Knauf w Polsce


Lider na lokalnym rynku

OD 25 LAT W POLSCE
Produkty marki Knauf są dostępne w sprzedaży w Polsce od 25 lat. W tym czasie zbudowaliśmy silną pozycję lidera na rynku materiałów budowlanych. Marka Knauf należy do najlepiej rozpoznawalnych w swojej kategorii i jest postrzegana jako marka Premium, za którą zawsze stoi wysoka jakość.

Nasza oferta w Polsce obejmuje systemy suchej zabudowy na bazie płyt gipsowych, gipsowo-włóknowych i cementowych, tynki gipsowe i cementowo-wapienne, masy szpachlowe, gładzie polimerowe, wylewki, produkty chemii budowlanej, w tym kleje, fugi i silikony, a także systemy ociepleń z tynkami elewacyjnymi i farbami.

Dystrybucją wyrobów firmy KNAUF w Polsce zajmuje się KNAUF Sp. z o.o., która posiada na terenie kraju sieć liczącą ponad 300 dystrybutorów.
FABRYKI KNAUF W POLSCE
W Polsce prowadzimy produkcję w 5 fabrykach:
  • od 1996 roku w fabryce płyt gipsowo-kartonowych w Rogowcu, k. Bełchatowa
  • od 1998 roku w fabryce tynków i mas szpachlowych w Jaworznie
  • od 1998 roku w fabryce płyt gipsowo-kartonowych w Brzeziu, k. Opola
  • od 2000 roku w fabryce chemii budowlanej w Rogowcu, k. Bełchatowa 
  • od 2012 roku w fabryce tynków gipsowych w Rogowcu k. Bełchatowa

 
 

FABRYKI
TYNKÓW

 
 

FABRYKI
PŁYT GIPSOWYCH
 
 

FABRYKA
CHEMII BUDOWLANEJ

Podstawowym surowcem do produkcji jest syntetyczny gips, który powstaje jako produkt uboczny procesu odsiarczania spalin Elektrowni Bełchatów oraz Jaworzno III. W ten sposób firma Knauf przyczynia się bezpośrednio do ochrony naturalnego środowiska człowieka.

Systemy Knauf są stale doskonalone. Firmowe laboratorium, opracowujące poszczególne rozwiązania techniczne, przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości produktów. Nowe produkty i technologie spełniają wysokie wymagania techniczno-budowlane, w tym między innymi wymagania ochrony p.poż. oraz izolacji akustycznej.

W naszych fabrykach wdrożyliśmy zaawansowany system zarządzania jakością. Dzięki temu wszystkie nasze produkty mają stałą, najwyższą jakość. Pracujemy zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2001, jak również według odpowiednich norm i przepisów krajowych oraz zakładowych.

Aktualnie certyfikaty ISO grupy Knauf w Polsce:

Certyfikat ISO 9001
dla Knauf Jaworzno III Sp. z o.o.
(wersja polska)Certyfikat ISO 9001
dla Knauf Bełchatów Sp. z o.o.
(wersja polska)

Więcej informacji o Knauf
ZOBACZ TAKŻE
Globalny dostawca materiałów budowlanych
Grupa Knauf
Wartości Knauf
Podstawa zrównoważonego rozwoju
Filozofia Knauf
Czym się kierujemy?
Praca w Knauf
Chcesz dołączyć do naszego zespołu?