Systemy ociepleń wewnętrznych Knauf TecTem®


Sposób na ciepło od wewnątrz

JAK ZATRZYMAĆ CIEPŁO WEWNĄTRZ
Knauf TecTem® to innowacyjny system ocieplania płytami izolacyjnymi od wewnątrz ścian zewnętrznych oraz sufitów. Umożliwia dostosowanie istniejących ścian do wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej, gdy niemożliwe jest ich ocieplenie od zewnątrz.

Płyta izolacyjna TecTem® produkowana jest z naturalnego perlitu oraz środków wiążących. To płyta mineralna, która nie posiada w swoim składzie włókien. Wykazuje doskonałe parametry termiczne, ale również zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach - jest otwarta dyfuzyjnie oraz kapilarnie aktywna. Ma zdolność wchłaniania wody kondensacyjnej oraz oddawania jej z pewnym opóźnieniem do otoczenia. Łagodzi występowanie nadmiernego stężenia wilgoci w powietrzu, dzięki czemu wzrasta temperatura powierzchni ściany.

Zalety dla wykonawcy
  • Kompletny system – poza płytami TecTem® dostępne są wszystkie potrzebne komponenty (siatka zbrojąca, masy, kleje, tynki, gładzie)
  • Łatwy i szybki montaż
Korzyści dla inwestora
  • Zdrowy i przyjazny klimat w pomieszczeniach
  • Umożliwia izolację termiczną całych lub części budynków, których fasady nie mogą zostać naruszone – zabytków, poszczególnych mieszkań
 
Więcej o systemach ociepleń wewnętrznych Knauf TecTem®