Knauf DESIGN - mieszkaj pięknie


Poznaj nowoczesne rozwiązania do wykańczania wnętrz

ORYGINALNE I PRAKTYCZNE WNĘTRZA Z SYSTEMAMI SUCHEJ ZABUDOWY
 
Komfort i bezpieczeństwo domu czy mieszkania
to nie wszystko.

Chcemy mieszkać pięknie.

Bez względu na to, w jakim stylu urządzamy
wnętrze powinno robić wrażenie.

Pojawienie się na rynku systemów suchej zabudowy
otworzyło przed projektantami wnętrz i inwestorami
nowe możliwości aranżacyjne.

Zobacz, jak wykorzystać potencjał
swojego domu lub mieszkania i zrealizuj swój pomysł na
niepowtarzalne wnętrze z Knauf!
ZALETY ŚCIAN W SYSTEMIE SUCHEJ ZABUDOWY KNAUF

Szybszy i tańszy montaż w porównaniu z postawieniem tradycyjnej ściany murowanej.

 

Są cieńsze od ścian murowanych, więc pozwalają bardziej efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

 

Można je stawiać w dowolnym miejscu - są lekkie i nie obciążają stropu.

 

W wewnętrznej konstrukcji można ukryć przewody i instalacje.

 

Od razu po zamontowaniu są gotowe do dekorowania – nie trzeba czekać aż konstrukcja wyschnie, jak w przypadku ścian murowanych.

 

Mają właściwości ogniochronne i wyciszają pomieszczenia.

 
ZMIENIAJ UKŁAD POMIESZCZEŃ WEDŁUG POTRZEB

 
Murowane ściany to przeżytek. Przyszłość budownictwa to lekkie ściany szkieletowe z płyt gipsowo-kartonowych na metalowej konstrukcji. Ich główna zaleta to możliwość łatwego i szybkiego montażu oraz demontażu w zależności od indywidualnych potrzeb. Wraz z cyklem życia rodziny zmieniają się preferencje mieszkaniowe. Młode pary preferują duże przestrzenie, bez wydzielania zbyt wielu pomieszczeń. Gdy pojawiają się dzieci, trzeba wygospodarować miejsce na pokój dla nich, dodatkową garderobę, sypialnię lub oddzielić kuchnię od salonu. Ściany szkieletowe Knauf pozwalają szybko zmienić aranżację domu lub mieszkania, tak by było Ci w nim wygodnie!
CHCESZ MIEĆ ŚCIANĘ W KSZTAŁCIE ŁUKU LUB FALI - NIC PROSTSZEGO!
 
MEBLE BEZ MEBLI - DOBRZE WYKORZYSTAJ PRZESTRZEŃ


Za pomocą płyt gipsowo-kartonowych oraz specjalnych profili Knauf Sinus można tworzyć ściany krzywoliniowe, o nieregularnych kształtach łuków i fal oraz nietypowych funkcjach. Dzięki temu, możesz zrealizować nawet najbardziej fantazyjne pomysły aranżacyjne, które nie mogą dojść do skutku przy zastosowaniu tradycyjnych ścian murowanych.
Płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na wykonanie zabudowy, która może z powodzeniem zastąpić tradycyjne półki i szafki. Wykonanie takiej konstrukcji jest znacznie tańsze i łamie konwencję sztampowych mebli z katalogu. Rozmieszczenie i wielkość zabudowy można dostosować do indywidualnych preferencji i układu wnętrza. Sami decydujemy, ile miejsca przeznaczymy na telewizor, głośniki, książki czy inne drobiazgi. Warto przy tym pamiętać, że półki na których planujemy postawić ciężkie rzeczy, muszą mieć odpowiednio wzmocnioną konstrukcję. Powinniśmy to uwzględnić już na etapie planowania zabudowy.
KUCHNIA KRÓLUJE NA SALONACH

 

Współczesne kuchnie są najczęściej połączone z salonem. Warto jednak pamiętać, że w kuchni mamy do czynienia z intensywnymi zapachami, które wydzielają się podczas gotowania. Pochłanianie zapachów to zadanie wyciągu kuchennego, ale z praktyki wiemy, że nie zawsze dobrze sobie z tym radzi. Nieprzyjemne zapachy mogą być bardzo uciążliwe, dlatego w kuchni warto zamontować sufit podwieszany z perforowanej płyty Knauf Cleaneo Akustik. Pochłania ona zapachy na całej swojej powierzchni, a przy okazji także dźwięki, likwidując pogłos w pomieszczeniu. Problem uciążliwych zapachów znika! Płyta dostępna jest w kilkudziesięciu wzorach perforacji, więc można wybrać taki, który najlepiej wkomponuje się w wystrój wnętrza.
GORĄCY TREND - SUFITY PODWIESZANE
Architekci wnętrz i ich klienci pokochali sufity podwieszane bo ich montaż, to prosty sposób na efektowną dekorację wnętrza. W połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem, sufity podwieszane tworzą nastrojowy klimat w pomieszczeniu. W suficie podwieszanym, oprócz oświetlenia, można ukryć kratki z wentylacji lub klimatyzacji oraz wszystkie inne instalacje. Dodatkowo sufity w systemie suchej zabudowy mają właściwości ogniochronne i poprawiają akustykę we wnętrzach. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wykonać sufit podwieszany nad całym pomieszczeniem lub nad jego fragmentem. Sufity podwieszane można montować we wszystkich pomieszczeniach, także tych o podwyższonej wilgotności powietrza - wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązanie z szerokiej oferty Knauf. Sufity podwieszane Knauf to niezliczone możliwości - od prostych i ekonomicznych konstrukcji, do bardzo okazałych i imponujących. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
KONIEC Z RURKAMI, PRZEWODAMI I KARNISZAMI, KTÓRE SZPECĄ WNĘTRZE
W nowobudowanych domach i blokach ogrzewanie jest zwykle ukryte w podłodze, dlatego nie mamy problemu z wystającymi rurkami. W starszym budownictwie nieestetyczne elementy można z powodzeniem zamaskować, obudowując je płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki temu, niewielkim kosztem możemy odmienić wnętrze, robiąc ozdobę pomieszczenia z brzydkiej instalacji. W zabudowie z płyty gipsowo-kartonowej możemy schować też przewód wentylacyjny od wyciągu kuchennego. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy chcemy urządzić kuchnię z wyspą. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych, oprócz walorów dekoracyjnych, ma również inne zalety. Umożliwia łatwy dostęp do ukrytych pod nią instalacji, co jest szczególnie istotne w przypadku wystąpienia awarii. Demontaż fragmentu lub całości obudowy będzie znacznie tańszy niż rozbieranie ściany wykonanej z cegieł czy pustaków. Konstrukcję z płyt gipsowo-kartonowych możemy również wykorzystać do zamaskowania karniszy. W minimalistycznych wnętrzach z eleganckimi zasłonami możemy zainstalować dodatkowo oświetlenie, które będzie tworzyło niepowtarzalny klimat i efektowną oprawę okna.
IMPREGNOWANA PŁYTA KNAUF ODMIENI TWOJĄ ŁAZIENKĘ

 
Łazienka to trudne pomieszczenie do zaaranżowania, bo zwykle na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić kilka niezbędnych sprzętów. Systemy suchej zabudowy pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Wiszące miski WC i bidety na stelażach zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem suchej zabudowy. Chociaż można je obudować także innymi materiałami, to płyta gipsowa sprawdza się najlepiej i pozwala ukryć wszystkie szpecące elementy, takie jak syfony, rury czy zbiorniki na wodę. Nad miską ustępową możemy wygospodarować miejsce na praktyczne półki, które będą piękną ozdobą i pomieszczą wiele łazienkowych akcesoriów. Jeżeli montujesz prysznic, to zrezygnuj z brodzika i ukryj natrysk za ścianką działową wykonaną z płyt gipsowych. Dzięki temu będziesz mógł zaprojektować prysznic o dowolnym kształcie. Prysznice bezbrodzikowe są hitem ostatnich lat i nie zanosi się, by miało się to zmienić.

PAMIĘTAJ!!!
W łazience wykorzystujemy impregnowaną płytę Knauf, która jest odporna na działanie wilgoci. Ma ona dziesięć razy mniejszą chłonność niż standardowa płyta, ale nie jest całkowicie wodoodporna. W miejscach bezpośredniego działania wody trzeba ją dodatkowo zabezpieczyć folią w płynie Knauf Flaechendicht lub zastąpić płytą cementową. Zabudowa wykonana w ten sposób posłuży nam na długi czas w nienaruszonym stanie.


PIĘKNIE WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ
WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ PODDASZA 
Z uwagi na skosy, wykończenie poddasza nie należy do najłatwiejszych zadań. Można to pięknie zrobić zabudowując skośne płaszczyzny płytami gipsowo-kartonowymi. Ostateczny efekt zależy jednak od wykończenia ich powierzchni. Najlepsze efekty daje cienkowarstwowe szpachlowanie całych powierzchni płyt gotową masą szpachlową Knauf. Takie ściany są idealnie gładkie i trudno je odróżnić od ścian murowanych. Ponadto zastosowanie systemów suchej zabudowy na poddaszu chroni przed ogniem i poprawia akustykę pomieszczeń.Knauf Płyta ogniochronna F15
ELEWACJA TO WIZYTÓWKA DOMU - WYBIERZ TYNKI KNAUF
Dom powinien być piękny nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Szeroki wybór tynków zewnętrznych Knauf umożliwi Ci wykonanie elewacji, według Twoich własnych preferencji i gustu. Użycie różnego rodzaju kruszyw w zaprawach pozwala uzyskać tynki o fakturze tzw. kornika i baranka. Duży wybór kolorów pozwala nadać indywidualny charakter każdemu budynkowi.Więcej informacji o Domu perfekcyjnie dopasowanym
ZOBACZ TAKŻE:
KOMFORT AKUSTYCZNY W TWOIM DOMU
PASYWNA OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA
EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA DLA BUDOWNICTWA