wysoka przyczepność, dzięki czemu jest chętnie stosowany do tynkowania podłoży betonowych. Minimalna grubość tynku 5 mm przekłada się na wydajność i ekonomiczność tego produktu.

Knauf Goldband świetnie sprawdza się na ścianach. Nadaje się do wszelkich prac remontowych, polegających na uzupełnianiu ubytków i wyrównywaniu ścian wewnątrz budynków.  Knauf Goldband jest też często wykorzystywany do montażu i obróbki powierzchni wokół okien. Należy jednak pamiętać, że Knauf Goldband jest tynkiem do zastosowania wewnątrz pomieszczeń i można go wykorzystywać przy osadzaniu okien, ale od strony mieszkania.


NA GŁADKO CZY Z FAKTURĄ?
Najczęściej pożądany efekt przy stosowaniu tynków gipsowych to równe, gładkie powierzchnie. Po  wielu latach dominacji gładkich i równych wnętrz pojawiają się nowe, interesujące trendy. Jednym z nich są ściany z dowolną strukturą, którą można formować w tynku gipsowym za pomocą narzędzia.  
 

 

 

Zobacz, co kupić

 

Potrzebne produkty

 

 
Knauf Rotband
Ręczny tynk gipsowy o zwiększonej przyczepności
 
Knauf Goldband
Ręczny tynk gipsowy
 
Knauf Super Finish
Gotowa masa szpachlowa
 
Knauf MP 75 Diamant
Maszynowy tynk gipsowy o podwyższonej twardości
 
Knauf MP 75 L
Maszynowy tynk gipsowy, lekki