SUFIT PODWIESZANY Z PŁYTY KNAUF CLEANEO AKUSTIK


Redukuje echo, poprawia akustykę i pochłania zapachy

SUFIT PODWIESZANY IDEALNY DO NOWOCZESNYCH WNĘTRZ

Sufit podwieszany w systemie suchej zabudowy to rozwiązanie bardzo często stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Za pomocą podwieszanego sufitu można kształtować przestrzeń i aranżować pomieszczenia na wiele sposobów. Sufit podwieszany jest łatwy i szybki w montażu. Wykonuje się go z płyt kartonowo-gipsowych, które mocowane są do stropu na specjalnym stelażu z metalowych profili i wieszaków.


PERFOROWANE PŁYTY KNAUF CLEANEO AKUSTIK

Tradycyjny sufit podwieszany może pełnić funkcję dekoracyjną, może służyć do ukrycia instalacji, może też wyciszać pomieszczenie. Sufit podwieszany ze specjalnych, perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf Cleaneo Akustik dodatkowo redukuje echo (pogłos), poprawia akustykę w pomieszczeniach oraz pochłania zapachy i oczyszcza powietrze.
POZNAJ ZALETY PŁYTY KNAUF CLEANEO AKUSTIK

REDUKUJE
POGŁOS (ECHO)

W pomieszczeniach domowych echo (pogłos) jest zjawiskiem niepożądanym. Głównym problemem, jaki powoduje nadmierny pogłos jest słaba zrozumiałość mowy.

POPRAWIA
AKUSTYKĘ

Perforowana powierzchnia płyty Cleaneo Akustik pochłania dźwięki, dzięki czemu zmniejsza się hałas w pomieszczeniu, a dźwięk nie odbija się od twardych płaszczyzn.

POCHŁANIA
ZAPACHY

Dzięki dodatkowi odwodnionego zeolitu, płyta Cleaneo Akustik oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów.
Sufit podwieszany z płyty Knauf Cleaneo Akustik, ze względu na unikatowe właściwości płyty jest szczególnie dedykowany do zastosowania w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym w salonach połączonych z kuchnią.


ROZMAWIAJ BEZ ECHA

BO WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ROZMOWY

W nowoczesnych wnętrzach łączymy salon z kuchnią, jadalnią i holem. Powstają pomieszczenia typu open space o dużej kubaturze, w których naturalnie występuje problem echa. Moda na minimalizm w aranżacji wnętrz – mała ilość mebli i wyposażenia - dodatkowo potęguje ten nieprzyjemny dla naszych uszu efekt.

Echo, w akustyce nazywane zjawiskiem pogłosu, to odbijanie fal dźwiękowych od płaszczyzn pomieszczenia, które nasz zmysł słuchu rejestruje jako hałas, zakłócający rozumienie mowy i prawidłowy odbiór dźwięków.

Jednocześnie salon z kuchnią to miejsce w domu w którym spędzamy najwięcej czasu. To tutaj wspólnie gotujemy, jemy posiłki, relaksujemy się na kanapie, słuchamy muzyki. Dlatego właśnie w salonie z kuchnią warto zadbać o dobrą akustykę, tak żeby nam się przyjemnie rozmawiało z bliskimi osobami, czy gośćmi, których zapraszamy.Sufit podwieszany z płyty Knauf Cleaneo Akustik skutecznie redukuje echo i dyskomfort akustyczny nim wywołany, tak abyś mógł w pełni czerpać przyjemność z rozmów z najbliższymi i cieszyć się czystym dźwiękiem ulubionej muzyki.

Płyty gipsowo-kartonowe Knauf Cleaneo Akustik mają specjalną perforowaną powierzchnię, dzięki temu cechują się bardzo wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Zastosowanie ich w konstrukcji sufitu podwieszanego pozwala skutecznie zredukować pogłos w dużych pomieszczeniach.

CIESZ SIĘ DŻWIĘKIEM

W SWOIM DOMOWYM CENTRUM ROZRYWKI

Salon z kuchnią to także miejsce, gdzie zwykle aranżujemy centrum domowej rozrywki. Wieszamy na ścianie telewizor, włączamy ulubiony film lub serial, ustawiamy głośność i chcemy się poczuć jak w kinie. Niestety, spotyka nas rozczarowanie, bo dźwięk odbija się od powierzchni ścian i podłóg, rozchodzi w pomieszczeniu i słyszymy telewizor w całym domu, ale najgorzej na kanapie przed telewizorem! Nie tego oczekujemy.

Dzieje się tak, bo każda twarda powierzchnia, taka np. jak mur, tynk, gładź, gres odbija dźwięk. Kąt padania fali jest równy kątowi odbicia. Jeśli dźwięki płynące z telewizora odbijają się od twardej powierzchni, np. ściany na której jest zawieszony, to głośność dźwięku może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Głośne dźwięki telewizora mogą przeszkadzać innym domownikom, zakłócając ich spokojny sen czy skupienie podczas pracy lub odrabiania lekcji.

Prostym i szybkim rozwiązaniem problemu jest montaż sufitu podwieszanego z płyty Knauf Cleaneo Akustik, który znacząco poprawia akustykę w pomieszczeniach.

Rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniu
BEZ SUFITU PODWIESZANEGO

Pochłanianie dźwięku przez
SUFIT Z CLEANEO AKUSTIK

Nie trzeba instalować sufitu podwieszanego na całej powierzchni stropu. Żeby wyeliminować zjawisko niepożądanego rozchodzenia i odbijania się dźwięku wystarczy wykonać sufit podwieszany w formie wyspy, czyli kwadratu lub prostokąta o odpowiednich wymiarach.

Sufit podwieszany z płyty Knauf Cleaneo Akustik umieszczony w przestrzeni pomiędzy telewizorem i kanapą zniweluje zjawisko niekontrolowanego odbijania się dźwięku i rozchodzenie się go do innych stref pomieszczenia oraz do innych pokojów w domu, a także poprawi jakość odbioru dźwięków płynących z telewizora.

Pozbądź się niechcianych zapachów

ODDYCHAJ CZYSTYM POWIETRZEM

Połączenie salonu z kuchnią jest kłopotliwe w jednym aspekcie. Gdy gotujemy w całym pomieszczeniu unoszą się zapachy jedzenia. Oczywiście pochłaniacz usuwa część tych zapachów, ale nie zawsze radzi sobie z nimi w 100%.

Montaż sufitu podwieszanego z zastosowaniem płyty Knauf Cleaneo Akustik w części kuchennej pozwala nie tylko ukryć w konstrukcji sufitu przewody czy rury wentylacyjne, ale także przynosi dodatkową korzyść, która wynika z właściwości samej płyty. Płyta gipsowo-kartonowa Knauf Cleaneo Akustik ma właściwości oczyszczania powietrza, dzięki zawartości zeolitu, czyli minerału absorbującego zapachy.

Sufit podwieszany z płyty Knauf Cleaneo Akustik pomaga oczyszczać powietrze w pomieszczeniu, pochłaniając nie tylko typowe kuchenne zapachy, ale także zapach dymu papierosowego, metale ciężkie, toksyny i wolne rodniki.

Ta unikatowa właściwość płyty sprawia, że sufit podwieszany wykonany z jej zastosowaniem szczególnie sprawdza się w salonach połączonych z kuchnią, gdzie miesza się dużo różnych zapachów, nie zawsze pożądanych przez domowników.

Oczyszczanie powietrza
z nieprzyjemnych zapachów przez
SUFIT Z CLEANEO AKUSTIK

Dodaj charakteru swojemu wnętrzu

POSTAW NA NOWOCZESNY DESIGN

Projektując i urządzając własne cztery kąty skupiamy się na rozplanowaniu przestrzeni, doborze najlepszych materiałów i rozwiązań technologicznych, ale chcemy także by wystrój domu czy mieszkania oddawał nasz indywidualny styl.

W nowoczesnych wnętrzach stawiamy na nietuzinkowe faktury, minimalistyczne formy. Sufit podwieszany z płyt Knauf Cleaneo Akustik w formie wyspy designersko wygląda i nadaje wnętrzu nowoczesny, niepowtarzalny charakter.

Sufit podwieszany z płyt Knauf Cleaneo Akustik w formie wyspy pomaga w optycznym wydzieleniu części pomieszczenia – salonowej i kuchennej. Możliwości aranżacyjne w przypadku sufitu podwieszanego są praktycznie nieograniczone.Sufit podwieszany z płyt Knauf Cleaneo Akustik o perforowanej powierzchni, odpowiednio wkomponowany w wystrój wnętrza stanowi jego ozdobę i dekorację.

W konstrukcję sufitu podwieszanego z płyt Knauf Cleaneo Akustik można dowolnie wkomponować oświetlenie – punktowe oraz liniowe, które wraz z oświetleniem głównym zbuduje odpowiedni nastrój we wnętrzu.RÓŻNE WZORY PERFORACJI DO WYBORU

Perforację, czyli wielkość i rozmieszczenie otworów na powierzchni płyty Knauf Cleaneo Akustik można wybrać spośród kilkudziesięciu dostępnych wzorów.

Płyta Knauf Cleaneo Akustik w zależności od wariantu ma otwory okrągłe lub kwadratowe, rozłożone w różnych konfiguracjach, więc możemy wybrać wzór najlepiej pasujący do aranżacji naszego wnętrza.

KNAUF CLEANEO AKUSTIK
perforacja prosta kwadratowa

KNAUF CLEANEO AKUSTIK
perforacja prosta okrągła

KNAUF CLEANEO AKUSTIK
perforacja przestawna okrągła

KNAUF CLEANEO AKUSTIK
perforacja rozrzucona okrągła


PERFOROWANA PŁYTA
KNAUF CLEANEO AKUSTIK


Przejdź do szczegółowej karty produktu