I BAM W ŚCIANĘ!


Twardy tynk gipsowy Knauf Diamant

TYNK GIPSOWY ODPORNY NA USZKODZENIA

Estetycznie wykończone ściany i sufity są wizytówką każdego domu. Niestety, ściany nie mają z nami łatwego życia! Ile razy zdarzyło się Wam zupełnie przypadkiem uderzyć czymś w ścianę, obić ją albo porysować? A dzieci – one też nie oszczędzają ścian podczas zabawy. Bam w ścianę i ubaw po pachy! To dlatego tynk gipsowy Knauf Diamant jest idealnym rozwiązaniem do domów rodzin z dziećmi. Na ścianach otynkowanych Diamantem nie ma śladów dziecięcych zabaw ani śladów innych, przypadkowych uszkodzeń.

KORZYŚCI DLA INWESTORA

ŚCIANY ODPORNE NA ZNISZCZENIA

Specjalnie opracowana w laboratoriach Knauf receptura tynku MP75 Diamant, sprawia, że tynk jest twardszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż standardowe tynki gipsowe. Powierzchnia wykończonych nim ścian i sufitów jest wytrzymała, odporna na wszystkie uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w domu, podczas codziennego użytkowania pomieszczeń.

ZDROWY I PRZYTULNY KLIMAT W POMIESZCZENIACH

Dzięki naturalnym właściwościom higroskopijnym gipsu, tynk MP75 Diamant reguluje wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na neutralnym poziomie, optymalnym dla zdrowia i samopoczucia domowników.

GŁADKA POWIERZCHNIA OTYNKOWANYCH ŚCIAN

Powierzchnie otynkowane Knauf Diamant są na tyle gładkie, że nie ma konieczności wykańczania ich gładzią. W przeciwieństwie do powierzchni otynkowanych twardymi tynkami cementowo-wapiennymi o ziarnistej i chropowatej fakturze, Knauf Diamant stanowi dobre podłoże pod tapety, farby i inne okładziny ścienne. Inwestorom, którym zależy na idealnie gładkiej powierzchni i efekcie tzw. „lustra” rekomendujemy wykończenie tynku gładzią Knauf Super Finish – po wyschnięciu utwardza się i podobnie jak tynk jest wytrzymała na uszkodzenia.

KORZYŚCI DLA WYKONAWCY

ZADOWOLENIE INWESTORA, NAWET BARDZO WYMAGAJĄCEGO

Knauf MP 75 Diamant łączy w sobie najlepsze cechy tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Tak jak tynki cementowo-wapienne jest odporny na uszkodzenia. Jednocześnie jako tynk gipsowy pozwala uzyskać gładką powierzchnię. Nie kurczy się podczas wysychania, a na jego powierzchni nie powstają pęknięcia. Każdy inwestor, nawet bardzo wymagający, który wybierze Diamant do swojego domu, będzie zadowolony z efektu i trwałości tynku.

JEDEN TYNK DO WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ

Knauf Diamant można zastosować w każdym pomieszczeniu w domu – także w kuchni, łazience czy pralni, w których wilgotność powietrza nie przekracza 70%. To duża wygoda, bo nie trzeba kupować różnych rodzajów tynku i mieszać technologii.

 • WYSOKA TWARDOŚĆ

  Dzięki czemu tynk jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie

 • WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

  Nadaje się do wszelkiego typu pomieszczeń

 • TWORZY PRZYJEMNY KLIMAT W DOMU

  Reguluje wilgotność w pomieszczeniu

 • MASZYNOWY

  Szybka realizacja inwestycji przy użyciu agregatu

 • MOŻLIWOŚĆ NAKŁADANIA DO 50 MM

  Tynkowanie większych ubytków w ścianie

Dowiedz się więcej o produkcie