Nobel Tower, Poznań


System Knauf AQUAPANEL® Outdoor w Nobel Tower

 

 

 
Nobel Tower, Poznań

 

55-metrowy Nobel Tower znajduje się w Poznaniu, w samym sercu Jeżyc. Budynek stanął obok dwóch innych wysokościowców - Omegi i Collegium Wrzoska. Zaprojektował go Piotr Barełkowski z pracowni ADS - ten sam, który współtworzył projekt Starego Browaru. Ponad połowę najemców stanowią małe, kilkuosobowe firmy z branży biotechnologicznej, informatycznej i medycznej. To dlatego, że w budynku na trzech piętrach znajduje się inkubator przedsiębiorczości. Ma to być przestrzeń, gdzie swoje miejsce znajdą młodzi przedsiębiorcy. Założenie jest takie, że przy wsparciu zespołu z Nobel Tower firmy te rozwiną się i osiągną rynkowy sukces. Oprócz powierzchni biurowej najemcy mają dostęp do szkoleń i doradztwa w zakresie pozyskania funduszy na rozwój.

 

 

Opis inwestycji
Zastosowane systemy knauf

 

System Knauf AQUAPANEL® Outdoor w Nobel Tower

Do wykonania wentylowanej elewacji Nobel Tower zostały zastosowane nowoczesne płyty cementowe Knauf AQUAPANEL® Outdoor. Elewacja Nobel Tower inspirowana była układem tkanki mięśniowej, która ma odzwierciedlać działalność medyczno-technologiczną prowadzoną w budynku. Bioniczna forma fasady budynku, nawiązująca do smukłej budowy komórek tkanki mięśniowej, ukrywa masywność zewnętrznych ścian. Taka budowa wpływa korzystnie nie tylko na efektywność energetyczną, ale także pozwala na elastyczną aranżację wnętrz przeznaczonych na wynajem. Jest niezwykle efektowna, dzięki temu Nobel Tower wyróżnia się zdecydowanie na tle otaczającej go okolicy oraz całego miasta.

Nobel Tower otrzymał wyróżnienie "Highly Commended" w kategorii komercyjnych wieżowców w międzynarodowym konkursie International Property Awards. Uwagę jury przykuła innowacyjność zastosowanych rozwiązań architektonicznych i instalacyjnych. Wieżowiec został zaprojektowany zgodnie z koncepcją biznesową zakładającą wielofunkcyjność budynku. We wnętrzach Nobel Tower znajdziemy przestrzenie laboratoryjne, biurowe i konferencyjne oraz specjalistyczne powierzchnie medyczne.

Inwestor: Centrum Zaawansowanych Technologii sp. z o. o.
Projektant: Pracownia Studio ADS
Wykonawca elewacji: LAN-BUD Grzegorz Landowski


 
W382.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W382.pl
 
W381.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W381.pl
 
W386-2.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W386-2.pl
 
W386-1.pl
KNAUF AQUAPANEL Ściana szkieletowa W386-1.pl

 

Lokalizacja
Nobel Tower

 

ul. Dąbrowskiego 77A 60-101 Poznań