P341b.pl

 
System ociepleń zewnętrznych na styropianie z tynkami dyspersyjnymi

 

 

 

 

W skład systemu wchodzą:1 Środek gruntujący

2 Klej mocujący płytę izolacyjną

3 Płyta izolacyjna

4 Łączniki mechaniczne wg projektu budowlanego

5 Klej do zatapiania siatki

6 Siatka zbrojąca

7 Podkład pod tynk

8 Tynk

 

Klej mocujący płytę izolacyjną

 

Knauf KS 300

Knauf K 600

Płyta izolacyjna

 

KNAUF Therm PRO Fasada/Dach/Podłoga EPS 70 λ 38

KNAUF Therm TECH Fasada λ 42

KNAUF Therm TECH Fasada λ 40

KNAUF Therm PRO Fasada/Dach/Podłoga EPS 80 λ 37

KNAUF Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga EPS 80 λ 31

Łączniki mechaniczne wg projektu budowlanego

 

Klej do zatapiania siatki

 

Knauf KZW 700

Knauf K 600

Siatka zbrojąca

 

Knauf Siatka zbrojąca 165

Podkład pod tynk

 

Knauf Putzgrund

 

Opis
systemu
Dane
techniczne
Pliki
do pobrania

 

Opis systemu

System ociepleń zewnętrznych na styropianie wykończony tynkiem dekoracyjnym akrylowym, siloksanowym, silikatowym, silikonowym lub mozaikowym.


Zastosowanie:


Zestaw wyrobów do wykonywania ociepleń systemem KNAUF THERMO DUO przeznaczony jest do ocieplania ścian zewnętrznych budynków w przypadku, gdy istniejące ocieplenie jest w złym stanie technicznym lub nie spełnia wymagań cieplnych. Wykonanie ocieplenia systemem KNAUF THERMO DUO w przypadku, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych (np. grubość warstwy izolacji cieplnej w istniejącym ociepleniu jest za mała) lub, z uwagi na stan techniczny, wymaga renowacji, polega na umocowaniu do istniejących, ocieplonych ścian, od zewnątrz, warstwowego układu składającego się ze styropianu jako materiału termoizolacyjnego, warstwy zbrojonej wykonanej z zaprawy klejącej i siatki zbrojącej oraz wyprawy tynkarskiej.


Montaż:


W przypadku systemu KNAUF THERMO DUO, płyty styropianowe należy mocować za pomocą zaprawy klejącej i łączników mechanicznych (system mocowany mechanicznie). Zaprawa klejąca jest stosowana w celu zapewnienia płaskiego przylegania systemu do podłoża (powierzchnia klejenia nie powinna być mniejsza niż 40%). Łączniki mechaniczne powinny przechodzić przez wszystkie warstwy styropianu, aż do podłoża i być zakotwione w ścianie na głębokość określoną w projekcie ocieplenia, w zależności od typu łącznika i rodzaju podłoża. Stosowanie zestawów wyrobów KNAUF THERMO DUO powinno być zgodne z projektem technicznym opracowanym dla określonego obiektu oraz firmowymi wytycznymi Knauf Sp. z o.o. Roboty budowlane związane z wykonaniem ociepleń systemem KNAUF THERMO DUO powinny być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Zaprawy klejące, środek gruntujący, zaprawy i masy tynkarskie mogą być nakładane w temperaturze od +5 do +25°C. Przy prowadzeniu robót ociepleniowych należy przestrzegać odstępów czasowych miedzy nakładaniem poszczególnych warstw zgodnie z instrukcja Producenta.


 

 

 

 

 

 

 

Porady ekspertów

 

Prace z wykorzystaniem produktu

 

 
Jak docieplić stary budynek?