Specjalne zastosowania


Rozwiązania do nietypowych obiektów o podwyższonych wymaganiach

SYSTEMY AQUAPANEL®
Twórz przestrzeń dla kreatywności, wszechstronności i energooszczędności. Ściany zewnętrzne Knauf w technologii AQUAPANEL® pozwalają uzyskać więcej przestrzeni we wnętrzach każdego budynku.
SYSTEM KNAUF CUBO
System Knauf Cubo - pomieszczenie w pomieszczeniu, to samonośny system niezależnej zabudowy istniejących pomieszczeń. Może on funkcjonować samodzielnie, jak również może zostać połączony z istniejącymi ścianami lub sufitem.
ŚCIANA BEZPIECZEŃSTWA KNAUF
Ściana bezpieczeństwa Knauf stosowana jest do zabezpieczenia przed włamaniem pomieszczeń, które ze względu na swoje przeznaczenie wymagają specjalnych środków ochrony i muszą spełniać restrykcyjne wymagania w tym zakresie.
ŚCIANA KULOODPORNA KNAUF FB4
Ściana kuloodporna jest klasyfikowana na podstawie badań w klasie odporności na przestrzelenie pociskiem FB4 i składa się z metalowej podkonstrukcji z profili UW 75/UW 100 i CW 75/CW 100 (w rozstawie osiowym 625 mm) oraz obustronnie mocowanej wkrętami dwuwarstwowej okładziny z płyt Diamant.
SYSTEMY KNAUF CHRONIĄCE PRZED PROMIENIOWANIEM
Sufity chroniące przed promieniowaniem są mocowane za pomocą wieszaków bezpośrednich lub jako okładziny sufitu, jako sufit podwieszany za pomocą wieszaków noniuszowych do stropu.