Zadbamy o Twój


KOMFORT AKUSTYCZNY

 

 

 

Zadbamy o Twój

KOMFORT AKUSTYCZNY

 

2019-02-26

 

Cisza i spokój we własnym domu to jeden z warunków komfortu mieszkaniowego. Żyjemy coraz szybciej, na co dzień jesteśmy otoczeni tysiącami różnych dźwięków. Po intensywnym dniu chcemy od nich odpocząć. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż w mieszkaniach do których wracamy, zamiast upragnionej ciszy i spokoju, dręczy nas uprzykrzający życie hałas – emitowany przez innych domowników lub dochodzący od sąsiadów zza ściany, np. szczekanie psa, głośna muzyka lub donośne rozmowy. W takich warunkach ciężko się zrelaksować po długim i męczącym dniu.  


Akustyka jest też ważnym parametrem komfortu w hotelach, biurach, centrach handlowych, placówkach oświatowych, budynkach użyteczności publicznej i innych obiektach w których przebywamy. Już na etapie projektowania warto zadbać, by były ciche i umożliwiały kreatywną pracę oraz wygodny odpoczynek. 


Knauf oferuje rozwiązania, które pozwalają wygrać z hałasem. W trosce o komfort akustyczny zaprojektowaliśmy systemy suchej zabudowy oparte o akustyczne płyty gipsowo-kartonowe Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus. Dzięki naszym rozwiązaniom możliwe jest wykonanie konstrukcji budowlanych o najwyższych parametrach akustycznych, które pozwolą odciąć niechciane dźwięki do granic słyszalności ludzkiego ucha. Korzystając z płyt gipsowo-kartonowych Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus możesz także poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian.

Nasze systemy oparte o płyty Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus dedykujemy architektom, którzy wpisując je w swój projekt, projektują ciszę i spokój przyszłych użytkowników budynków. 

Zobacz, jak zaprojektować komfort akustyczny budynków


Rekomendujemy je również właścicielom domów i mieszkań, którzy chcą wygodnie mieszkać i otaczać się tylko tymi dźwiękami, które sami wybierają. 


Zobacz, jak zadbać o ciszę we własnym domu
Komfort akustyczny to jeden z najważniejszych aspektów nowoczesnego budownictwa. Wybierz rozwiązania Knauf, które pozwolą Ci wyeliminować hałas we wnętrzach. 

Chcesz wiedzieć więcej? -> Kliknij tutaj