WODA - UWIELBIAMY WODĘ!


Folia w płynie Knauf Hydroflex

FOLIA W PŁYNIE ZABEZPIECZA PRZED PLEŚNIĄ

Woda – wszyscy uwielbiamy wodę! Niestety, pleśń też ją lubi. Jeżeli nie chcesz mieć w swojej łazience nieestetycznych wykwitów pleśni i grzybów, które dodatkowo są szkodliwe dla zdrowia, pamiętaj o hydroizolacji pod płytkami. Dlaczego to takie ważne? Okładzina z płytek nie chroni podłoża w 100% przed wodą. Chociaż płytki są odporne na wilgoć, to fugi pomiędzy nimi nie są w pełni wodoszczelne. Hydroizolacja z folii zastosowana w łazience zabezpieczy podłoże przed wnikaniem wody i wilgoci, a tym samym wyeliminuje ryzyko powstawania pleśni i grzybów w Twojej łazience.

KORZYŚCI DLA INWESTORA

SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE ŁAZIENKI PRZED WILGOCIĄ

Ze wszystkich pomieszczeń w domu, to łazienka jest najbardziej narażona na działanie wody i wilgoci. Woda może przeniknąć pod płytki, doprowadzając do powstania wykwitów pleśni, a w niektórych sytuacjach nawet do zawilgocenia sąsiednich pomieszczeń. Folia w płynie Knauf Hydro Flex tworzy wodoszczelną powłokę, która stanowi barierę dla wilgoci i zapobiega jej wnikaniu do podłoża.

OCHRONA W RAZIE AWARII PRALKI

Mała awaria i wyciek wody z pralki może być przyczyną dużych zniszczeń u sąsiada, który mieszka piętro niżej. Warstwa folii w płynie zabezpiecza podłoże przed wnikaniem wody, a tym samym chroni Twoich sąsiadów przed zalaniem, a Ciebie przed kłopotem i wydatkami związanymi z usuwaniem zniszczeń. Podobnie wygląda sytuacja z odpływami kabin prysznicowych, wanien, umywalek.

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE – NA ŚCIANY I PODŁOGI

Folię w płynie możesz zastosować do zabezpieczenia ścian i podłóg wokół umywalek, wanien, toalet oraz kabin prysznicowych. Folię należy obowiązkowo położyć na wszystkich zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych, np. na obudowie wanny lub geberitu. Knauf Hydro Flex też stosować na ogrzewaniu podłogowym i ściennym.

HYDROIZOLACJĘ MOŻESZ WYKONAĆ SAMODZIELNIE

Jeżeli jesteś typem złotej rączki i chcesz samodzielnie wykonać remont łazienki, to bez problemu poradzisz sobie ze zrobieniem hydroizolacji, wykorzystując folię w płynie oraz inne produkty z gamy Knauf Hydro Flex. To łatwe! Wskazówki krok po kroku znajdziesz w naszym filmie instruktażowym.

KORZYŚCI DLA WYKONAWCY

GOTOWA DO UŻYCIA, SZYBKIE I WYGODNE NAKŁADANIE

Folia w płynie jest gotowa do użycia od razu po otwarciu. Możesz ją nanosić na podłoże za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub szczotki. Odpowiednia konsystencja ułatwia szybką aplikację. Przy standardowych podłożach wystarczą dwie warstwy folii, aby uzyskać właściwe zaizolowanie powierzchni. Standardowych podłoży budowlanych nie musisz wcześniej gruntować. Oszczędzasz czas i możesz szybciej przejść do kolejnego etapu prac.

MEGA WYDAJNOŚĆ - NIŻSZY KOSZT INWESTYCJI

Folia w płynie Knauf jest 100% wodoszczelna już przy warstwie o grubości 0,3 mm, dzięki temu ma bardzo niskie zużycie - tylko 0,4 kg/m2. Przy użyciu jednego opakowania folii w płynie Knauf możesz wykonać hydroizolację na większej powierzchni, niż gdybyś zastosował podobny produkt konkurencyjnej marki.

 • 100% WODOSZCZELNA

  JUŻ PRZY WARSTWIE 0,3 MM

 • GOTOWA DO UŻYCIA

  OD RAZU PO OTWARCIU OPAKOWANIA I PRZEMIESZANIU

 • BARDZO WYDAJNA

  TYLKO 0,4 KG/M2

 • ŁATWE ZASTOSOWANIE

  NANOSZENIE NA PODŁOŻE ZA POMOCĄ PĘDZLA LUB WAŁKA

 • NIE WYMAGA ŚRODKA GRUNTUJĄCEGO

  NA STANDARDOWYCH PODŁOŻACH

Dowiedz się więcej o produkcie