Materiały budowlane Knauf z certyfikatem EMICODE®


Bezpieczne dla zdrowia i środowiska

 

 

 

Materiały budowlane Knauf z certyfikatem EMICODE®

Bezpieczne dla zdrowia i środowiska

 

2023-01-16

 

Zmiany klimatyczne oraz zmiany trybu życia powodują, że spędzamy coraz więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Jakość powietrza, którym oddychamy we wnętrzach ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Bezpośredni wpływ na higienę powietrza w budynkach mają materiały budowlane zastosowane podczas budowy i remontu. 

Produkty Knauf - płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe, masy szpachlowe, kleje do glazury, wylewki podłogowe i grunty - zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem EMICODE® w najwyższej klasie EC1 PLUS, który potwierdza, że mają bardzo niską emisję lotnych związków organicznych (LZO) i gwarantują najlepszą możliwą jakość powietrza w pomieszczeniach, a tym samym są przyjazne dla zdrowia i środowiska. 

Certyfikat EMICODE® jest uznawany za najważniejszy znak jakości niskoemisyjnych materiałów budowlanych.

Płyty gipsowo-kartonowe Knauf to jedyne płyty g-k na polskim rynku ze znakiem jakości EMICODE®. Płyty G-K jako materiał budowlany o dużej powierzchni mogą znacząco wpływać na stan powietrza w pomieszczeniach. Płyty gipsowo-kartonowe Knauf nie oddziałują negatywnie na jakość powietrza we wnętrzach. W procesie certyfikacji EMICODE® zostały poddane bardzo rygorystycznym testom pod kątem emisji LZO przez niezależne laboratoria badawcze, które potwierdziły ich najwyższą jakość. 

Wybór niskoemisyjnych materiałów budowlanych to nie tylko troska o zdrowie użytkowników budynków, ale także osób pracujących tymi produktami – wykonawców. Pracując z materiałami Knauf nie musisz się obawiać, że wdychasz toksyczne substancje, niebezpieczne dla Twojego zdrowia. 

Wybieraj świadomie i oddychaj głęboko czystym powietrzem.


Dowiedz się więcej >>> EMICODE